Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megéri a drága óra?

Megéri a drága óra?

Figyelt kérdés

Egy ideje gyakran hordok karórát, elsősorban csak kiegészítőként, ékszerként, mivel az időt meg tudom nézni a telefonomon is, így a gyakorlati funkciója nem annyira számított. Van sok órám, főleg olcsó divatórák, az én ízlésemnek megfelelnek, megbízhatóan, pontosan működnek.

Pár hete viszont úgy döntöttem, hogy beruháznék egy komolyabb darabra, megrendeltem egy nekem tetsző darabot egy nevesebb márkától, ez volt a szülinapi ajándékom. Nem egy luxusmárka órájáról beszélünk, nem került milliókba, de nagyságrendekkel magasabb az ára, mint az általam korábban hordott órák. Két hete van nálam ez a "minőségi" szerkezet. Pár nap után feltűnt, hogy perceket késik, ezután többször megállt. Elvittem óráshoz, elemet cserélt benne, de az elemcsere után 2 nappal ismét megállt. Persze márkaszervíz nincs a közelemben (vidéki vagyok, az órát egy webáruházból rendelteltem), ráadásul az elemcsere miatt lehet, hogy buktam is a garanciát, mindenesetre írtam e-mailt a hivatalos márkaszervíznek, most várom, hogy válaszoljanak.

Elég nagyot csalódtam, tekintve hogy az eddigi, filléres óráim évek óta hibátlanul műköködnek, miközben ez a viszonylag értékesebb darab elég hamar beadta a kulcsot. Persze lehet, hogy csak pont kifogtam egy selejtes széria egy darabját, de akkor is elgondolkodtató számomra, hogy miért adnak ki súlyos pénzeket egyesek (na ja, köztük én is...) egy bizonyos ismertebb, jól csengő nevek által fémjelzett órákért, miközben az ugyanúgy kinéző, jól működő darabok (az én esetemben jobban is) a töredékükbe kerülnek? Szóval nektek mi az, amiért megéri megvenni a drágább, márkás órát? Ha nem csak a név miatt, akkor mi az oka?



2018. nov. 27. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Webáruházból nem veszünk ilyen nagy értékű holmit.

El kellett volna küldened a szervizbe a jótállási papírral együtt, ami most ugrott. Ennyi eszed azért lehetne ha már kiadsz egy rakás pénzt olyan dologra ami valójában csak villogásra kell.

2018. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
56%

Minőségi(bb) órát megéri, de ahhoz tényleg MINŐSÉG kell nem csak a márkanév.


Minimum Orient. Majd Seiko, Tissot, Certina, Steinhart, Roamer,... ezek az alapok, ahol a márka mellett már minőség is van.


A tiéd milyen márka/tipus?

2018. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Visszaküldeném a webáruházba. Vagy hibás, vagy eleve nem is márkás, hanem csak utánzat.

Egy jó óra, nem áll meg, nem lesz rögtön hibás, évtizedek múlva is jól működik, max. jó pár év múlva ki kell tisztíttatni.

2018. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem éri meg, én semmiképp nem vennék, nem is értem, mi értelme lenne. Nekem csakis a külseje számít, hogy nekem tetsző legyen, illetve hogy ne legyen "noname", hanem mondjuk Casio márkájú legyen, de azon belül valami olcsóbb darab. Nem tudom, ez "milyen" márkának számít, én sose néztem utána óramárkáknak, de nekem 2db ilyen márkájú karórám van, az egyiket 16, a másikat 11 éve kaptam és hibátlanul működnek még mindig, ezért megbízom ebben a márkában.
2018. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Seiko óráról beszélünk. A webshop nem valami sufni bolt, kaptam hozzá garanciapapírt, eredeti biztosan. A webshopba hiába küldöm vissza, a garanciajegyen is rajta van hogy a Seiko márkaszervízhez kell fordulni ilyen esetben. E-mailre azóta még nem válaszoltak...

Na mindegy, tanultam belőle, soha többet drága óra...

2018. nov. 27. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:

1.: Ne nyeld be! Írd meg a webshopnak, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulsz, ha nem lépnek.


2.: Melyik webshop?


3.: Azért, mert egy netesbolt hamis vagy hibás órát küldött, nem értem, hogy miért mondanál le a minőségi termékekről?

Ha egy lány átver, akkor áttérsz a pasikra? :)

2018. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

😀

Lány vagyok... 🤭

2018. nov. 27. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:

A seiko órák a legmegbízhatóbbak közé tartoznak, nagyon kevés a minőségi probléma velük, pedig az egész vilagon elterjedtek (Ázsiában, Afrikában egy automata seiko a mai napig az óra, 20 éves példányok futnak hiba nélkül, pedig általában a kötelező tisztítást, olajozás sem végzik el rajtuk)



A markaszerviz Pesten van a Bajcsin, de csak magyarországi garanciás órákat javítanak.

2018. nov. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jah, és a seiko nem drága, pár tíz ezer forinttól kb 250-ig mennek nagyrészt (igen, van GS 1.5 millióért, meg 500ezres prospex, de ez a kínálat pár %-a).


Egy épkézláb, márkás svájci óra olyan 200 körül kezdődik, de az minőségben még a seiko alatt van, ami már azonos, az még drágább.


Szóval a seiko csak a pár ezer forintos kínai orakboz képest drága, amúgy a legjobb ár-értek arányú cuccok, bár presztizsük csak az óra értők/szeretők körében van, mert az átlag embernek egy drága, de belül kínai vacak DK a “hűha” menő óra.

2018. nov. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre váladzolva:

Szerintem megéri “Drágább és Prémiumabb” órákat vásárolni.

Én kifejezetten szeretem az órákat, (gyűjteni, nézni ahogy működnek , stb.. van is egy szép gyűjteményem).

Az összes közűl amelyiket a legtöbbet viselem és szeretem az a Rolex Submariner Date-em.


Na de a konkrét esetre válaszolva:

Több Seiko órám is van, de szerintem “jó” minőségűek. Cserben egyik sem hagyott még(igaz, elég ritka darabjaim vannak).


Szerintem egy gyári hibás darabot fogtál ki, és semmi féle képpen ne törődj bele, hanem harcolj érte. A Szervízben valszeg megcsinálják/vagy cserélik, csak van amikor sokat kell érte gürcölni.


Amúgy milyen konkrét típusról van szó, ha szabad kérdeznem ?

2018. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!