Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Félek a párkapcsolattól!...

Félek a párkapcsolattól! Félek a gondolatától hogy komolyabbra fordul! Mit tegyek? 17L

Figyelt kérdés

Még nem volt barátom, szűz vagyok, teljesen tapasztalatlan, nagyon visszahúzódó és félénk. Most van valaki, akinek tetszem, szép lassan közelít, de én meg szinte félek, hogy mi lesz...több évvel idősebb nálam, tapasztalt fiú/férfi, szerintem még nem is sejti hogy én mennyire "képzetlen" vagyok. :D Alapból "műveltnek", értelmesnek, "koravénnek" tartanak, az általános szellemi teljesítményem miatt nem aggódok, de mondom, attól is totálisan zavarba jövök, ha megérintenek vagy egy bókot hallok. És szinte rettegek attól hogy mi lesz ha esetleg komolyabbra fordul a dolog...én még nem érzem úgy hogy le tudnék feküdni valakivel, ő meg egy idő után biztosan akarná...és ha én meg nem, hát az nem jönne ki jól. :"D Vagy egyáltalán, ha rájönne, mennyire "amatőr" vagyok. És erre előbb-utóbb sor kerül, és nem tudom mi lesz, azt se tudom, akarom-e az egészet...sokszor már úgy vagyok vele hogy inkább hagyjuk a fenébe. :S


Segítség?!

17L



2014. ápr. 16. 21:45
 1/8 anonim válasza:
Beszéld meg vele :) meg fogja érteni
2014. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Soha nem mernék ilyesmit szóba hozni :O :"D
2014. ápr. 16. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is a félénkségeden kellene változtatnod, később sokkal nehezebb lesz, hidd el. Egyre tovább maradsz szűz, emiatt is szorongani fogsz, még jobban elzárkózol a fiúk előtt, miközben meg vágyni is fogsz egy kapcsolatra. Gyakorolnod kellene a szociális jellegű dolgokat, szoktatni magad az érintésekhez (legyenek azok akár csak barátiak is), megszokni azt, hogy értékelnek téged, bókolnak stb. Amúgy meg ha normális a srác, akkor hagy majd elég időt neked, hogy a szexre is felkészülj, és nem fog elfordulni tőled a szüzességed miatt. Én jóval idősebb pasiként mondom, hogy most még nem késő változtatni, én sokkal később kezdtem hozzá, de talán nem lesz semmi eredménye, mert lehet, hogy már elkéstem, te meg még fiatal vagy, próbáld feloldani a benned lévő feszültséget, szorongást.
2014. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbálom... :'(
2014. ápr. 16. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát te minden vagy csak "koravén" nem.
2014. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok indiszkrét lenni, de ez a szorongásod mennyire nehezíti meg a mindennapi életedet? Van valami konkrét oka annak, hogy ennyire visszahúzódó vagy? Egyébként ha úgy érzed, hogy mindez akadályoz a mindennapokban, és túl nagy teher, akkor esetleg megpróbálkozhatsz egy jó pszichológussal is, egyáltalán nem szégyen.
2014. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem, más téren mondanak annak...a hétköznapi dolgokban, témákban, életfelfogásban. :D De a nemi témákban teljesen járatlan vagyok...vagyis a gyakorlatban. :S De ezt ugyebár nem tudják rólam.

Haverok, barátok közt nem vagyok kirívóan vagy betegesen visszahúzódó, félős...szimplán csendesebb, visszafogottabb típus vagyok. Bizonyos okok miatt kimaradt az életemből az ellenkező nemmel való tapasztalatok fokozatossága...hogy is mondjam...túl hirtelen lettem "nő". :D Eddig csúnya kislány voltam. :D Ezért van bennem sok-sok gátlás.

2014. ápr. 16. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Csendes, visszahúzódó és félénk és soha nem mutatom ki az érzéseimet, főleg afelé aki tetszik. Bennem is van egy bizonyos félelem és meghátrálok, ha kialakulófélbe kerülne a párkapcsolat, szóval nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. De remélem neked sikerül ezen változtatnod. Sok sikert!
2014. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!