Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » A Miskolci egyetemisták miért...

A Miskolci egyetemisták miért ennyire felszínesek és ítélkezőek?

Figyelt kérdés

Már jó ideje járok az intézménybe, de egyre inkább azt tapasztalom, hogy hiába az 'értelmiség', ugyanúgy külső alapján ítélkeznek mások felett,

pletykák alapján közösítenek ki másokat, holott az adott illetőt maximum csak látásból ismerik.

Ahhoz nincs bátorságuk, hogy szemtől szembe mondják meg a véleményüket, csak a másik háta mögött nagy a szájuk.

Nyilván vannak kivételek, de hogy még elvileg az 'értelmiség' is ennyire fejletlen szociális téren, az már elég gáz.

Sokan fel se vállalják a véleményüket, álláspontjukat, ha az a többség véleményével nem egyezik, nehogy hátrányuk legyen emiatt..

Mindenütt ilyenek az emberek? Mi jogon ítélkeznek mások felett?


2014. máj. 8. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Naiv következtetés, hogy a főiskolákon/egyetemeken értelmiségi emberek tanulnak. Persze vannak olyan diákok is de mégsem ez a jellemző.
2014. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy 'értelmiség', az nem jelenti azt, hogy máshogyan ítélkeznek és mások, mint a többi ember.
2014. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Mert buta sznobok, a csávók közül némelyik nagypofájú, egyszer vállal belém jött az egyik az egyetemvárosban, utána mentem ha nem kér bocsánatot, betörtem volna az orrát.

Minden 4. ről látszik hogy az átlag ember felé képzeli magát


Szóval aljas egy város, tele ilyen emberekkel.

21F

2014. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan úgy felszínes és ítélkező vagy Te is, hogy a miskolci egyetemistákat elítéled a fentebb leírtak miatt. Egyébként nem tudom miért hitted azt, hogy mert egyetemre kerülsz, rögtön egy elit kultúrkör része leszel... ugyan már! Ugyanolyan emberek ők is, csak szorgalmasabbak voltak és bejutottak (vagy esetleg gazdag szülők, diákhitel). Márpedig még a szorgalom sem jár együtt a magas intelligenciával, normális viselkedéssel.
2014. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én helyi vagyok, sokakat ismerek az egyetemről. Sajnos tényleg sokan ilyen gyerekesek; elvétve akad közöttük normális, aki nem néz le és ítél el anélkül, hogy váltott volna veled pár szót.


Ismerek olyan mérnök-infós, logisztika szakirányos fickót, aki HETEDIK éve nyúzza az amúgy HÁROM éves alapszakot; de akkora arca van, hogy alig fér be az ajtón.


Szerintem az is probléma, hogy óriási a korrupció az egyetemen.

2014. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy aki egyetemre jár, az még csak dolgozik azon, hogy értelmiségi legyen. Legalábbis jobb esetben. Ez nem csak a Miskolci Egyetemre igaz, hanem mindre.


Meg aztán az oktatás színvonala sem dönt rekordokat, gyakorlatilag évek óta mindenkit felvesznek, aki hajlandó volt rá, hogy érettségi előtt egyszer átolvassa a tételeket.


Zárásképp pedig te is épp most ítélkezel felszínesen, nem is egy-két, hanem több ezer diáktársadról a hátuk mögött.

2014. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Költőnő? ***** válasza:
Az elte no.1 szakai se kuttttyák azért:))
2014. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát ez igaz utolsó, de mindenkinél van egy utolsó csepp, amikor betelik az a bizonyos pohár,

amúgy meg csak a véleményem írtam le, semmi konkrét nevet vagy ilyenek, ami miatt bárki ki lenne közösítve

2014. máj. 8. 19:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert manapság ,,menő" a nyugati stílus.

Szeritnem meg gáz.

Ők mondják, hogy ne ítélkezzenek az emberek, még nem ismerik meg rendesen az embert, erre ők ítélkeznek elősször.

2014. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Költőnő? ***** válasza:
Ím a tökéletes példa arra h aki tanult, nem feltétlenül értelmes is xd
2014. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!