Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mikor okos a nő? És most ezt...

Mikor okos a nő? És most ezt értelmezze mindenki a saját maga világában, de mi az a vonal, ahol Ti azt mondjátok. 'na ez igen, Ő más? ' Egyáltalán szeretitek az ilyet?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek arról, hogy számotokra miben rejlik a nő vagy akár férfiak okossága vagy inkább intelligenciája, és hogy Nektek ez mennyit számít.
2014. máj. 3. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
120 feletti iq, diploma, művelt
2014. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Adott szituációban, témában felismeri, hogy hogyan illik, mit illik, mit érdemes, és mi érdekes kifejteni, elmondani, rávilágítani. Összefüggéseiben megérti az emberek működését, van rálátása a világra, véleményt önállóan képes alkotni, nem követi a divatirányzatokat (ld. felszínes tv-s szarok), szeret kretaívkodni bármilyen téren, meri vállalni önmagát mint ember, mint nő. Ilyenek.
2014. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
az ilyen nőket szeretem
2014. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván az a legjobb, ha minél több téren tájékozott és azt hitelesen elő is tudja adni. De ehhez az kell, hogy az a téma engem is érdekeljen, érintett legyek benne valamilyen szinten...Felőlem aztán vághatja egész Magyarország vasúthálózatának elektronikai rendszerét, engem ez pl hidegen hagy...Ha a filmekben, zenében és a természetben járatos, az számomra vonó tájékozottságot és intelligenciát mutat. :)
2014. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Minimum 120 fölötti IQ, gyors reakcióképesség, és meg tudja oldani a saját problémáit
2014. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
megoldja a problémáit? az már férfi!
2014. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Adott szituációban, témában felismeri, hogy hogyan illik, mit illik, mit érdemes, és mi érdekes kifejteni, elmondani, rávilágítani. Összefüggéseiben megérti az emberek működését, van rálátása a világra, véleményt önállóan képes alkotni, nem követi a divatirányzatokat (ld. felszínes tv-s szarok), szeret kretaívkodni bármilyen téren, meri vállalni önmagát mint ember, mint nő. Ilyenek.


És nem erőszakolja rád a véleményét. Végig hallgatja a másik.

2014. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pl nem érdekli a felszínesség és a felszínes emberek, igényes, értelmesen lehet vele beszélni.. vagyis nem érzem magam kellemetlenül, hogy mennyire érezhető, hogy kevésbé tanult mint én! Kulturált legyen! Ha ezek megvannak, akkor már szimpatikus az illető.
2014. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem okos nőnek tartanak, és kimondottan CSAK az okos férfiakhoz vonzódom. Hogy milyen "kritériumok" alapján ítélem meg, hogy valaki okos-e:

1. Társalgás során logikus, összetett gondolatai vannak. Az egyik gondolata következik a másikból, illetve az én gondolataimból. Képes érdemben reagálni az általam elmondottakra.

2. Nyilván az intelligencia összetett, bizonyos tényezői nehezen megfoghatók (van pl. verbális, matematikai, vizuális tényezője is). Én a magam részéről a verbális intelligenciára bukom, tehát ha egy férfi képes összetetten, választékosan megfogalmazni a mondandóját. (Írásban nem kétszavas mondatokban kommunikál, jó a helyesírása, használ írásjeleket. Külön élmény számomra, ha stilisztikai eszközökkel is él, ettől elolvadok. :) )

3. Szeretem, ha egy férfi művelt, tájékozott, van önálló véleménye és azt képes értelmesen megfogalmazni, ugyanakkor nyitott mások véleményére is.

4. Ami még fontos számomra, az az önismeret, az empátiára való képesség, a konstruktív gondolkodás képessége. Ha nyitott és képes mások álláspontjának megismerésére, elfogadására; ha a konfliktusok elől nem menekül el, hanem a kölcsönös megoldást keresi.


És a kérdésre válaszolva, én nőben nagyjából valami ilyesmi vagyok és a környezetem okosnak tart. :)

2014. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
ha rám hallgat már buta nem lehet.
2014. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!