Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan öltözködtök? (Nők, lányok)

Hogyan öltözködtök? (Nők, lányok)

Figyelt kérdés

Hány és milyen fajta ruhadarabjaitok vannak?

Van külön otthoni, pizsi, edzős ruha, vagy a régi dolgozósakat fogjátok be ilyen célra?

Szerintetek mennyi az elegendő és szükséges mennyiség?

Hányszor mostok, vasaltok?



2019. febr. 4. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

9 farmer, 15 szoknya (11 rövid, 4 hosszú), 20 egyberuha, 3 kötött ruha, 31 pulcsi (15 vastagabb, 16 vékonyabb), 5 csipke blúz, 4 ing (2 farmer, 2 kockás),

15 póló, 3 body, , 2 farmerdzseki, 1 bőrdzseki, 2 szövetkabát, 1 átmeneti, 1 trenchcoat, 2 alkalmi ruha.

Illetve 3 sál még.

Elsőre azt akartam írni, hogy átlagos mennyiségű ruhám van, most így elolvasva talán egy kicsit több.

Mindent hordok, fejből tudom, mi van a szekrényemben.


Szükséges igazából minimum 2 nadrág, és annyi póló, hogy minden nap mást vehess fel egy héten. Ha tényleg csak a minimum.


Otthonra a régi utcai ruháim hordom, ritka, hogy direkt ilyen célra veszek valamit.

Pizsamát venni szoktam külön.


A nadrágokat leszámítva mindent kézzel mosok rögtön, amint koszosnak ítélem. Nem szeretem, ha nem tudok a teljes ruhatáramból válogatni, mert a ruháim 80%-a várja a sorát a szennyesben.

Vasalni csak az ingeket illetve egyes nyáriruhákat, meg talán egy szoknyát szoktam, minden más kilógja magát a szárítón.


25l

2019. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Darabra pontosan nem tudom, mindenféle fajta va . Alapból inkább farmer+póló párti vagyok, de a munkám miatt sok elegánsabb ruhám is van, úgyhogy melegítőfelső és koktélruha is van.


Itthonra megtartottam mindenféle rendezvényes pólót, régebbi kifakult, kinyúlt felsőket meg külön vettem melegítő nadragokat. Aludni vettem pizsamákat, de néha szimplán túl nagy felsőkben alszok, edzeni viszont kimondottan ilyen célra veszek holmikat.


Elegendő/szükséges változó mindenkinél, én azt szeretem ha nagyon nagy választék van ruhákból, úgyhogy nem tudnám leszűkiteni mi az ami tényleg szükséges lenne.


Péntek délután szoktam nekiállni mosni és valamikor másnap vasalom ki amikor minden szárad. Csak egyedül élek úgyhogy nem gyűlik olyan sok ruha össze hogy hetente többször mossak.

2019. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vegyes a ruhatáram.

Vannak lazàbb sportos ruháim is és most már egyre több nőies csinos ruhàm is van.

Megszámolni nem tudom de sok van.

Polóim vannak, hosszabb rövidebb fazonu. Szürke,fekete, fehér, piros, sárga, bordó színekben.

Pulcsiból kevés van. Talàn egy-kettő.

Farmernadragbol van sok fajtám. Inkább a sötéteket szeretem. Van térdnel szakadt is.

Sok egybe ruhàm van, főleg tunikak. Ezek is mint sötét színben.

Szoknyaból van 2 db műbőr,3db farmer, és még kb 10 másik. Mind comközépig erő.

2 farmerdzsekim van még, 3 műbőr kabát(2db fekete, 1 pasztel rózsaszín)

2db fekete átmeneti pufi kabát.

1db ünneplős fekete szövet kabàt.

4db téli kabát.

2db sál.

Pizsamànak a nem hasznàlt mintás poloimat használom.

Edzős ruhát azt külön vettem.

Ingekből kb 10 db, van. Hosszabb-rövidebek vannak. Fehér, fekete,keki zöld.

Lassan átláthatazlan lessz a ruhatáram. Nagy részét szerintem eladomànyozom majd, amik jó állapotuak és nem használim már őket.

2019. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
75%

Én ilyen blekmetál/goth valami vagyok, a hőmérséklet és az aznapi teendők döntik el, hogy melyik felé hajlok inkább. 3 db kivételével minden ruhám fekete a fehérneműtől a háztartási textilig (törölköző, ágynemű stb.) mert megnyugtat. A maradék 3 az bordó. Vannak női szabású pólóim (zenekaros vagy más mintás), csipkés ruháim, egyberuhák, macskás pólók, farmer, fűzők, mintás harisnyák, különleges fűzős kabátok stb. Darabra nem tudom, évek óta gyűjtögetem, szóval elég sok van.

Van külön otthoni, ezek ilyen férfi zenekaros pólók meg cicanadrágok, külön erre a célra vannak. Pizsama az régebbi bő póló meg külön vett pizsamanadrág. Edzős van külön, jógázok és arra nem igazán alkalmas az elhasználódott utcai ruhám. Ami már régi, kopott otthoni, az idővel hajfestős, festős vagy takarítós ruhává módosul.

Az elegendő mennyiség mindenkinek más, a lényeg hogy a hétköznapi ember életében előforduló alkalmakra fel tudjon öltözni és jusson elég tiszta ruha egy hétre. Az igények mindenkinek mások, én pl. télen is rövidujjú pólóban vagyok bent, emiatt rengeteg van belőle, kihasználom. Melegben egyberuhában járok dolgozni, így abból is sok van, de pl. rövidgatyát csak szabadidőmben vehetek fel, aból kevés van. Hosszúujjú vékony felsőm 1 sincs, nem használok olyat. Más meg azt használ többet. Plusz aki dreszkódos munkahelyen van, értelemszerűen nem 2 db blúzt meg 1 blézert tart mint én.

Heti 1x mosok, vasalni kb. évente 2x szoktam amikor inget/blúzt kell felvennem. A napi hordós ruháim direkt olyan anyagból vannak és úgy szárítom/tárolom őket hogy ne kelljen vasalni.

2019. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak kbra tudnám megállapítani, hogy miből mennyi van. Na nem azért, mert sok van, hanem mert sosem számoltam :D


Pizsinek elnyűtt, régi pólókat használok, van 2x3 db alvós bugyi, meg két rövid pizsialsó. Zokniból, bugyiból sok van, kb két hétre elég adag :D Melltartóból tahó létemre ugyanazt a 3at hordom (fekete, 2 nude), pedig van még.

Sportruhából több van, mint amire szükségem van. Talán 5 db leggings, sportmelltartóból 6 +/- 1. Felsőből maybe 2, azt nem nagyon hordok. Cipőből kettőt váltogatok.

Felsők közül az ingek, blúzok többségben vannak, casual stílusúak, legtöbbje Stradivariusos, irodába gyakran hordom őket.

Pólókból nincs túl sok (talán 3-4 db). Ja meg van két croptopom (csíkos és piros).

Most télre befogtam egy farmert és egy fekete nadrágot, azokat váltogatom. Ezek alá veszek fel harisnyát, decemberben frissítettem 5 dbot.

Nyári ruhákat nem tudom, szoknyánál 3ra emlékszem, tavaszi-nyári időszakra a cipőim inkább sneakerek vagy Converse félék, van egy magassarkúm is, idén meg már kellene vennem egy új balerinát (és egy farmershortot is, 3 éve volt rajtam utoljára, azt szerintem elhagytam valamelyik görög hostelben :D :D ).


Vasalni csak azt szoktam, ami gyűrődik. Mosni pedig akkor, ha már nagyon tele van a szennyes kosár/nincs mit felvennem/azt akarom felvenni, ami már volt rajtam korábban, de benne van a szennyesben.

Azt nem tudom, mennyi a szükséges mennyiség. Szerintem jobb, ha ott van az a +1 :P

2019. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

van 2 pár nyári/tavaszi cipőm és 2 pár őszi/téli bakancsom

1 hosszabb téli szövetkabát, 1 bőrdzseki tavaszra/őszre, 2 blézer

3 sál, 2 sapka, 1 pár kesztyű

4 farmer, 2 chino nadrág, 3 mackógatya, 3 rövid farmer és 5 harisnya

kb 20 pulcsi és 4 bomber dzseki

kb 30 póló és 20 trikó

olyan 20 pár féllábszáras meg ugyan annyi bokazokni, bugyi és melltartó 15-20 körül

16 napellenzős sapka amiből 14-et igazából rég nem hordok, de sajnálom kidobni szegényeket


Van külön otthoni ruhám, a mackónadrágok és az elég mosottas pólók amiket utcára hordtam előtte.

Edző ruhám 2 váltás van, 1 melegítőfelső és 1 pár sportcipő amit utcára nem használok.

Pizsamának vagy befogok valami puhább anyagú régi pólót, vagy veszek külön erre a célra, kb 50/50 arányban.


Tulajdonképpen mosok minden nap, még a családommal élek, ha nekem nincs is mit mosni, a többieknek biztos van. Az én nadrágaim 2-3 használat után kerülnek a szennyesbe, póló, zokni, fehérnemű 1 után.

heti 1-2x vasalok inget, általában egyszerre min. 3-4et a sajátaim közül.



A stílusomat nem tudnám egy szóval jellemezni, hordok metál, punk, rock bandás pólókat, marten's bakancsot, bőrdzsekit, ugyanakkor chino nadrágot is gyapjú pulcsival egy ing fölött, ami inkább egy egyszerű smart casual kombináció. A lényeg hogy legyen kényelmes és praktikus.

A nadrágokat, fehérneműt és egy-két blúzt meg pólót leszámítva minden ruhám férfi.


18/l

2019. febr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs,hogy mennyi ruhám van,egy nagyobb méretű gardrób szoba van velük teli.Mindenre külön ruhám van,edzésre,otthonra,éjszakára,munkába.A régi ruháimat amit nem használok már elajándékozom,ami hibás azt kidobom nem tartom meg otthoninak.Minden viselés után mosom a ruhákat,a farmerokat is.Vasalni csak azt szoktam amit éppen felveszek,és ráfér.Akasztós a gardrób nagyrésze így nem gyurodik a ruhám.
2019. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szinte csak szoknyákat és egyberuhákat hordok így értelemszerűen ezekből van sok darabom. Szám szerint nem tudnám megmondani, hogy mennyi.

Csak fekete cuccokat hordok.

Vampire goth/romantic goth cuccokban járok...na jó néha azért egy két blackeresebb cuccom is előkerül. Acélmerevítős fűzőket és különlegesebb szabású ingeket, blúzokat, egyberuhákat hordok. Mintás cuccaim nem nagyon vannak. Max kettő db, egy Baphomet pecsétes, pentagramos ruhám meg egy szürke-fekete pentagramos pántú nyári skater ruhám.

Sima polókat meg zenekaros polókat nagyon ritkán hordok mert nincs túl sok belöllük (nem kapni az általam hallgatot zenekarok polóit sehol női méretben, de sokszor még férfi kiadásban sem)

Otthoni cuccnak cicagatyákat és a barátom megunt 90-es évekből megmaradt bandás meg turnéspolóit hordom.

Vagy ha éppen szabad napom van és pont nincsen kedvem semmihez sem akkor pizsiben lustulok otthon egész nap.


Festeni a műterembe a régi megunt/kinyúlt cuccaimat fogom be.


Vasalni nem nagyon szoktam. A cuccaimat fogasra kiakasztva szárítom így nem gyűrödnek annyira hogy vasalnom kelljen. Mosni meg akkor mosok ha összegyűlik annyi szennyes amivel érdemes elindítani 1 adag mosást.

Kb 3-4 naponta.

2019. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6 farmerem (ebbol 1 feher 1 fekete), van egy par cicanaci szeru de kicsit vastagabb (ez kb 2-3), van egy ilyen szebb melegito naci (h&m-es szoval kb ugy kepzeld el amilyet ott arulnak) amit otthonra is meg utcara is siman felveszek, van egy csomo amirol tudomasom sincs😅, meg vannak tesire mindenfel sportgatyaim, van 20-30 polom (lehet inkabb 30-40) meg tesire/edzesre/sportolasra van egy par polom, 9-10 vastag pulcsim ilyen vekony polo anyaguakat nem hordok, 3-4 szebb felsom, kb 2 egyberuham, 6-7 rovidgatya, 3 szoknya de ez csak evzarora/evnyitora meg, 3-5 salam

Kb ennyi sztm nm tul nagy a ruhataram de lehet hogy mas mashogy gondolja

Ezek mind ilyen egyszerubb ruha darabok de en ezeket szeretem

Jaaa meg van egy ilyen elegans gatyas egyberuha amit egyszeruen imadok

2019. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!