Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Sznob vagy lenéző vagyok...

Sznob vagy lenéző vagyok amiatt, hogy elvárom, egy pasi tudjon alapvető dolgokat leírni az anyanyelvén, és folyékonyan tudjon olvasni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy "neagogy, teis naggyon hijanzol" és ehhez hasonlókra. Ha pedig olvasni kell, sokszor belegabalyodik még az egyszerűbb szavakba is. Ráadásul beszélni is elég közönségesen beszél. Nem kívánom, hogy beszéljen öt nyelven, azt se, hogy legyen atomfizikus, de azért az alapdolgokat illene tudni, főleg, ha a barátnője kitűnő tanuló, és lassan diplomás lesz. ÉS nem, nem az zavar, hogy neki érettségije sincs, hanem az, hogy ilyeneket nem tud, és ezzel szégyenbe hozhatja a lányt.

Egy közeli rokonomról van szó, akit nagyon szeretek, és nem akarom, hogy ilyesmi miatt kelljen szégyenkeznie. De mikor megmondtam neki a véleményem, akkor megkaptam, hogy ne legyek sznob meg lenéző. Igen, tudom, a szerelem megszépíti a hibákat, de... Lényeg, hogy ő tényleg jobbat érdemelne, hiszen nagyszerű lányról van szó. 23N



2014. jan. 2. 15:40
1 2
 11/17 Költőnő? ***** válasza:

nekem ugyan talán nem alap, de iszonyat fontos.

Ha ezek mellett minden egyéb tekintetben normális, ez nem lesz kizáró tényező, de fontos (ha csak nincs vmi betegsége), h írni, olvasni tudjon

2014. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy sznob, én spec meg se ismerkednék olyan emberrel, aki közönségesen beszél (akármilyen rossz, számomra a tájszólás is visszataszító), ha meg írásban próbálna közeledni, és így írna... háát... az az a kategória, ahol válaszra sem méltatom.

Mellesleg a diszlexia nem abból áll, hogy nem tud egyszerű szavakat sem elolvasni, az keveri a betűket- jellemzően az a és o betűket (amennyire én tudom). A diszgráfia ugyanígy, lehagyja a ragokat, meg hasonlók, de az se a nehezen értelmezhető "neagogy" szavakat írja.

Szerintem nem vagy sznob, mert valljuk be, vannak dolgok, amik tényleg megérdemlik a lenézést. Ez, szerintem egyike az alap kultúrának, és ha az nincs meg, akkor azt igenis joggal nézi le az ember. Lehet lepontozni, lehet kiutálni a világból, én csak egy személyes véleményt mondok, amely ugyanúgy vonatkozik mindkét nemre. Elsüllyednék szégyenemben, ha azt hinném, a Föld most töltötte 2014. évét, és ha nem tudnám rendesen leírni, hogy hiányzik a szerelmem.

És bár a magyar tényleg elég nehéz nyelv, akinek ez az anyanyelve, annak minimális képzés után semmi problémája sem lehetne, hogy tökéletesen írjon, + a szókincsnövelés sem egy nagy ördöngösség, rengeteg nagyon jó könyvet olvashat az ember, a középkor vége óta már magyarul, a nép nyelvén is. Ha valamiben kicsit bizonytalan az ember, létezik olyan, hogy helyesírási szótár, és megkeresheti, hogy a muszáj szót tényleg "j"-vel és nem "ly"-nak írják.

2014. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Költőnő? ***** válasza:

lenézni mondjuk épp nem kell senkit... :(

a helyesírás érdekes. Főleg a muszáj.

Mikor a Depressziónak kijött egy albuma, ahol az egyik szám címe:

"múlnia muszály"

hát nincs több kérdésem.

Rendben, nem tudta a dalszövegíró (bár nem tudom, minek nézi az aláhúzást, díszítősornak?), de h ez így nyomtatásba menjen nem tudom hány ember kezén át, háát...

2014. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Pedig én azt is elvárnám tőle h parciálisan deriváljon többváltozós függvényeket pillanatok alatt. Ha már te diplomás leszel, legyen az bármilyen is. :)
2014. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez kemény. Ha egy-két elgépelés, vagy hiba van, azt kedvesen ki lehet neki javítani, ő is értékelni fogja, hogy jobbá akarod tenni. Ha bunkó módon adod elő neki, akkor inkább ne szólj. De ez. Ez már több, mint ami javítható. Valószínű értelmileg sem fog magasra törni. Ezért hosszútávra én ilyennel nem terveznék.

30+

2014. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 LeonBlack válasza:
Én például neten ismerkedtem régebben, és aki nem tud helyesen és értelmesen írni, annak esélyt sem adtam. Beszélni a hülye is tud, de írni nem! Nincs abban semmi sznobság, ha nem egy csimpánzzal látnád szívesen a hölgyet! Sajnos manapság divat buta, műveletlen, agresszív parasztnak lenni, ez a mocsok ömlik a tévéből is, de ezt nem azt jelenti, hogy ez valóban helyes. Amúgy az ilyen ostoba állatoknak előbb-utóbb kisebbrendűségi érzésük lesz az okosabb nő mellett, az ilyesminek pedig nem szokott jó vége lenni.
2014. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy sznob. Az írás nagyon jól jellemzi az íróját. Ha hanyag, ha helytelen, ha tömör vagy bármilyen más jellemzője van, az sosem véletlen.

Ha valaki képtelen helyesen írni (és nem hanyag) akkor az buta, vagy annyira link, hogy semmire nem hajlandó a nyelvtanuláson kívül sem.

És igen, ennél a normális, szorgalmas, értelmes emberek többet érdemelnek.

2014. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!