Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 13 éves lánynak megengednétek,...

13 éves lánynak megengednétek, hogy sminkeljen?

Figyelt kérdés
Húgom 13 éves, és ma előállt azzal az ötlettel, hogy sminkeljen, iskolai napokon is. Én 16 vagyok, de csak alkalmakra sminkelem ki magam. Csak alapozót és szempillaspirált akar használni, és tudom, hogy nem az én dolgom ezt megszabni, de nem korai ez?

2020. aug. 31. 15:10
A kérdező szavazást indított:
megengedném
nem engedném meg
csak alkalmakra
esetleg heti 2-3 napon
46 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Alapozóra nem egy 13 éves kislánynak van szüksége. Ha pattanásai vannak, arra korrektor való, de ha erősek, akkor inkább kozmetikushoz kell menni, esetleg bőrgyógyász, ha tényleg durva, de erős pattanásosságnál pláne nem alapozóval kellene eltömíteni a pórusokat.

A szempillaspirált engedném.

2020. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vannak pattanásai, de még nem a durva kategória, nem kell bőrgyógyász, meg ilyenek.
2020. aug. 31. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én viszont engedném az alapozót, ha minden este gondosan lemossa, ápolja, akkor nem lesz nagyobb baja. Kérem a lepontozást, igaz, én is csak 12 éves korom óta sminkelek, mégis elmúltak mellette a pattanásaim. Neki is jobb ha szebbnek érzi magát.
2020. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Akkor minek neki az alapozó? De most úgy őszintén. Mert menő a hetedik bé osztályban az, amit felnőtt nőknek találtak ki?

Néhány pattanásra a korrektor való, hogy ezt megengedik-e a szülők, az meg már az ő döntésük. Én megengedném, de elvárnám, hogy suli után hazaérve az első dolog legyen lemosni és hétvégén nem használhatja (ok, ha megy pl egy szülinapra, akkor rendben). Ilyen fiatalon még nagyon fontos, hogy hagyjuk a bőrt lélegezni, különben egyre csúnyább lesz.

2020. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a tiniség része, teljesen természetes. Ha szarul is néz ki akkor is meg kell tanulnia és szeretne kísérletezni azzal hogy mi hogy áll neki. Vissza nézve én is bámulok hogy így hogy mehettem ki az utcára anno, de szerintem ezt hagyni kell hogy ki tapasztalja magának. Viszont akkor segítsetek neki a normális arc ápolásban hogy le tudja szedni meg hogy a pattanásait kezelje.
2020. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Azt hiszem, igazad van...

Attól, hogy én nem sminkelek, neki még lehet. De arról, hogy erős sminket hordjon, megpróbálom lebeszélni, mondjuk még nem akar, de na. Meg nem is az én dolgom ezt megszabni.

2020. aug. 31. 18:03
 7/11 anonim válasza:
100%
Szia.Én ennyi idősen rendszeresen sminkeltem (minden féle alapozó,korrektor,púder,bronzosító,highliter.....)de nem nagy rétegben,alig látszott meg,szóval megengedném,de ilyen mattító hatású dolgokat,meg rendszeres arcápolással
2020. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre inkább bb krémet adnék alapozó helyett.

Nekem is van lányom, el fog jönni az idő amikor ő is akar.

Előbb otthon tanuljatok meg elkészíteni sminkeket, aztán ha már gyorsan megy, és szépen, akkor kezdje "élesben".

Amúgy bőr helyes ápolása legyen az elsődleges, majd utána jöjjön a smink.

2020. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukánk megengedte neki, tegnap már úgy ment iskolába. De nem nagyon látszott, hogy sminkelt, egész jó volt.
2020. szept. 2. 16:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jol fedő korrektor, közepesen fedő alapozo, primer, púder, szempilla spirál, szájfény bele fér.
2020. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!