Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Sznob vagy lenéző vagyok...

Sznob vagy lenéző vagyok amiatt, hogy elvárom, egy pasi tudjon alapvető dolgokat leírni az anyanyelvén, és folyékonyan tudjon olvasni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy "neagogy, teis naggyon hijanzol" és ehhez hasonlókra. Ha pedig olvasni kell, sokszor belegabalyodik még az egyszerűbb szavakba is. Ráadásul beszélni is elég közönségesen beszél. Nem kívánom, hogy beszéljen öt nyelven, azt se, hogy legyen atomfizikus, de azért az alapdolgokat illene tudni, főleg, ha a barátnője kitűnő tanuló, és lassan diplomás lesz. ÉS nem, nem az zavar, hogy neki érettségije sincs, hanem az, hogy ilyeneket nem tud, és ezzel szégyenbe hozhatja a lányt.

Egy közeli rokonomról van szó, akit nagyon szeretek, és nem akarom, hogy ilyesmi miatt kelljen szégyenkeznie. De mikor megmondtam neki a véleményem, akkor megkaptam, hogy ne legyek sznob meg lenéző. Igen, tudom, a szerelem megszépíti a hibákat, de... Lényeg, hogy ő tényleg jobbat érdemelne, hiszen nagyszerű lányról van szó. 23N



2014. jan. 2. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

És ezt nem csak hülye gyerekes szlengből írja?

Magyar ember és nem tudna írni???

2014. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azért irni olvasni tudni az eléggé alap...

Eléggé igazad van.

2014. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Hatalmas elvárás, ne csodálkozz, ha pókhálós pinával halsz elfele. Gyalázatos, még egy ok, hogy minden nő kurvä, ezzel most vérig sértettél minden diszgráfiás, magyar, hímnemű humanoidot.
2014. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
pont ezt akartam kérdezni, hogy nincs e diszleksziája, vagy diszgráfiája? Akkor ugyanis nem tehet róla, és valószínüleg nem is fog megtanulni, mert ez születési... De attól még lehet jó, és értelmes ember ( a végzettség az szerintem csak egy dolog, ráadásul lehet emiatt is)
2014. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1-es: igen, többször láttam a pasi írásait, kiírásait, üzeneteit, és mindig így ír.


3-as: de neki nincs se diszleksziája, se hasonlója. És lehet, hogy igazad van, egyedül fogok meghalni, mert az alapvető emberi műveltséget fontosnak tartom.

2014. jan. 2. 15:47
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Sznob és lenéző vagy de ehhez semmi köze nincs mások cselekedeteihez.
2014. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%
A magyar egy rohadt nehéz nyelv, SENKI sem tud tökéletesen írni. Ezért nem kell megítélni senkit sem.
2014. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled, saját anyanyelvünket kell legalább annyira tisztelni, hogy helyesen írjunk. Engem személy szerint kifejezetten irritál, ha valaki súlyos helyesírási hibákat ejt. Nem vagyok sznob, egyszerűen van bennem ennyi igényesség és a másiktól is elvárom.
2014. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem is várom el, hogy tökéletesen tudjon írni, én se tudok, csak nagyon-nagyon kevesen. De azért az alapszavakat illene helyesen leírni. Mások már attól is ki vannak akadva, ha valaki ly-vel írja a muszáj szócskát, és kommentekben állandóan kijavítja. Pedig az nem is annyira alapszó, mint az, hogy "hijanzol", amit ebben a formában először fel sem ismertem.
2014. jan. 2. 15:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Te lehet, hogy elvárod, de a rokonod ezek szerint nem. Nem vagy ettől még sznob. Viszont sok közöd nincs hozzá... Mi az hogy jobbat érdemelne, meg ilyenek? :D Teljesen más változóktól függ a boldogság, mint a felek műveltsége. Egy dúsgazdag, színházba járó, igényes úriembert jobban megérdemel, aki mondjuk látens homoszexuális és csak alibiből venné el - kvázi ellopná az életét? Most az jön, hogy van ilyen heteroszexuális kiadásban is, romantikus hősszerelmes formájában. Ezzel már nem is tudok vitatkozni. Minden hölgynek csak a hibátlan jár, a világ tele van tökéletes férfiakkal a tökéletes vagy akár csak nagyszerű nőknek.:)


Én ha nagyon brutálisan beleesnék valakibe, akkor tennék rá, hogy történetesen analfabéta.

2014. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!