Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Aszimmetrikus mell plasztikázása?

Aszimmetrikus mell plasztikázása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan emberek válaszát várom, akik aszimmetria miatt döntöttek a plasztikázás mellett, vagy kellően jártasak a témában.

20 éves vagyok, és mióta elkezdtek nőni a melleim, látható különbség volt a méretük között. A bal oldali 75B-s, a jobb oldali viszont egy pattanás.

Eddig minden partnerem nagyon pozitívan állt a dologhoz, ami kicsit segít, hogy ne érezzem magam teljesen rosszul, de mindenképpen szeretném megműttetni, hogy olyan ruhákat és bikiniket is hordhassak, amit emiatt most nem tehetek. Nagyban javítana az önértékelésemen, ha egyformák lennének.


Azt olvastam több helyen is, hogy az ilyen műtéteket a tb támogatja, ha bizonyítható, hogy ebből pszichés problémám származik.

Kérem, hogy aki átment ilyenen, írja le a teljes folyamatot, és hogy körülbelül mennyi pénzt kell fizetnem. Várok továbbá ajánlásokat különböző sebészekről is.



2016. dec. 10. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem plasztikáztattak még engem, de olvastam a legtöbb helyen, hogy irgalmatlan drága a plasztikai beavatkozás!

Egy jó minőségű implantátum 6-800ezerbe kerül, a TB NEM TÁMOGATJA sajnos.


19/L

2016. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
TB az egyszerűbb módszert támogatja: a nagyobbikat megkisebbítik. Nem azt, hogy szilikont kapj, amit aztán cserélgetni kell. Biztos akarod?
2016. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2: Ha nem is kapnék rá támogatást, akkor is szeretném megcsináltatni.


Úgyhogy a további válaszadókat megkérném, hagyják a tb-s részt figyelmen kívül, és csak a többire reagáljanak, már ha jár itt valaki, aki átment ilyen műtéten.

2016. dec. 10. 19:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Szilikonon kívül van más megoldás is, ami jóval olcsóbb, az a zsírfeltöltéses eljárás, így kisebb a mellben keletkező káros hatás, kockázat, és nem kell az implantátumot cserélgetni.

A tarifa szerintem kórházanként függ.

Vannak nagyon jó plasztikai sebészek, akikkel fel lehet venni a kapcsolatot és ők több infót adnak a nagyobbítással kapcsolatban.

2016. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dr. Tizedes Györgyöt tudom ajánlani, nem ő csinálta. Igaz nem aszimmetrikus a mellem. Az eljárás ugyanaz, csak különböző méretű implantátumokat kapsz. Menj el pár konzultációra.
2016. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvileg bizonyos asszimmetria esetén valóban támogatja a TB a műtétet. Viszont érdemes lenne átgondolnod, hogy amennyiben ezt az utat választod, akkor nem te választod ki a plasztikai sebészt. Hanem a legközelebbi területi ellátást biztosító plasztikai sebészetre kell menned. Persze lehet, hogy szuperül megcsinálják így is, hiszen lehet, hogy szerencséd lesz.

De még sem egy pár zoknit szeretnél... szerintem érdemesebb lenne gyűjtögetni és magadnak kiválasztani a megfelelő sebészt.


Én dr Pataki Gergelyt tudom ajánlani. Engem ő műtött. Emberileg és szakmailag is zseniális!

2016. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Tb alapon nem érdemes, legalábbis szerintem.

Nekem 5 éve mellrákot diagnosztizáltak a jobb mellembe, amit el is távolítottak rá 2 hónapra a mellemmel együtt. Miután felépültem a tb támogatta volna a plasztikai műtétet, de csak az egyik mellembe kaphattam volna implantot, amivel kb 90% h nem lett volna egyforma a 2, csak az altaluk kirendelt dokinál, csak az általuk támogatott anyagból. Inkább 3 évig gyűjtöttem rá, 2 éve csináltattam meg.


Egyrészt már rengeteg féle implant van, mind formára, mind anyagra, és ahogy az egyik előttem szóló írta tévesen, már a legtöbb örök életes, nem kell kicserélni x év mulva. Ezen kívül 2 féle behelyezési mód van (azon kívül, hogy hol ejtsék a vágást) vagy csak szimplán zsírszövetbe teszik, vagy izom alá. Ugyan fájdalmasabb, és hosszadalmasabb a gyógyulási folyamat az utóbbival, mégis érdemes mindenképpen azt valasztani, ugyanis akkor nem fog megerszkedni a mell.

3 valasztásod van. Vagy csak az egyik melledbe helyeztetsz implantot, és remélhetőleg nem tér el látványosan a másiktól, vagy mind2 melledbe rakatsz implantot, csak értelem szerűen nem ugyan akkora köbcentiset, hogy alakra is megeggyezzen, vagy ami még szintén jó lehet, az a saját zsírsejtes feltöltés. Ezt doki tudja neked megmondani, hogy melyiket ajánlja, sztem érdemes elmenni többhöz is, még a konzultációs díj ellenére is, ugyanis nem egy hajvágasról van szó. Aztán aki neked a legszimpibb, akiről a legjobb veleményeket hallottad azt választod.


Ár az implantos témánál 600-800 ezer ft körül mozog, mint ahogy mondták is. Zsírfeltöltéseset nem tudom, de az mindennel bizonnyal olcsóbb. Az én dokim normál esetben 850 ezerért vegez egy ilyen műtétet, de a helyzetre való tekintettel nagyon rendes volt, és 500 ezret kért csak. Ugyan erre is 3 évet kellett spórolnunk, mire összejött, de kész van, és újra van önbizalmam, és nem gyülölöm a tükörképem.

Amugy megértem az elhatározásod, én 1 hónapja voltam házas, amikor nőgyógyászhoz mentem egy szimpla évi rákszűrésre, ő vizsgálta meg a mellem is, és talált egy csomót, aztán jött a szokásos, vizsgálatok, tesztek stb, és a műtét majd kemo. Utóbbit halistennek teljesen jól viseltem, lelkileg viszont totál összetörtem, 24 eves voltam, friss házas, rettegtem, hogy emiatt tönkre fog menni az életem, párkapcsolatom, de a családom, férjem végig mellettem áltak, és átsegítettek rajta, és annak ellenére is, hogy 3 rettenetesen hosszú és borzalmas évig húzódott a dolog, mire el tudtam menni megcsináltatni, a párom minden nap sulykolta belém, hogy én vagyok a leggyönyörűbb számára, ami nagyon jól esett. Hálistennek semmi bajom már, 3 hónapos terhes vagyok az első gyerkőcünkkel :)

Kitartást a dologhoz, ne add fel, ha valamire igazán vágysz, hidd el, el tudod érni. Ne gatoljanak benne a negatív emberek:)

2016. dec. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Utolsó, köszönöm a kedves szavakat és a kimerítő választ! :) Sok boldogságot a babához!


Azt hiszem, én is maradok a gyűjtögetésnél, addig is felkeresek néhány budapesti sebészt konzultálásra.

2016. dec. 21. 10:16
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia,

remélem még aktuális a kérdésed.

Nekem is felemás a mellem.17 évvel ezelőtt műtöttek először. egyik mellembe szilikont tettek,másikból bevettek. így szép egyforma is volt,amíg nem szoptattam 3 gyermeket.

áprilisban műtenek másodjára. kicserélik nagyobbra a régi implantátumot , másika most végre szintén belekül egy! és a Tb akkor is és most is fizeti! 270.000.- + amit a dokinak adok. ebben benne van már a melltartó ára is. ezt is a doki rendezi. ha szükséged van doki elérhetőségére,szívesen megadom privátban. anno is és most is nála voltam. nem magán doki!

2017. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!