Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hetero férfi és leszbikus nő...

Hetero férfi és leszbikus nő közötti barátság? Elméleti jellegű kérdés.

Figyelt kérdés

Hetero srác vagyok, de jellemzően a lányokkal jobban kijövök.


Jó persze heteroként nyilván szívesen vagyok lányokkal, de itt most másról van szó. Barátkozni is jobban tudok velük. Jobban eltudok velük beszélgetni. Az életről, az emberekről, személyiségekről és még sorolhatnám.


Vannak fiú barátaim, de ott rendre elő jönnek olyan témák, amik engem egész egyszerűen hidegen hagynak. Pl. autók vagy ki hány csajt szedett már fel stb. A foci meg a tőzsde az egyetlen fiúsabb téma, amiről szeretek beszélgetni, de ezekről sem túl sokat.

Nagyon sokszor van az, hogy én csak csendben vagyok és hallgatok. Mert egész egyszerűen nem érdekes a mondandójuk 90% :D


Most lehetne kérdezni, hogy akkor mi a gond? Barátkozzak lányokkal. Na igen, de azt tapasztalom, hogy ha egy fiú és egy lány közel kerül egymáshoz előfordulhat, hogy az egyik többet fog érezni. És ez nem mindig kölcsönös. Sokszor van egy időszak, mikor az egyik félnek fel kell dolgoznia - ez általában én vagyok, elismerem -, hogy több nem lesz a dologból. Viszont ha ezt túléli a kapcsolat, abból tényleg születhetnek barátságok.


Mit gondoltok arról az elképzelésről, hogy leszbikus lányokkal barátkozzak ? Ott eleve teljesen kizárt, hogy itt több legyen, mint barátság. Meglehet spórolni egy csomó kellemetlenséget. És így tudok barátkozni nőkkel.


Sok heteroszexuális lány barátkozik melegekkel, pont ezért. Szerintetek működhet ez fordítva is? Valakinek tapasztalata - bármelyik oldalról - van ebben ?


2014. ápr. 6. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Én leszbikus vagyok, elmondhatom a tapasztalataimat.

Még nem találkoztam olyan férfival aki komolyan venné, tiszteletben tartotta volna ezt.

Hiába csak a lányok érdekelnek, komoly kapcsolatban élek, egyszerűen úgy csinálnak, mintha mindez nem lenne.

Ugyanúgy nem megy, mint bármelyik férfi-nő barátság.

Nem barátkozok férfiakkal, még csak nem is levelezek velük. Nincs értelme, a nők számomra úgyis mindenben többet nyújtanak, ráadásul meg is tudják érteni, mint jelent a barátság.


Soha, semmilen esetben nem működik férfi és nő közötti barátság.

2014. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az első válaszolóval. Én hetero lány vagyok (bár nem az a tipikus, és sokan nézhetnének elsőre emiatt leszbinek), és mindkét legjobb barátom fiú. Az egyik meleg, a másik hetero. Szóval igen, fordítva mindenképpen működhet. De az első válaszoló is (ha jól értem) részben a férfiak hibájának tartja, hogy egy leszbikus nőre nem képesek kizárólag barátként tekinteni. Ezek szerint ha te más vagy (megértőbb), akkor elvileg működhet.
2014. ápr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Leszbikus lány vagyok és tapasztaltam már én is sokszor azt, amit az első. Nekem vegyes a baráti köröm, mindkét nemmel jól kijövök és eddig nem hajtott rám egy fiú barátom sem.
2014. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban egyetértek az elsővel. Azért nem teljesen, mert nekem voltak heteró fiú barátaim, most is van egy, aki kezd az lenni. Nem vagyok naív sem, és illúzióban sem élek, mégis igaz, hogy nem veszik komolyan a leszbikusságot. Nem szeretek senki bekategorizálni, de ebben a témában vannak bizony típusok. Az évek, meg a rutin alapján két típust tudok mondani, és ez minden férfira vonatkozik akivel eddig beszéltem erről.

1. Aki beszállna harmadiknak. Nem lehet komolyan beszélni vele semmi hasonló témáról, mert egyből az jön, hogy csak azért vagyok leszbikus mert vele még nem voltam, meg biztos valaki valamit rosszul csinált, stb. A melegeket gyűlöli, a leszbikusokkal nincs baja. A kettő egy és ugyanaz. Poénkodik állandóan, unalmas, közhelyes, kiborító.


2. Aki a barátom akar lenni, aztán majd szépen csendben, idővel befűz. Hát nem sikerül. Ő kíváncsi a szerelmi ügyeimre, az exeimre, magára a témára, sokszor kérdez, erőlteti, hogy beszéljek róla. Aztán amikor belelendülök, csönd lesz. Néha poénkodik, hogy szóljunk neki, ha nem boldogulunk, stb, de egyébként lehet vele komolyan beszélni, egy bizonyos pontig. De 100% bizalom sosem lesz, mert egy idő után kiderül, hogy tetszem neki, akar valamit.


Köszönöm, én nem kérek a heteró fiú haverokból:) Minden téren sokkal jobban megértem magam egy nővel.

2014. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, 4-esnek igaza van, pont ilyenek.

Minek kínlódjak ilyenekkel amikor hetero/leszbikus lányokkal tényleg barátok lehetünk.

Volt olyan szintén leszbikus barátnőm akivel nagyon szerettük egymást és pl. beszélgetés közben fogtuk egymás kezét, olyan hetero lány akivel egy ágyban aludtam, ölelgettük egymást, együtt főztünk.

De soha semmi nem volt köztünk! A párom se volt féltékeny amikor ezzel a lánnyal találkoztam, nála aludtam.

Aki barát az barát, nem tudok rá máshogy nézni. És ha nő az illető ő is képes ugyanerre, férfi nem.

Nem látom az okát, hogy férfivel barátkozzak egyszerűen.

2014. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Leszbikus lány vagyok ,rengeteg fiú barátom van , mind belém szeretett, és azt javaslom hogy ne barátkozz leszbikusokkal, mert többet fogsz érezni...tapasztalat. De vannak kivételek is :)
2014. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!