Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hogyan ismerkedjek, szocializá...

Hogyan ismerkedjek, szocializálódjak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok/rosszul tudok ismerkedni. Nehezen oldódnak fel a gátlásaim. Nem tudok normális társalgásba kezdeni. Valami tanács, tipp, hogyan ismerkedjek és folytassam?

Az új osztályomba is csak kb 1 év után tudtam beilleszkedni.

Nem a bátorsággal van a baj, de ha összeszedem magam és odamegyek egy csajhoz, akár egy fiúhoz, egyszerűen nincs amiről beszéljek, amit mondjak neki. Mondok egy pár tipikus szöveget, néhány idétlen poént, s azzal annyi, leragadok a haláli csendnél.

Lehet ez attól van, hogy inkább ilyen bezárkózott, "kocka" vagyok, de ez külsőre nem mutatkozik meg, többen is mondták már, hogy nem vagyok csúf. Ha olyan a kedvem, kicsit berúgok, akár partiállat is tudok lenni (volt már rá példa), de így, józanon nehezemre esik a társaságba beilleszkedni. Volt, hogy elhívtak sörözni, elmentem és csak szürcsölgettem a sörömet a háttérben, hallgatva a sok non-szensz dumát, szinte semmi beleszólással. Ez már nagyon zavaró, főleg mert a netten nem a legjobb barátnőt keresni.

Még valami, s nem untatlak, pár régebbi barátommal élkepesztően sokat tudunk marhulni, röhögni, de már az is egyre ritkább, mert eltávolodtunk egymástól (új suli, más baráti kör, stb.).

16/f



2013. jún. 22. 21:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a hosszú szövegért, már eléggé kétségbe vagyok esve, de még annyit, hogy klubbokba, meg hasonló helyekre sem szeretek igazán járni.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

2013. jún. 22. 21:55
 2/6 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna. XD

16/f

2013. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Több önbizalom kellene ,hogy feloldódjanak a gátlásaid. Kezdj el sportolni valamit járj versenyekre vagy keres magadnak egy jó hobbit , az majd siker élményt ad és több önbizalmad lesz és felmered vállalni magad mások előtt is. Meg vedd fel a kapcsolatot a régi barátaiddal. Próbálj csajozni élőben , gyakorolj akár otthon a tükör előtt is ,hogy mit mondanál ,hogy viselkednél és egy idő után belejössz. A többi nagymenő srác sem különb mint te csak az a különbség ,hogy ők mernek nekik nagyobb az önbizalmuk de ők is félnek. Remélem tudtam segíteni :)
2013. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia! csak annyi a helyzet, hogy introvertált vagy. kétféle ember van, az extravertált (kifelé forduló), meg az introvertált (befelé forduló). a legtöbb ember extravertált, és a mi társadalmunk is ezt díjazza. az introvertáltak félénkeknek, önbizalomhiányosoknak vannak beállítva, pedig ők is normálisak, csak másmilyenek.

én is introvertált vagyok, tizenéves koromban pont ilyen problémáim voltak, mint neked. most már harmincas vagyok, és még mindig küzdök ilyesmikkel, de már azért rengeteget változtam.

azt csináltam, hogy erőltettem a beszélgetést, olvastam sokat arról, hogy hogy kell beszélgetni (pl. szó-beszéd c. könyv), és ellestem trükköket azoktól, akiknél láttam, hogy jól tudnak beszélgetni.

valószínűleg sosem fogsz tudni annyira jól kommunikálni, mint egy született extravertált, de sokat lehet javítani a helyzeten.

2013. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Antiszociális vagy ami nem meglepő(elég sok szar ember van).

De ne foglalkozz velük...attól nem vagy kocka mert nem akarsz része lenni a sok b**inak a szövegében.

Foglalkozz magaddal többet, kezdj el talán sportolni, vegyél magadnak ruhákat (önbizalmat ad, ha tudod, hogy jól nézel ki). Aztán egyedül is mehetsz ide oda. Sajnos a discoba lehet a legjobban ismerkedni főleg ittasan :D de máshol is sikerülhet csak úgy random. 20/f

2013. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak ugy ismerkedni akarsz, akko azt ajanlom, hogy jarj el helyekre: sporthelyek a legjobbak az ilyesmire...a nyaron meg menj el vmijen taborba (sporttaborokat ajanlom). Ott uj emberekkel talalkozol es lenyegeben elkerulhetetlen h beszelj v.kivel. hidd el, segit. velem is hasonlo tortent, annyi kulonbseggel h lany vok. xd
2013. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!