Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megéri a drága óra?

Megéri a drága óra?

Figyelt kérdés

Egy ideje gyakran hordok karórát, elsősorban csak kiegészítőként, ékszerként, mivel az időt meg tudom nézni a telefonomon is, így a gyakorlati funkciója nem annyira számított. Van sok órám, főleg olcsó divatórák, az én ízlésemnek megfelelnek, megbízhatóan, pontosan működnek.

Pár hete viszont úgy döntöttem, hogy beruháznék egy komolyabb darabra, megrendeltem egy nekem tetsző darabot egy nevesebb márkától, ez volt a szülinapi ajándékom. Nem egy luxusmárka órájáról beszélünk, nem került milliókba, de nagyságrendekkel magasabb az ára, mint az általam korábban hordott órák. Két hete van nálam ez a "minőségi" szerkezet. Pár nap után feltűnt, hogy perceket késik, ezután többször megállt. Elvittem óráshoz, elemet cserélt benne, de az elemcsere után 2 nappal ismét megállt. Persze márkaszervíz nincs a közelemben (vidéki vagyok, az órát egy webáruházból rendelteltem), ráadásul az elemcsere miatt lehet, hogy buktam is a garanciát, mindenesetre írtam e-mailt a hivatalos márkaszervíznek, most várom, hogy válaszoljanak.

Elég nagyot csalódtam, tekintve hogy az eddigi, filléres óráim évek óta hibátlanul műköködnek, miközben ez a viszonylag értékesebb darab elég hamar beadta a kulcsot. Persze lehet, hogy csak pont kifogtam egy selejtes széria egy darabját, de akkor is elgondolkodtató számomra, hogy miért adnak ki súlyos pénzeket egyesek (na ja, köztük én is...) egy bizonyos ismertebb, jól csengő nevek által fémjelzett órákért, miközben az ugyanúgy kinéző, jól működő darabok (az én esetemben jobban is) a töredékükbe kerülnek? Szóval nektek mi az, amiért megéri megvenni a drágább, márkás órát? Ha nem csak a név miatt, akkor mi az oka?



2018. nov. 27. 08:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Vagy selejt, vagy hamisítvány. Egy Seiko nem áll le 2 nappal elemcsere után (esetleg rossz volt az elem). Én mindenképpen a webshopon kérném számon.
2018. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia! Először is nagyon sajnálom,hogy így jártál!:(

De a Seiko órák jó minőségűek,kizárt,hogy pár nap alatt tönkremenjenek, ez egyszerűen nem fordulhat elő! Ne hagyd magad, valahogy érvényesítsd a jogaidat!!! Azzal,hogy nem markaszervízbe küldted viszont butaságot csinaltal,mert igy valoszinuleg buktad a garanciát sajnos! Pedig szerintem biztos,hogy ha eredeti Seiko akkor ilyen nem történhet mé vele! Mi a webáruház es a tipus pontosan? Udv es sok sikert es remelem a bosszantó eset utan helyére kerülnek a dolgok a Seikoddal kapcsolatban! Szorítok!:) 38/f

2018. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!