Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ítélik el sokan ha egy...

Miért ítélik el sokan ha egy férfi szandált vesz fel?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 13:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10


Itt pontosan az a kérdés, hogy miért? Erre vár a kérdező választ. Az autopoézis, a saját dogmáitok körkörös érvelése nem verifikálja az igazatokat. Azért, mert van egyfajta társadalmi elvárás, az nem jelenti azt, hogy az jó is. 1962-ben még boszorkányokat végeztek ki, a tömegnek nem volt kifogása Salemben ez ellen. Akkor az is helyes és jogos volt csak azért, mert a tömeg azt akarta? Vegyük már ki a fejünket az ilyen konvenciókból, és nézzünk a jövőbe, ne a szokásokhoz és az illemekhez ragaszkodjunk. Bizonyítani egyikőtök sem tud, de az állításotokat bizonyított tényként kezelni azt igen. Ez fordítva működik. Előbb állítok, aztán bizonyítom, s nem állítok, aztán pedig megvárom a másikat, hogy cáfolja meg.

2019. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért mert egyszerűen rondák ezek a fekete vagy barnás tépőzáras szandálok, amit a legtöbben szandálos hord, és amiktől roskadoznak a Deichmann meg Decathlon féle üzletek polcai. Elhiszem, hogy nagyon kényelmes meg minden, de nem néz ki jól. Zoknival pláne nem, de anélkül sem, ugyanis rendszerint akit annyira nem érdekel a megjelenése, hogy képes ilyen ronda szandálokat felvenni pusztán kényelmi okokból, az nem igazán szokott foglalkozni a lábápolással sem, azon kívűl, hogy kéthetente lecsipegeti a körme végét.
2019. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12: Lány vagy? Te hordasz szandált?
2019. máj. 31. 21:34
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok lány, és talán ovis nagycsoportban volt utoljára szandál rajtam.
2019. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért mert undorító. :D Egyáltalán nem férfias. Aki egy ici picit is ad magára illetve a megjelenésére, az nem vesz fel szandált.

Pontosan leírták előttem. Szandált a 8 évesek, és a 78 évesek hordanak.

Olyanok veszik fel, akik felvesznek mindent mindennel. Akiket nem érdekli, hogy miben mennek utcára. Akinek az öltözködése kimerül a sokzsebes rövid munkásnadrágban és egy sima pólóban, mindez összesen 2500 Forintért.


Ezt olyan embernek, aki ilyen, soha az életben nem fogod tudni megmagyarázni. Mert hát mi köze ahhoz bárkinek, hogy mit vesz fel? Meg hát ő abban érzi jól magát. Meg minek a drága ruha, amikor ugyan azt tudja? És kommentben is biztos megkapom majd... Ezekkel felesleges veszekedni. Teljesen más szemléletet vallanak...


Én egy olyan ember vagyok, aki farmertól lejjebb nem lép utcára. Nem megyek ki melegítő nadrágban. Meg kinyúlt pólókban, meg fűnyírós cipőkben, esetleg csattogós papucsban. Még akkor is, ha csak kocsiban ülök és tudom hogy nem fogok emberek közé menni. Mert én adok magamra. Mart érdekel a saját megjelenésem, és rosszul lennék ha ilyen ruhákban kéne mennem akárhova.


Na a szandál az én szemléletemnek a totális ellentétje. Stílusérzet 0. Férfiasság 0. Kinézet 0. Olyanok viselik, akiket abszolút nem érdekel a divat és a saját megjelenésük.

2019. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elítélhetnek, én nyáron azt szoktam hordani, de csak mezítláb. A lábamat pedig ápolom rendesen. 35/F
2020. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!