Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan öltözködjek csinosabban...

Hogyan öltözködjek csinosabban, fiatalosan, de mégis praktikusan?

Figyelt kérdés
Mindig 'lányos' típus voltam és gimis koromban is szerettem picit csinosabban öltözködni (pl. szerettem a szoknyákat, ruhákat, blúzokat, blézereket vagy csinibb kardigánokat, szép cipőket stb. és sosem voltam az a sportos, tornacipős, pulcsis típus). Most 20 éves vagyok, valamivel idősebb és komolyabb, így már csak emiatt is szeretnék egy picit nőiesebben öltözködni. Ugyanakkor ez már nem megy olyan könnyen, mint gimiben.... Akkor kocsival vittek reggel a szüleim és a busz is háztól-házig vitt, most viszont sokkal többet kell buszoznom és sétálnom (sokszor sietve) a dombos, meredek utcákon, ami egy kicsit megnehezíti a helyzetemet. Azon már túl vagyok, hogy viszem magammal a mini sminkkészletemet és reggelente kijavítom az úton keletkezett "hibákat", a hajamról nem is beszélve... Ugyanakkor az öltözködés még mindig problémás, így a legtöbbször csak farmer, póló/ing, kardigán/pulcsi és lapos talpú cipő (pl. bakancs) van rajtam. Kényelmesnek kényelmes, de nem érzem az igazinak és hiányzik a csinosabb énem. Most sem mondanám magamat kifejezetten sportosnak vagy fiúsnak, mert azért színekben, fazonban még mindig próbálok csinibb ruhákat választani, de pl. a cipővel nem tudok mit kezdeni. A magassarkú ki van zárva, mert abban kitörném a nyakamat és a vékony talpú félcipők, balerinák sem működnek sajnos, mert mire beérek a suliba, addigra sajog a lábam... Próbálkozom velük, de mindig megbánom. Viszont egy szép blúzt vagy egy szoknyát nem vehetek fel valami otromba sportcipővel vagy bakanccsal. Gondoltam rá, hogy vihetnék magammal váltó cipőt, de már így is rengeteg cuccom van minden nap. A loaferekben, oxford cipőkben pedig furán érzem magam, valamiért nem érzem a saját korosztályomhoz passzolónak. Ti hogyan szoktátok ezt megoldani?
2019. ápr. 7. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát kapásból az oxford és loafer fazonokat mondtam volna, én 20 éves, elegánsan öltöző lányként azokat hordok, és sosem éreztem hogy kilógok. Ha az nem vált be, akkor hidegebb időre jó megoldás lehet valami ilyesmi:

[link]

[link]

2019. ápr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én bakancsal is szoktam felvenni ruhát, akár extrább kicsit csipkésebbet is, nekem tetszik a kontraszt. Télen egy egyszerű fekete lovaglócsizma is alapdarab, mindenhez megy. Átmeneti időre brogues vagy loafer. Vannak normális talppal is.
2019. ápr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!