Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért nem lehetnek a 12-14...

Miért nem lehetnek a 12-14 éveseknek érzéseik? Miért kell leszólni?

Figyelt kérdés
12/L

2013. jún. 13. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Mert ezek nem valódi érzések, csak fellángolások, és hisztik.
2013. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Lehetnek érzéseitek. Szerelmesek is lehettek. Járhattok kézen fogva, adhattok egymásnak puszit, akár szájra is. De a szex nem a gyerekeknek való, ezt szólják le inkább.
2013. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szexre nem gondoltam, speciel
2013. jún. 13. 14:01
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak kapcsolatra!
2013. jún. 13. 14:01
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Lehetnek, de ez inkább kamasz-szerelem. Attól még én elhiszem, hogy igazi. :) Én is gondoltam magam 13 évesen szerelmesnek, akkor nagyon is igaznak tűnt.


De később majd te is rájössz, hogy azért felnőtt fejjel egészen más. És sok felnőtt elég idegbeteg módon reagálja le, hogy a kamaszoknak is vannak érzéseik, lehet, hogy nem olyan "igazi", mint az ő világuk, de nekik az. Ők vagy elfelejtik, hogy ők is voltak kamaszok, vagy nem élték át és rájuk akarják erőszakolni, hogy nekik se legyen ilyenben részük.


De egyet értek az előttem szólóval, a szex nem egy 12, de szerintem nem is egy 15 évesnek való. Egyszerűen fejben nem érett rá.


22L

2013. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek, persze. Általában azok szólják le, akik azt hiszik, már mindent láttak. Betöltötték a 18-at, és komolyan hiszik,hogy felnőttek. Nem kell velük foglalkozni. Te tudod, hogy igazi,és ez a lényeg.:)
2013. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És ha keresik a kapcsolatot? Tehát nem szerelmesek, hanem szeretnének szerelmesek lenni? Az megvetitek/megvetik
2013. jún. 13. 14:12
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Egy 12-14 éves nem tervez, max 1-2 évnél előrébb.

Egy gyerek teljesen más szempontok alapján választ párt magának, mint egy felnőtt.

Éppen ezért, bár párkapcsolatból adódó tapasztalatokra tesz szert.

Ezek a tapasztalatok nem egyenértékűek az idősebb (felnőtt) korosztálynál átélt tapasztalatokkal.


Viszont a kordásai körében hatékonyan tudja tanácsként alkalmazni az átélt tapasztalatait!

2013. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincs vele baj, ebben a korban szerintem az már természetes, hogy az ember meg akarja tapasztalni, milyen érzés az. Meg a többi hasonló korú is elkezd srácokról/lányokról sugdosni, meg hogy ez "szerelmes" abba (azért írtam idézőjelbe, mert ez ugye sokszor csak pletyka), ennek tetszik amaz.
2013. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne? Nyilván vannak is, teljesen normális. Az ember érez (egy ideig :)). De ami a fontos, hogy ne csak az legyen, nem ettől válik valaki felnőtté (szerintem). Gondolat is legyen a fejben és következetességre törekvés. És a baráti kapcsolatok megtartása, ápolása, mert az idő haladtával ezek maguktól kopnak, ha nem foglalkozol vele, és amikor nincsenek barátai valakinek később, az nagyon rossz, utólag meg már mindegy. Szóval legalább olyan fontos, hogy legyenek barátaid, társaságod, akik akkor is melletted vannak, amikor éppen a kutya se néz rád. (ilyen is van)
2013. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!