Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért jár ennyi ember hamisíto...

Miért jár ennyi ember hamisított cuccokban? Szerintetek nem ciki?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy egyre több ember aggatja tele magát logókkal, amikről messziről lerí, hogy hamis. Nekik ez nem kellemetlen? Pl. miért gondolja azt egy fekete, szögletesre kihúzott szemöldökű, ízléstelenül felöltözött nő a bkv-n akinek kilóg a kapanyél a szájából, hogy elfogom hinni, hogy a "Májkülkorsz" táskája eredeti?
2019. ápr. 9. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyáltalán nem gondolja az általad leírt nő azt, hogy elhiszed. Nagy valószínűséggel nem is érdekled őt, elvégre azt sem tudja, hogy ki vagy.


Azért hord ilyen táskát, mert ki akarja próbálni magát a "luxusp..csa" szerepében, vagy ha már gyakorlott, akkor magáénak érzi ezt a szerepkört. Jól érzi magát így, ezért csinálja. A kérdésed alapján úgy vélem, ez tőled sem áll távol...

2019. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

En nem foglalkozom masokkal.

De nem gondolnam, hogy hu de sok ember megtehetne, hogy tobb szaz ezres taskakat, orakat vegyen maganak (magyarorszagon) viszont ha tetszik neki, megveszi par ezer ftert, amig nem mondja azt rola, hogy eredeti addig nem gondolnam cikinek.

2019. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Mert ezek a dolgok is státusszimbólum (mármint, az eredeti), és mégiscsak könnyebb beruházni egyre, mint egy kocsira például. A többség ezért veszi. Aki meg nem, az meg azért, mert tetszik neki az adott dolog, de nem engedheti meg az eredetit - ők inkább kicsivel drágábbat vesznek, logók és hasonló ismertetőjegyek nélkül, de a táska, ruha szabása megszólalásig hasonlít az eredetire.

Ezeket a koppintásokat inkább csak az ismeri fel, aki nagyon otthon van egy-egy márka stílusjegyeiben.


Nem szoktam gondolni semmit, maximum magamban megmosolygom, ha annyira gagyi a felirat, hogy már inkább tűnik szándékos polgárpukkasztásnak, mint a gazdagság látszatának.

Soha nem viselnék hamisítványt, nem érdekelnek a márkák.


Viszont külföldön sok fiatal tini mászkál konkrétan az említett MK táskával hozzá edzőcipő és melegítőnadrág. Felülre többnyire crop top.

Az övéké nyilván eredeti, de attól még semmivel sem ízlésebb, mint ugyanez a szett egy hamis táskával. De majd kinövik.

2019. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sokan nem is tudják, hogy a cuccuk egy luxusmárka másolata, egyszerűen csak megveszik, mert jól néz ki. Pl a New Yorkerben lehetett kapni nemrég téli kabátokat, aminek a Canada Goose logójához kisértetiesen hasonlító logó volt a karjára varrva. Szerintem a Canada Goose annyira nem ismert márka Magyaországon (többszázezer forint egy ilyen kabát), úgyhogy simán el tudom képzelni, hogy csomóan úgy veszik meg a másolatot, hogy gőzük nincs, hogy az másolat. Egyébként az utánzat gyártóját sem értem, mert a logó nélkül egy tök jó kabát lehetett volna és én is simán vettem volna egyet, de úgy voltam vele, hogy nem égetem magam vele.
2019. ápr. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert az emberek szeretnének egy szebb, jobb, tehetősebb életet élni, de nem engedhetik meg maguknak. Vagy van rá pénzük, csak sajnálják kiadni, mert skótok. Kb. ez a két oka van.


A példádra reagálva. A nagy átlag, aki a BKV-n utazik, az lehet nem is hallott az adott márkáról, így nekik fel sem tűnik, hogy mi van a csajon. Ebből adódóan nem fogja érdekelni a dolog a lányt. Aki ismeri a márkát, az vagy elhiszi, és azt mondja, hogy hú, van pénz lóvéra, vagy nem, és azt írja, amit te. Viszont mivel ezek alkalmi találkák, így megint nem fogja érdekelni más emberek véleménye.


Amúgy tény, hogy egyre nagyobb divat az, amit írsz, hogy kamu utánzatokkal villognak emberek, ezzel egy hamis képet mutatva a világnak. Mert hiába van egy MK logó a táskáján, attól ő még ugyanúgy a lakótelepi körökben fog mozogni, és nem az igazi MK körökben, mert más a két társadalmi réteg, nem tudnak találkozni, mert nincs közös pont. Semmi, sehol.


Persze tegyük hozzá, hogy attól még lehet eredeti, gyűjthetett rá. Nyilván nem telik neki éppen többre, de 1db MK táskára összerakta a pénzt. Lehet gyűjtött rá egy évig, de összerakta. De ettől még mindig nem abba a rétegbe tartozik, mert a mindennapjai nem erről szólnak sem anyagilag, sem szellemileg, se sehogy.

2019. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért mert azt hiszik nagyon menők lesznek vele, közben pedig nevetségesek. Főleg, ha állítják is, hogy eredeti. Van ilyen ismerősöm. Vérciki.
2019. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!