Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki nem mer boldog lenni?

Figyelt kérdés
Az ilyen ember miért fél a boldogságtól? Azért, mert tulajdonképpen fél attól, hogy a boldogságot kudarc, csalódás követi, és akkor inkább megmarad mindig letörtnek, elégedetlenkedőnek, szürkének, melankolikusnak?
2015. febr. 16. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elveszíteni rosszabb valamit, mit meg sem kapni!
2015. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, létezik, ez főleg azért alakulhat ki, mert az illető fél az új dolgoktól, fél attól, hogy a boldogsága majd elmúlik, attól fél, ami még el sem kezdődött....
2015. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*mint
2015. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
félek h utána szarabb lesz
2015. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyávaságból nem vállalja az esetleges kudarcokat sem. Nyilván senki sem örül a kudarcoknak, de ha nem kockáztat, nyerni sem tud. Nem azért a két fillérért, de én is kaptam sok pofont az élettől, rengetegszer elutasítottak, megbántottak, mégis próbálok ismerkedni a csajokkal, még ha fáj is a sikertelenség.
2015. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. Azért, mert sokkal rosszabb, sokkal jobban fáj az, amikor megkapsz valamit, bármit, lényegtelen, hogy szerelem, barát, karrier, majd utána elveszíted, mint meg sem kapni. Mert ilyenkor megtapasztalod, hogy milyen érzés, mekkora boldogság, ha valami sikerül, valamit megszerzel, átérzed, hogy milyen csodás lenne, ha ez örökre megmaradna, de az élet úgy folyik, hogy előbb-utóbb mindent elveszítesz. És ezért inkább jobb sokszor csak elképzelni, hogy mi lehetne, mert hogy "mi lesz, ha vége?". Az ilyen típusú emberek gyakran olyan intenzíven élik meg a boldog periódusokat, hogy aztán az elhagyatás, elvesztés nagyon nagy fájdalmakat okoz bennük, és inkább úgy vannak vele egy idő után, hogy meg sem próbálják megszerezni, elérni, amire vágynak, mert úgyis vége lesz. Ördögi kör ez, ki lehet szakadni belőle, de nagyon nehéz. Ez a nagyon érzékeny emberekre jellemző, hogy nem mernek a jelenben, most-ban élni, előre félnek a következményektől. Ez nem azt jelenti, hogy ez az ember elégedetlenkedő, szürke világnézetű, éppen ellenkezőleg, csak a nagy "álmoktól" fél, az apró dolgok nagyobb örömet tudnak neki okozni, mint talán egy átlag embernek.
2015. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 opened paradise ***** válasza:
Én ilyen téren olyan vagyok,mint Al Bundy. Ha valami jó történik,egyből félek,hogy mikor fog emiatt hasonló rossz is jönni.
2015. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer jó,egyszer rossz ez az élet, a még nem létező rossz miatt viszont nem fogom a jót kihagyni.

No risk,no fun:)

2015. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kurtz Bickle ***** válasza:

Egy boldog időszaknak van egy olyan távolról is melengető utóhatása, amibe még egy hullámvölgyben is vissza tudod ringatni magad néha. Legalább elmondhatod, hogy "igen, azok de szép idők voltak". A folyamatos nyomor mire jó? Csak megöl.


Ha szerelem köszöntene az életembe eszem ágában sem lenne nekiállni agyalni ezen. Megbecsülném, amíg tart.


Rontottam már el emiatt egy lánnyal, pedig eszméletlenül jó nő volt. Akkoriban nem esett persze le, hogy igazából a boldogságtól félek, és továbbra is büntetni akarom magam, de így visszagondolva látom, hogy ez volt a helyzet, és már sosem javíthatom ki.

2015. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ismerek ilyen embert. Talán azért, mert ha valami jó történik vele, akkor még aznap megkapja a sorstól az ellenkezőjét is, akkor meg minek boldog lenni arra a rövid időre?

Az ilyen válaszokat "szeretem":

"Gyávaságból nem vállalja az esetleges kudarcokat sem". Akkor mi van? Egy nagymenő Don Juan is szokott kudarcot vallani, csak ők nem tanulnak belőle, és tovább hülyítik a következő (női) áldozatukat, akik be is dőlnek nekik. Így magukra vessenek:):):).

2015. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!