Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 13 éves lány vagyok. Szerintet...

13 éves lány vagyok. Szerintetek hány éves kortól lehet elkezdeni sminkelni, a hajvasalás korai?

Figyelt kérdés
Most csak max szempilla spirálozni szoktam, meg labello, de az nem árt:) A hajamat pedig heti 2szer max 3szor szoktam vasalni, mert ha kimosom nagyon hullámos, és dús, és az nagyon csúnya nekem, mert kb vállamig érő hajam van. A sminkre pedig max egy kis szolidra gondoltam, de szerintem még most korai lenne, mert nem szeretném hogy holmi kis rbnc-nak gondoljanak, mert nem vagyok az:S Csak kérdezem, hogy Ti mikor kezdtétek el magatokat sminkelni, Lányok?:)

2012. nov. 2. 23:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Korai még sminkelni. A szempillaspirál oké, nem túl feltűnő, de mégis egy picit kiemeli a szemedet. Az ajakápoló is, a tél közeledtével egyébként is fontos, hogy rendszeresen ápoljuk a szánkat.

A hajvasalást viszont nem pártolom. Átérzem a helyzetedet, amikor anno elkezdtem vasalni a hajamat én is hasonló problémákkal küzdöttem. Akkoriban vállig érős hajam volt, ami bárhogy szárítottam meg félig egyenes, félig hullámos volt. Hiába fontam be így vagy úgy, egy vagy több tincsbe, egyszerűen katasztrófa volt, ezért elkezdtem vasalni a hajam. Mára nagyon megbántam, mert elveszítette a hajam a természetes fényét, ragyogását, ami volt és nagyon száraz, sprőd lett. Pedig használtam/használok hajápolókat (balzsam, pakolás, hajvégápoló + szárítás előtt hővédő) és rendszeresen vágattam a hajamból. Most küzdök azért, hogy ismét szép, egészséges, puha hajam legyen.

Inkább fond be a hajad és hagyd úgy megszáradni, így szép, egységesen hullámos hajad lesz, amit nem kell kivasalni.


Sminkelni fokozatosan kezdtem. 13 éves koromban alkalmanként (családi ünnep meg ilyesmik) egy kis szempillaspirált használtam. 14 éves koromban már alkalmakkor a szempillaspirál mellé használtam egy kis halványbarna szemhéjpúdert, és ha volt kedvem átlátszó szájfényt. 15 évesen váltottam, a szemhéjpúdert kicsit félretettem és fekete szemceruzát kezdtem el használni ill. korrektort a bőrhibákra.

17/L

2012. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
13 vagyok, szemceruzát és spirált használok, feketét, mert jól áll. Nem vagyok ribanc, hajam hullámos barna és imádom, nem akarom vasalni. Rocker vagyok, ehhez a stílushoz kötelező a smink :D Suliba csak ceruza+ spirál, máshova kihúzom tussal is. Lehet hogy korai, de nem érdekel. A sminkelés lehet 15 évesen is korai, ha nem áll jól. Ha jól áll, akkor meg hajrá!
2012. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%
én kb 18 éves koromban kezdtem el vasalni a hajam,és szörnyen tönkrement. Most 27 évesen ott tartok, hogy nem hordom kibontva, csak kontyolva, mert szörnyen néz ki, ha kivasalom, akkor persze nem rossz, de az állaga egyre pocsékabb a vasaló miatt... külső-belső kezelést is alkalmaztam rá, de egyszerűen szörnyű a vasaló. Nem is értem, régen hogy vasalhattam minden nap... Szerintem elegendő ennyi smink bőven, amit írtál,én olyan 16-7 éves koromtól kezdtem el kísérletezni, főleg buliban, hát elég gáz volt az eredmény így utólag visszagondolva:) most meg felnőtt fejjel akkor érzem már jól magam, ha nem kell sminkelnem, vagy ha mégis, minimál sminket használok. A kevesebb néha több, ez legyen a mottód!
2012. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
13 évesen szerintem azt se tudod mit jelent a rocker szó -.-" ha jól áll akkor is korai ha meg nem áll jól akkor meg nem kell felkenni és kész. Én 14 vagyok és spirált használok suliba meg nagyon halványan kihúzom a szemem sarkát szemceruzával azt elmaszatolom és nem vagyok kifestve mégis szép füstös hatású a szemem :)
2012. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Mert 14 évesen már sokkal okosabb vagy? Azért egy év ide, vagy oda... Ráadásul "évnyertes" vagyok, tehát egy évvel feljebb járok. És 13 évesen miért nem tudhatnám? Én inkább örülnék, ha egy nálam fiatalabb jó zenét hallgat. Dehát te tudod, tőlem pontozzál nyugodtan le. Ha ettől megnyugszik a lelkiismereted...
2012. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves vagyok, és én minden nap: alapozó, ahova még pluszba korrektor, meg szempillaspirál. Szerintem nem korai a szempillaspirál. Én most 8.os vagyok, de ismerek olyan 6.ost, aki olyan szinten festi magát, h ki nem lép az utcára smink nélkül... Szerintem az szánalmas...

És ahogy elöttem is mondták, a természetes szépség a legszebb! A hajvasalást én hetente max 1x ajánlom, mert eléggé szétcse*zi a hajat://

14/L

2012. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Én 14 éves vagyok, de egyáltalán nem sminkelem magam:) mivel arcszesszel mindennap lemosom a városi mocskot a bőröm szép és nem pattanásos vagy miteszeres, nincs szükségem korrektorra :) És az a célom, hogy valakinek smink nélkül tetszek meg, nem pedig a sminkes arcom :)) De nem tartom rondának magam :) A hajam nem vasalom, lapockámig ér és csak egy enyhe hullám van benne, de ha ügyesen kötöm fel, csatolom fel, még jól is néz ki! A mosáson egyébként nagyon sok múlik én mindiog 2x mosom meg és utána felkenem a balzsamot, majd kifésülöm a hajam..Csak ezután mosom le azt..:) És szerintem szép a hajam, és ezt nem egózásból írom :) Én a természetesség híve vagyok
2013. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%
13 évesen már rendesen sminkeltem magam..persze csak amikor nem voltam lusta..de szempillaspirál az mindig volt rajtam. amikor kedvem volt kivasaltam a hajam . senki nem nézett amiatt ribncnak mert adok a külsőmre! viszont a legjobb fiúbarátom azt mondta smink nélkül vagyok a legszebb :))
2013. okt. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha épp nagyon pattanásos vagy szerintem egy vékonyan kent alapozó nem gond, szinte nem is látszik. A labello meg csak hasznos! :) Én még nem sminkelek, legfeljebb kifestem a körmömet, nagy ritkán kivasalom a hajamat mert alapból nekem is hullámos.

Sok osztálytársam vastag alapozóréteggel meg kirúzsozva, szempillaspiráltól összetapadt szempillákkal jön suliba, hidd el sokkal rosszabbul néznek ki mint smink nélkül! Szóval ha sminkelsz akkor mindenképp ízlésesen.

14/l

2014. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
50%
Hát nézd én is 13 vágok és baromira nem sminkelem magam. Szerintem nagyon gáz. Van egy osztálytársam aki pirosito spirál púder stb. Annyira gáz!! 13 eves. Egyrészt tökre öregíti a bőrt szóval ha már most sminkeled magad hogy fogsz kinézni 10 év múlva?! Én csak korrektort szoktam a szemem alatti karikákra de spirált meg mást soha. Szerintem nagyon hülyén néz ki és nem is való nekünk. Ha vmelyik fiúnak úgy tetszel h tiszta smink a fejed és meglát smink nélkül és elborzad ott már gáz van. A hajvasrol annyit hogy szarrá fog menni a hajad. Az enyém tok göndör és sok és van amikor utalom de amugy szeretem. Örülj neki h olyan hajad van! És sztem ne sminkeld magad mert baromira öregit.
2015. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!