Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért baj az "unalmas" öltözkö...

Miért baj az "unalmas" öltözködés?

Figyelt kérdés

Egy kérdés alól törölték a kommentem, amiben próbáltam kideríteni, pedig őszinte kíváncsiság vezérelt, és tényleg érdekes téma szerintem... de oké, a szabályzat szerint "Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!", szóval megpróbálom így.


Tehát: miért baj tulajdonképpen, ha valaki "unalmasan" öltözködik? (értsd: farmer, póló, sportcipő)

Pontosan mi lesz rosszabb attól valakinek, hogy egy másik ember ilyen ruhákat hord? Ez miért ilyen leszólni való dolog?


2019. ápr. 16. 14:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Kitörölték annak a fusztrált barom válaszát, aki ezt mondta. Fura, de csak ő mondta azt, hogy unalmas.
2019. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszom is jól le lett pontozva, szóval nem csak ő gondolta, hogy ez rossz. Régebben is megkaptam már máshol, csak akkor nem érdekelt, mostanra viszont kíváncsi lettem. :D
2019. ápr. 16. 14:07
 3/23 anonim válasza:
36%

Mindenki azt vesz fel amit szeretne, hisz abban érzi jól magát.


Viszont a divat, vagy stílus szempontjából ezek a ruhadarabok valóban nem túl érdekesek, egyediek. Hanem egyszerűek, nincs velük sok gond, olcsón is beszerezhető, hisz tömegtermék.


Azért ha szétnézek az utcán, nem mondhatom el, hogy a magyarok úgy annyira sokat foglalkoznának a ruházkodással. Talán a hölgyek, de köztük is akad sok igénytelen.

Igénytelenség alatt nem azt értem most, hogy ápolatlan, vagy szakadt, koszos, hanem hogy a ruhatáruk, a mindennapi viseletük egy sémára épül nagyon sokaknak.


Mert ha még lenne egy érdekes grafika, vagy logó a ruhán, ami valóban az adott illetőt tükrözi.

De igazából még az sincs sok esetben, hanem elmennek a C&A, H&M, NewYorker, Takko, Players Room, Pull&Bear, akármilyen üzletláncba, leveszik a pólót, cipőt, amit másik 10.000 ember is hord.


Szóval alapvetően nincs baj ezzel az öltözködéssel, csak ne menjünk el amellett a tény mellett sem, hogy eléggé faék egyszerűségű szettről beszélünk, amiben nincs túl sok stílus, ötlet, egyediség. Jól el lehet vele tűnni a tömegben.


Például egy business, vagy smart casual szett számomra egyedibb, stílusosabb, érettebb, mint egy farmer, Players Room cipő, C&A/H&M/stb póló trió.

2019. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Nekem meg a "smart casual" stílusú öltözködés unalmas. Minden nő ugyanúgy néz ki, akik ilyet hordanak. Ők is ugyanúgy megveszik a plázaruhákat, mind ugyanazt veszi fel, hajuk is mindegyiknek ugyanúgy áll. Csak ők hiszik, hogy annyira egyediek és "felnőttes" a ruházkodásuk :) Én csak mosolyogni szoktam az iylen embereken
2019. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#3

Egyetértek azokkal, amiket írsz, csak azt nem értem, hogy ez miért negatívum? :D


#4

"Csak ők hiszik, hogy annyira egyediek"

Honnan tudod, hogy ki mit hisz?


Én tudom, hogy nem egyedi, és hogy eltűnök vele a tömegben... részben emiatt szeretem ezt a stílust. Egyszerűen nem mindenki szeretne feltűnő lenni. Mi a baj ezzel?

2019. ápr. 16. 15:30
 6/23 anonim ***** válasza:
34%
Innen veszem: "Például egy business, vagy smart casual szett számomra egyedibb, stílusosabb, érettebb, mint egy farmer". Egyértelműen azt hiszi, hogy aki nem farmerbe és pólóba öltözik, hanem ilyen idétlen ruhákba, akkor máris egyedi lesz. Hiába veszi meg ő is ugyanazokban a boltokban a ruhákat, ő mégis azt hiszi magáról hogy egyedi
2019. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6

Többes számban írtad: "Minden nő ugyanúgy néz ki, akik ilyet hordanak. (...) Csak ők hiszik, hogy annyira egyediek"

2019. ápr. 16. 15:40
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Bravó, tudsz olvasni
2019. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

"Igénytelenség alatt nem azt értem most, hogy ápolatlan, vagy szakadt, koszos, hanem hogy a ruhatáruk, a mindennapi viseletük egy sémára épül nagyon sokaknak."


Pedig az igénytelenség ezt jelenti, hiába akarsz mást érteni alatta.


Nincs azzal semmi baj, ha valaki nem a ruházatán keresztül akarja kiélni a kreativitását vagy kifejezni önmagát.


Kár, hogy kérdést nem lehet felpontozni.

2019. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mi az, ami nem unalmas? Mi például a farmernadrág alternatívája? Vagy a pólóé? Az emberi anatómia azért elég fontos behatároló tényező ilyen szempontból.
2019. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!