Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Férfiak, melyik verziót...

Férfiak, melyik verziót preferáljátok elegáns alkalmakkor leginkább? Öltöny-nyakkendő, öltöny-nyakkendő nélkül, vagy szmoking-csokornyakkendő?

Figyelt kérdés
Illetve ugye például egy esküvőre mindhárom verzió elfogadott,ugye?:)
2019. jan. 14. 02:35
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Oktony nyakkendo nelkul.

A szmoking egyaltalan nem ide valo.

2019. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Egyiket sem mert nem szeretem az egyenruhákat.


Engem is idegesít úgy mint a nőket ha meglátok mást is ugyanabban a ruhában.

2019. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Öltöny nyakkendő.
2019. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alkalomtól függ.

Hivatalos alkalmakkor öltöny-nyakkendő.

Lazább, pl. egy színház öltöny, nyakkendő nélkül.

Szmoking-csokornyakkendő csak oda illik, ahol ez az előírás. Esküvőre nem.

2019. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy esküvőre kétgombsoros vagy háromrészes sötétkék vagy faszénszürke öltönyben mennék nyakkendővel és passzoló díszzsebkendővel.

[link]

[link]


Színházba, állásinterjúra már inkább blézert választanék, a nyakkendő marad és a zsebkendő sincs kizárva.

[link]

[link]


Ennél is lazább alkalomakra, amik már csak kicsit vannak föntebb az átlag hétköznapnál, például egy szakmai előadásra, ahol csak hallgatóként jelenek meg, már inkább választok egy tweed gyapjú sportzakót.

[link]


De mondjuk nekem az átlag hétköznap is úgy néz ki, ami egyeseknek már "kiöltözés".

[link]


A szmoking egy elég komoly no-go zóna. NAGYON kevés olyan alkalom van, ahová megfelelő viselet (black-tie). Az emberek 99.9%-a sosem vesz részt olyan eseményen, ahová erre szükség lenne. Azt írtam az elején, hogy jobb túlöltözni, de az már nagyon túl van az ízléses túlöltözöttség határán az azt a benyomást kelti, hogy azt sem tudod, milyen rendezvényen vagy.

2019. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öltöny nyakkendő nélkül mostanában nagyon elterjedt, főleg lazának tűnni akaró politikusok körében, de szerintem nagyon béna dolog. Az embernek olyan érzése van tőle, mintha épp munkából hazafelé tartana az illető, és már ledobta a nyakkendőjét. Semmikép nem javasolnám, hogy esküvőn nyakkendő nélkül jelenjen meg valaki, de miután beindult a buli már simán le lehet venni.
2019. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!