Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 15 évesen túl korai elkezdeni...

15 évesen túl korai elkezdeni sminkelni?

Figyelt kérdés

Most novemberben leszek 16, de rengeteg kis pattanás van az arcomon, amik naggyából már elmúltak, de ha hideg van, brutálisab bepirosodik.

Természetesen begyulladt pattanásra nem kennék semmit. MAC alapozót vettem, ami elég jó minőségű, és nem annyira káros a bőrömnek.

Nyáron soha nem sminkelem magam, de télen talán elkelne. Ti mit gondoltok?


2011. okt. 3. 20:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Esténkét tegyél fel fenyőtömjén szérumot a begyulladt részre vékonyan. Tejet mellőzd a étkezésből,ne fogyassz fűszeres kajákat,és a legfontosabb,ne nyomd vissza a pattanásokat a bőrbe alapozóval.Hagyd a bőrt lélegezni.(szerintem 16-évesen nem ciki a pattanás)
2011. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
Nézd, biztos van, ami hasznos, de ne felejtsd el, hogy a profit érdekében ma már minden hasznos és egészséges. Legyen az kinderpingvi, vagy valamilyen kencefice. És "klinikailag" megindokolják, hogy már egy 18 éves nőnek is kennie kell magát. Gondolom, már rájöttél, hogy én nem vagyok sminkpárti. Sok pénzt visz el, és sok időt. Ha 20 éves lennél, akkor is azt mondanám, hogy hétköznapokon max. annyi sminket használj, amit 2-3 perc alatt el tudsz készíteni.
2011. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Akkor hány éves korban ajánlott elkezdeni sminkelni? Természetesen natút szinekkel.
2011. okt. 3. 20:50
 14/26 anonim ***** válasza:
52%
16-évesen még annyira finom-rugalmas a bőr.Csak tisztításra van szükséged,egy profi kozmetikus egy hónapban egyszer.Egy profi pórusösszehúzó krém- vagy maszk, és egy nyugtató krém. Lehetőleg ne a drogériából vagy a tv- reklámokból válassz.
2011. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Engem ilyen téren nem igazán érdekel az, hogy mások mikor kezdik, de úgy álltalánosságban a lányok olyan 16 év körül kezdik el magukat sminkelni nem?

Ti mikor kezdtétek?

2011. okt. 3. 21:03
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
Én 18 évesen kezdtem a sminkelést, de hétköznap egyáltalán nem sminkeltem magam, inkább csak a szombati bulikra.:-)Éppen ilyenkor kell a bőrödre figyelned, mert később már sokkal nehezebb lesz a hibákat helyrehozni, vagy a ráncokat eltüntetni, amiket a sminknek lehet "köszönni". Úgy hogy csak módjával azzal a sminkkel!:-)
2011. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Okés. Akkor csak szepillaspirál, meg szemceruza. És ha jól értettem, a többit meg akkor jó, ha már elmúltak a pattanások, igaz?
2011. okt. 3. 21:10
 18/26 A kérdező kommentje:

Vagy, csak egészen vékonyan ásványi anyag tartalmút. Pl. a L'oreálnak azt az ásványi anyagos alapozója...

Az nem tömíti el a pólusokat, és mégis ad egy egységes árnyalatot.

2011. okt. 3. 21:11
 19/26 anonim ***** válasza:
Amíg nem tűnnek el a pattanások, addig csak szempilla spirált és szemceruzát használj. Minden alapozó, kivétel nélkül eltömíti a pórusokat, így nem tud levegőzni a bőröd, és a pattanások nem fognak elmúlni, sőt csak tovább terjednek. Egyébként pedig az ásványi anyagok, azok kémiai, mérgező anyagokat takarnak. Tehát többet ártasz a bőrödnek, mint amennyit használsz. Az előbb írtam, hogy se a tv-ből se a drogériákból ne vásárolj semmit, pont ezért, mert azokban a termékekben 99%-ban csak kémiai összetevő anyagok vannak.
2011. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Én a www.tesminked.hu oldalról rendeltem, de okés. Eszembe vésem..

De az nem hagy nyugodni, hogy ugye egy csomó lány már ilyen 11 évesen elkezdenek sminkelni, amikor én még azt sem tudtam, hogy az mi, szóval nekik sem lesz csúnya az arcuk 25-30 évesen, mert akkor a legtöbb ilyen idősnek, már elég csúnya lenne...

Javítsatok ki, ha ez hülyeség.

2011. okt. 3. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!