Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg megfázhatok tőle, ha...

Tényleg megfázhatok tőle, ha 15 fokban zokni nélkül vagyok?

Figyelt kérdés
Szandálban mentem a suliba, a barátnőim szerint meg fogok fázni ha ilyenkor mezítláb járok. Úgy mondják komolyan mintha minuszok lennénnek. Szóval ettől még nem fogok megfázni, igaz? 16/L

2018. szept. 4. 09:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%
Az biztos, hogy baromi logikátlan, ahogy a sok divatdiktátor nyomja zokni nélkül, de minimum villogó bokákkal, de feljebb közben a hosszú nadrágtól és a pulcsitól kezdve szép fokozatosan a nagykabátig is elérve.
2018. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
31%
Na igen. A 2 értelmes válasz persze le lett pontozva. Gratulálok
2018. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

nem fogsz, én sem hordok még zoknit ;)

27/L

2018. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer, hogy ilyen sokan írtatok. Már egyáltalán nem aggódom emiatt.
2018. szept. 6. 12:40
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy marhaság. Sztem, ha 15fokban megfázik valaki, annak gyenge az immunrendszere. Ugye mindenki látott már télen kemény mínuszokban, miniszoknyás csizmás csajszikat, akik max egy vékony harisnyában voltak, de volt olyan ismerősöm aki még harisnyát sem vett, mondván a csizma meg a szoknya közt alig van egy kis bőrfelület. Nah, ez a csajszi egyszer sem fázott meg, az már megint más dolog, h az egyik veséje begyulladt, és hónapokig fájt neki a pisilés. Mindegy, ez ugye nem megfázás, márpedig, ha igaz lenne ez a 15fokos dolog, akkor neki kb egész télen felfázva kellett volna lennie, de mégsem volt.

Én egész múlt héten miniruhákban, szoknyákban voltam vékony harisnyával, berinacipőben. És hajnalban volt, h 15 fok sem volt, és semmi bajom.

Rajtad mi volt a szandin kívül, nadrág, vagy szoknya? Ha nadrág akkor nincs is miről beszélni, ha szoknya akkor sem kell aggódni, mert a napod legnagyobb részét a suliban töltöd, ahol gondolom nem 15 fok van. Gondolom otthon, nálatok is jóval melegebb van. Vagyis, a 15fokot iskolábamenet, és hazafelé érezheted. De inkább csak iskolába menet, mivel délutánra felmelegszik a levegő. És akkor mennyi idő míg beérsz a suliba? 20-30 perc? Max annyi, mert ha annál több idő, akkor nyilván tömegközlekedéssel mész, ahol szintén melegebb van. Illetve, esetleg még bicajjal is mehetsz, de ezesetben még egyszál tornadresszben sem fáznál meg, ha folyamatosan mozgásban vagy.

Úgyhogy szerintem mond meg a csajoknak, h ne beszéljenek hülyeségeket, főleg ne úgy, h végig nem gondolták logikusan a dolgot!

Lehet, h ki is próbálom majd a jövő héten, h tutira igazam van e. Mondjuk én nem igazán szeretek szandiban lenni, de egy azért van, majd egyik nap elmegyek benne, dolgozni, utána meg este sétálok egyet a folyóparton, ahol picit hűvösebb is van. De biztos vagyok benne, h nem fogok felfázni! Persze, tény h nem vagyunk egyformák, de egy fiatal, egészséges szervezetnek ez meg sem kottyan!

2018. szept. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem voltál mezítláb, szandálban voltál. Nagy különbség az a kis vékony valami a talpad és a talaj között hőszigetelési szempontból.


Ettől eltekintve nem fogsz feltétlenül felfázni/megfázni, ez sokkal inkább immunrendszer és jó vérkeringés (=genetika) kérdése, mint öltözködésé. Aki tudja magáról, hogy hajlamos ilyenre, az jól teszi, ha ennek megfelelően öltözködik, bár szerintem ez is olyan, mint sok más terület, ha fokozatosan edződsz hozzá, akkor javulni fog az ellenálló képességed akkor is, ha alaphelyzetben nem volt túl jó. Az egyéni különbségek ember és ember között nagyon nagyok tudnak lenni.


Nekem ez inkább olyan "közösségi" dolognak hangzik. "Ha Mi így öltözünk, öltözz Te is így, és akkor közülünk való leszel." Sok más kérdésben is megkapod biztos ezt, hogy kövesd a csordaszellemet. Ezeknek vagy van alapjuk, vagy nincs. ;)

2018. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz megfázni, én is még mezítláb szandálban járok szoknyában, sőt voltam már jóval hidegebb reggelen is így, és nem lett semmi bajom. Ahogy pedig más is írta itt, amúgy sem pusztán a hidegtől fázik meg az ember. A párom még télen is gyakran rövidnadrágban van (amit ezért már én is szóvá teszek :D ), de sose szokott beteg lenni.
2018. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!