Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Altatásos orrműtét közben...

Altatásos orrműtét közben valóban lélegeztetni kell a pácienst?

Figyelt kérdés

Lélegeztetőgépre van szükség? Azt olvastam, hogy az olyan műtéteknél, amelyek általános altatás igényelnek, azoknál kell a lélegeztetőgép.

Akinek van ezzel tapasztalata, az kérem írja meg.



2021. jún. 3. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Orrműtétről nem tudok nyilatkozni, de az nem igaz, hogy ha altatnak, akkor automatikusan lélegeztetőgép is kell. Hiszen alvás közben is ugyanúgy tudsz levegőt venni.

Tudom, ez teljesen más, de nekem kivették az orrmandulámat és akkor se lélegeztettek. Nézz utána az orrplasztika folyamatának, ott biztosan mindent leírnak/elmondanak elég részletesen ahhoz, hogy ez is kiderüljön és esetleg további kérdéseidet is megválaszolja.

2021. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Megkérdeztem a google-t:


do you need to be intubated for general anesthesia


Válasz:


Intubation is required when general anesthesia is given. The anesthesia drugs paralyze the muscles of the body, including the diaphragm, which makes it impossible to take a breath without a ventilator.


Igen, mert az altatáshoz szükséges szerek megbénítják az izmokat, beleértve a rekeszizmot, így nem tudsz lélegeztető nélkül levegőt venni.


Ilyen hamar megvan minden válasz.

2021. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 én is ugyanezt olvastam, csak nekem kissé hihetetlennek tűnt, ezért kérdeztem meg itt is. Főképp olyanoktól vártam választ, akiknek specifikusan orrműtéttel volt tapasztalatuk. Mindenestre köszönöm a válaszokat.
2021. jún. 3. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
De azt vágod, hogy altatás alatt nem vagy magadnál, így személyes tapasztalatot képtelenség adni. Nekem volt orrmûtétem, de nem tudok róla semmit mondani, mert az az idõ kiesett, egy fekete folt.
2021. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De azt vágod, hogy a páciens nyilván informálva van a procedúráról az orvos által? Nem azt kértem, hogy írja le, hogy mit érzett műtét közben amíg aludt, hanem azt, hogy volt-e gépi lélegeztetés. Nem tudom mit kell ezen ennyit értetlenkedni.
2021. jún. 3. 17:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, intubálnak.
2021. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Minden esetben van gépi lélegeztetés altatásnál. Pont. Mit nem értesz ezen? Lenyomnak egy csövet a torkodon, de nem érzel semmit, mert akkor már alszol.
2021. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"De azt vágod, hogy a páciens nyilván informálva van a procedúráról az orvos által?"


Bevallom, én nem tudtam, hogy ez úgy megy, hogy altatás = intubálás. Az első műtétem 14 évesen volt, térdműtét, és aranyos volt az aneszteziológus, de nem magyarázta el részletesen, hogy mi lesz, és ez számomra utána sem derült ki.


17 évesen volt a második műtétem, vakbél, akkor emlékszem, hogy utána nagyon fájt a torkom, mondtam is a nővérnek, hogy nyelni is alig tudok. Ő meg csak annyit mondott, "hát mégis mire számítottál, ledugtak egy csövet a torkodon". Akkor meg is lepődtem.

2021. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleve nincs is olyan orrműtét, melyet ne altatásban végeznének. Nekem volt.

És a válasz a kérdésre, igen lélegeztetnek, intubálnak mindenkit és a gép lélegeztet. Ennyi, ez az eljárás.

2021. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Med_fet_ati válasza:
Izgalmas dolog, akarsz róla beszélni?
2023. okt. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!