Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Párkapcsolatban élő lányok,...

Párkapcsolatban élő lányok, ti mire/kire hivatkoztok a próbálkozók elutasításakor?

Figyelt kérdés
(Előre is bocsánatot kérek azoktól, akik esetleg egy másik kérdésemet végigfutották, ott kezdtem el elmélkedni a dologról, de inkább kiírtam külön kérdésnek.) A múltkor írtam egy lánynak, hogy tetszik, szeretném őt jobban megismerni, meghívnám valamire stb. Erre azt válaszolta, hogy bár még nincs kitéve, de van barátja, és a srác nem örülne annak, ha bárhová is eljönne velem, de ha összefutunk, akkor beszélhetünk. Szóval lehet, hogy túlkomplikálom, de miért CSAK a srácra hivatkozik, saját magáról miért nem ejtett szót? Miért nem azt írta, hogy "ÉN nem akarok veled beszélni"? Csak nem akart megbántani? Vagy hárított, és abszolút nem jövök be neki? Ha tényleg van barátja (ebben nem vagyok biztos, azt mondhat, amit akar), akkor elhiszem, hogy a srác nem örülne, de valamiért furcsa ez az egész. Lányok, ti ilyenkor CSAK a barátotokra hivatkoz(ná)tok, vagy azt mondanátok, hogy TI sem akartok beszélgetni a másikkal? Mondjuk utána megírtam neki, hogy tényleg normálisnak, értelmesnek találtam, és hogy szívesen megismertem volna mint embert is, de nem írt, úgyhogy ezt elkönyveltem, mégis izgat a gondolat, hogy a lányok ilyen esetben hogyan szoktak reagálni, kire/mire hivatkoznak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 8. 21:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Ha azt mondaná, hogy leszbikus, azt sem vennéd nemnek, mert HA nem lenne, tetszenél neki?
2014. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
#21: Ilyet senki nem mondott, de ezerszer leírtam, hogy számomra NEM volt egyértelmű a lány mondókája (főleg azért nem, mert amikor személyesen beszélgettünk, volt egy olyan érzésem, hogy talán tetszhetek is neki), ezt fel lehetne fogni, mint ahogy én is felfogtam, hogy ő elutasított. Mert ha azt hangsúlyozza, hogy A BARÁTJA nem örülne, az számomra kicsit olyan, mint ha egyébként őt ez nem zavarná (mármint a lányt). Ha pl. téged megkínálnak csokival, és azt mondod, hogy "az orvosom eltiltott tőle, ezért nem kérek", abból arra is lehet következtetni, hogy egyébként szereted a csokit, és kérnél is, de "rajtad kívül álló okok" miatt nem kérsz. De a másik embernek fogalma se lehet arról, hogy mondjuk te eleve nem szereted a csokit. Ha viszont azt mondod, hogy "eltiltottak, és nem is szeretem", az sokkal világosabb. És amúgy honnan tudhattam volna, hogy pl. nem csak próbára akar tenni a "van barátom" dologgal? A "van barátom" is lehet kifogás is, "próbatétel" is, és ez zavaró. A "van barátom, én sem akarok veled beszélgetni" vagy a "van barátom, és amúgy se jössz be nekem" sokkal jobb, mert sokkal egyértelműbb. A nők sokszor panaszkodnak, hogy azok után is próbálkoznak a srácok, hogy közlik velük: van barátjuk. Részben pont azért, mert ez így önmagában véve nem elég egyértelmű, ráadásul lehet, hogy valaki pont úgy fogja fel, hogy a lány csak próbára akarja őt tenni.
2014. febr. 9. 19:19
 23/37 anonim ***** válasza:

Kérdező: az okfejtéssel szerintem megadtad magadnak a választ, de számomra hihetetlen, hogy még mindig nem érted.

Ha a csaj azt mondaná, hogy "amúgy bejönnél nekem, de van barátom", akkor rányomulnál? Elég szánalmas lenne!

Mert a csokis példád is ezt sugallja: ha az orvosom eltiltott, mert mondjuk súlyos allergiás reakcióim lennének a csokitól, akkor hiába szeretem a csokit, nem akarom vállalni a kellemetlen következményeket!

Ez van a mostani szituációban is szerintem: simán lehet, hogy amúgy bejönnél neki, de van egy biztos kapcsolata, amiben jól érzi magát, nem akarja kockára tenni egy totál bizonytalan szimpátia kedvéért. Szerintem mindenki, aki hosszú párkapcsolatban volt, megtapasztalta már, hogy mindig van jobb, szebb, de ha mindig váltanánk, ha valaki megtetszik, akkor soha nem lenne egy stabil kapcsolatunk sem! Az emberek nem kezdenek el randizgatni a párkapcsolatuk mellett, csak mert valaki szimpatikus! Ezt vedd tudomásul. Szerintem a válasza egyértelműen azt sugallta, hogy amúgy bejönnél neki, DE van kapcsolata, és nem szándékozik veled beszélgetésnél többe bonyolódni. Építse az önbizalmad az eset, de keress egy független csajt, ne mássz bele más párkapcsolatába!

(Eleve gondolj bele: akarnál olyan lánnyal párkapcsolatot, aki az első szembejövő szimpatikus idegennel randizgatni kezd? Mert ha a barátjával megteszi, akkor veled is megtenné!)

2014. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
#23: Nem másztam bele, nem nyomultam rá. Ettől viszont még tény marad, hogy sokszor fogalmunk sincs, hogy a "van barátom" szöveggel nem csak próbára akarnak-e bennünket tenni, főleg ha nem egyértelmű az egész. Sokszor pont azért tartják töketlennek a fiúkat, mert nem hajlandóak küzdeni a lányért. Mi azt honnan tudhatnánk, hogy valakinek tényleg van barátja, vagy csak azért mondja, hogy kipuhatolja, meddig megy el a srác a küzdésben? Mert bizony igen sokan "kegyeskednek" ilyenekkel "játszadozni". Plusz én az egyértelműség, konkrétság híve vagyok, abból kevesebb félreértés születhet. A nők ezt másképp fogják fel, tekintve, hogy őket nem tesszük próbára a "van barátnőm" szöveggel, hiszen eleve nem is ők vannak "versenyhelyzetben", nem nekik kell próbálkozniuk, hanem nekünk. Egy nőnél sose tudhatjuk, hogy tényleg van-e barátja, vagy csak lekoptató szöveg, esetleg így méri le a jelentkezők tökösségét.
2014. febr. 9. 19:52
 25/37 anonim ***** válasza:
Szerintem a próbatétel nem a "van barátom" szöveggel történik, vannak ennél sokkal jobb "módszerek", pl. a nő kéreti magát a randira hívásnál, vagy "nem vagyok kész kapcsolatra" és hasonlók. A "van barátom" az 99,9%-ban lerázó szöveg. (Attól még lehetsz szimpatikus, de szerintem ennél egyértelműbb elutasítás nincs.)
2014. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
A lényeg egyértelmű: nem fog randizni veled. Azt inkább a férfiak mesélik be maguknak, hogy szeretjük a zaklatókat. Akire nyitottak vagyunk, annak nem mondunk nemet. Akire nem vagyunk, az megtetszeni sem fog attól, hogy nem lehet levakarni. Ha vannak is köztünk olyan éretlenek, akik azt akarják, hogy "küzdj", utánuk nem érdemes futni, mert abból nem lesz egyenrangú kapcsolat, ha azt hiszik, ők annyival többek nálad, hogy könyörgéssel kell ledolgoznod az értékkülönbséget.
2014. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Utolsó: szerintem van, amikor bizonytalanságból utasítja el valaki a közeledést (nem egóból), de akkor sem "van barátom" szöveggel.

Szerintem itt tök egyértelmű, ha csak lerázó duma lenne a "van barátom", akkor a beszélgetést sem ajánlotta volna fel. Nekem elég egyértelmű, hogy amúgy szimpatikus a kérdező, de a kapcsolatát nem kockáztatná.

2014. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
(Bár hozzáteszem, ha olvasná ezt a kérdést, máris nem lenne szimpatikus, mert ennyire túllihegni két mondatot...)
2014. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
#28: Hmmmm, azért ti is kitesztek magatokért, elég sokat rugóztok ti is a témán. :) Amúgy meg arról nem tehetek, hogy tapasztalatlan vagyok, és vannak kérdéseim, felvetődő gondolataim.
2014. febr. 9. 20:35
 30/37 anonim ***** válasza:
Aki bizonytalan, az is talánt mond, vagy időt kér, de nem utasít vissza.
2014. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!