Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 15 évesen túl korai elkezdeni...

15 évesen túl korai elkezdeni sminkelni?

Figyelt kérdés

Most novemberben leszek 16, de rengeteg kis pattanás van az arcomon, amik naggyából már elmúltak, de ha hideg van, brutálisab bepirosodik.

Természetesen begyulladt pattanásra nem kennék semmit. MAC alapozót vettem, ami elég jó minőségű, és nem annyira káros a bőrömnek.

Nyáron soha nem sminkelem magam, de télen talán elkelne. Ti mit gondoltok?


2011. okt. 3. 20:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
53%
11 évesen sminkelni csak most divat, ezelőtt 10-15 évvel még nem volt, tehát akik most 25-30 évesek, azok biztosan nem sminkelték magukat ennyi idős korukban. Persze azt sem tudhatod, hogy akik jól tartják magukat ennyi idős korukban, azok mennyit járnak kozmetikushoz, mennyi pénzt költenek magukra, hogy fiatalabbnak látszanak. Azok a mostani 11 évesek, akik sminkelik magukat, csak 10-15 év múlva fognak rájönni mekkora hülyeséget csinálnak. Remélem ez így egyértelmű.:-)
2011. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

De 16 évesen tényleg túl korai elkezdeni?...

Mert ez így most elég hülyén hangzik, de amikor itthon van a bátyám, akkor teljesen kikészít, és a stressztől csak nőnek a patik, amikor viszont nincs itthon 1-2 hétig, láthatóan múlik.

Mert így néha hébe hóba néha barátnőmnél kisminkeljük egymást, de oylankor olyan szépnek érzem magam :) aztán lemosom, és ott a valóség :D

2011. okt. 3. 21:41
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem korai, én csak azt mondtam, hogy módjával, elég akkor ha bulizni mész, minden nap ne (max egy kis szempilla spirál).

Sajnos a stressz az tényleg kihatással van a bőrre, mindenképp beszélned kellene a bátyáddal, megbeszélni a problémáitokat, "békét kötni". Akkor a lelked is megnyugszik, és a tested is.

A bőröddel kapcsolatban viszont ajánlanám, hogy vedd fel a Kreatív Kozmetikus-okkal a kapcsolatot a facebookon. Ők minden bőrproblémára adnak tanácsot, ajánlanak neked megfelelő terméket, kozmetikust stb. Nekem is sokat segítettek. Remélem én is tudtam neked:-)

2011. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

na én leszek itt a kivétel:) 14 éves korom óta sminkelek rendesen( nálam annyit tesz : tus, spirál, szemhéjfestékek, pirositó, korrektor) . Hétköznap ezekből csak egyet max kettőt használok ahogy kedvem tartja. Mivel az alapozótol megkiméltem magam és korrektort csak akkor használok mikor már elmúlt a pattanás de egy kis barnáspirosas folt még ott van ezért a arcom rendben van VISZONT szempilláimnak nem tett jót a sok spirálozás ugyhogy azt csakis mértékkel ha 10 év mulva is szeretnéd még mire kenni :):)


nyugodtan sminkeld magad csak ne minden nap, az a különlegesség legyen az arcodon ha van rajta smink... ne pedig a megszokott l/18

2011. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végül úgy döntöttem, hogy még nem kezdem el.. nem tudom, hogy mikor, de végülis mind1.

Bár imádok sminkelni, de inkább a bőrömet választom még egy ideig :)

Majd elkezdem akkor, amikor már randizggatok, és azt szeretném, hogy mindig szépnek lásson az illető :)

Köszi, hogy elmondtátok a tapasztalaitokat, sokat segített :)

De bátran hozzáfűzhet ehez még valamit bárki..

2011. okt. 4. 18:39
 26/26 anonim válasza:
hát szerintem nyugottan meggondolhatod magad ez a modern világ és nem baj ha sminkeled magad csak mértékkel és szerintem 16 évesen neked is kinos hogy vannak pattanások de ezt is meglehet oldani és meg is fogod legalábbis szerintemm...egy idő után rájössz hogy eleged van belőlük és mindenki rossz szemmel néz rád és elkezded maajd használni . Meg minél előbb tanulsz meg sminkelni annál jobban fog menni ;)
2015. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!