Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vélemények a turikról?

Vélemények a turikról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék új ruhákat venni olcsón és az egyik barátnőm mesélte, hogy neki mennyire bejött a turkáló, mert bármilyen ruhat találhatsz nagyon olcsón. Valakinek esetleg személyes tapasztalat? Mi a véleményetek róla?

Köszönöm előre is a válaszokat! 😊



2018. okt. 7. 15:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a turkálókat. Engem nem érdekel az, hogy keresgéljek, hátha van éppen az én méretemben, nekem jól álló és jó állapotó valami az adott helyen. A környezetemben látom, mennyi idő elmegy ezzel.


Én szezononként megyek ruhát venni, egy meghatározott üzeltbe, Budapesten és Bécsben. Ennyi.

2018. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Imádok turizni, most, ahogy végignézek magamon is csak túrt cuccokban vagyok.

Aki szeret erre időt szánni, kincset vadászni, annak való, nem olyan, hogy bemész és garantáltan találsz. Elsőre nem szabad feladni.

Nekem van pár bejáratott helyem, az egyik egy nagyon low-end, falusi, ott kilós, de nagyon jó streetwear cuccokat ki lehet fogni, régi Adidast, Niket, Filát. Ott bútorokat is szoktam venni, ha kell, elég vegyesfelvágott bolt. A másik kedvencem egyel drágább, ott válogatott, előre kimosott, vállfázott cuccok vannak, Zara-tól a Moschinon át a Vera Wang menyasszonyi ruhákig. Ezen felül bolhapiacozni szoktam Ausztriában, ott pl. D&G bőrdzsekit vett a barátom magának, úgy néz ki benne mint egy rocksztár.

Szóval tényleg ajánlom, hogy vesd bele magad, megéri.


Azoknak, akik szerint pedig ezek mások levetett, agyonhordott göncei: te se azokat a ruhákat passzolod el, amiket évekig imádtál, hanem azokat, amiket megvettél és a szekrény mélyén csücsültek évekig, nem?

A fenntarthatóság jegyében is nagyon jó első lépés. És igen, nyugaton NAGYON menő dolog a turizás.

20L

2018. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
+ha nem akarod lejárni a lábadat és verekedni, ajánlom a marketplace.asos.com-ot illetve a ruhaozon.hu-t, ezek online turik.
2018. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon szeretek turikba járni. Főleg azért mert csak turiban találok magamnak való extrémebb ruhákat (jó ott van még a netes rendelés is de néha olyan jó igazi kincsekre vadászni)

Kifogtam már teljesen új dr Martens topánt 2-ezerért, meg egy Disturbia hátizsákot is turiban.

Ráadásul Pesten van egy halom alter turi, extrémebb stílusú embereknek. Nekem a múlt héten sikerült kifognom egy acélmerevítős fűzőt és egy Hell bunny szoknyát az egyik ilyen turiban.



Azt meg csak úgy halkan megjegyzem hogy az egyetemre koránt sem csak melegedni járnak be az emberek.

Nekem reggel 8-tól kb este fél 8-ig bent kell lennem az egyetemen. Ezt akárhogyan is nézzük majdnem 12 óra.

Heti szinten szerintem ez akár fárasztóbb mint egy munkahely.

Sok évfolyam társam egyébként melózik egyetem mellett (hétvégenként 12 óráznak vagy éjszaka takarítanak irodaházakban)

Nem olyan egyszerű egyetemistának lenni mint ahogyan gondolják egyesek. Azoknak még szerencséjük van akik otthonról járnak be és támogatják őket a szülők.

Sokan sajnos önfenntartásra és koleszra vannak kényszerülve.

Az egyetem nem csak a bulikról szól mint ahogyan gondolod. Kegyetlen tud lenni a vizsgaidőszak és sok embernek az az 5 év ameddig egyetemre jár rengeteg lemondást jelent.


Ja és külön elnézést azért mert egyesek kezdeni akarnak magukkal valamit és képesek ezért tanulni és tenni is.

2018. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 9-es!

Nyilván azért járok egyetemre, hogy utána meg a szakmában el tudjak helyezkedni.

Hétvégente dolgozom is, ettől független nem vagyok úgy nekieresztve pénzügyileg.

És nem, nem remélem, hogy egyetemután kánaán jön, inkább reménykedek, hogy sikeresen tudok elhelyezkedni.

Bocsánat az offért egyébként.

2018. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a turi klassz dolog! Egyetem allatt 10-15 éve rengeteget turkáltam, nekem a Ruhagalériák, a Renoválás, és a Luna voltak a kedvenceim, kár, hogy mind megszűnt azóta :(

Ráadásul akkor még nem is nagyon lehetett nekem tetsző extrémebb ruhákat rendelni, így az onnan szerzett darabokat kombináltam és átalakítottam, hatalmas és változatos fekete ruhatáram volt :D


Mostanában az a bajom, hogy ha bemegyek valahová, pont a 10 évvel ezelőtti fast fashion felhozatalt látom, de azért ritkán kifogok egy-egy jó darabot, és akár azt is átalakítom, bevarrok belőle, vagy hozzáadok valamit. Sajnos annyira nincs időm manapság turizni, hogy mindent felderítsek, maximum a körúti turkálókig jutok :( Bár mostmár legalább van pénzem online rendelni :D

2018. okt. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

14!

Szerinted ha tenni akarsz valamit magadért az csak az egyetemen lehet megtenni? Mikor szakma hiányok vannak?

Most kétkezű szakmunkákra gondolok, de az ilyenek miatt van szakma hiány mint te mert csak az egyetembe látja a megváltást.

Ha büdös a munka ez is jó választás..

2018. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

Anno egy ismerősömnek volt használt ruha boltja. Angliából hozott többnyire Marks & Spencer ruhákat. Mondanom sem kell, mindegyik hibátlan volt, rajtuk az eredeti címkével. A mai napig hordom ezeket a ruháimat, mert nagyon jó minőségűek, és még mindig imádom őket.


Sajnos amerre lakom, az ottani turikban minden olcsó fastfashion, C&A, H&M, amik újonnan, plázában megvéve is max. 2 hónapig bírják.

Nem mellesleg ezek sajnos tényleg olyan ruhák, amik nem kellenek senkinek: rendkívül ocsmány, vagy tényleg semmi extra szabásvonaluk van, és nevetséges, dedós színük.

De biztos vagyok benne, hogy Pesten jobb a helyzet, és nagyobb a választék.

2018. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
97%
27%osban egy meghasonlott nyolcaltalanosos ámde sznob kőművest tisztelhetunk aki a turkalos egyetemistakon vezeti le vilagfajdalmat.
2018. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
97%

Előre is bocs az offért



Igazad van majd én kérek elnézést amiért nem szakmunkásnak tanultam hanem képzőművész leszek.

(Nem nézem le a szakmunkásokat félreértés ne essék, de ha tehetséges vagyok valamiben akkor bocsánat de nem akarom eltékozolni azzal, hogy pl a kereskedelembe robotolok és nem végzek semmilyen szellemi vagy alkotói munkát)

2018. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!