Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit tegyek, hogy el ne szúrjam?

Mit tegyek, hogy el ne szúrjam?

Figyelt kérdés

Négy és fél hónapja ismerem a srácot. Ő 19, én 17. Még nem találkoztunk. Napi szinten beszélünk és elég sokat. Én több mint kedvelem és nem kifejezés, hogy tetszik. Nagyon fontos nekem. Kb 400km-re lakik. Az ország más-más végében élünk sajnos... Szoktunk skypolni, élőszóban beszélgetni, webkamerán csak nem rég kezdtünk el beszélni. És azt mondja, hogy kedvel ő is, és a külsőm is tetszhet neki, mert ha nem is így szó szerint, de mondja néha. A legtöbb dologban egyezik a véleményünk és kifejezetten jól megértjük egymást. Annyi, hogy szerintem azért ő érettebb nálam, ha nem is túl sokkal... És az a baj, hogy vele szemben ami a szívemen az a számon és beszélgetéseink során (is) gyakran dehonesztálom önmagam. És azt gondolja, hogy őt értékesebbnek gondolom magamnál. És hogy ez nem így van, mert egyenrangúak vagyunk. És miindenre ilyesmi választ ad. Olyan bölcs meg intelligens vagy nem is tudom, hogy mi a legmegfelelőbb szó erre.

Na de lényeg a lényeg, hogy zavarban vagyok kicsit mikor élőszóban vagy webkamerán keresztül beszélgetünk. Sokszor egyszerűen lefagyok és nem tudok mit mondani. Olyankor megkérdezi, hogy most épp mire gondolok. Mert tény, hogy legtöbbször jár valamin az agyam... De olyankor csak nézem (ha webkamerán történik a beszélgetésünk) és kész se kép, se hang. Legutóbb egy fél óra telt el úgy, hogy max annyit tudtam mondani, hogy "sajnálom, remélem nem haragszol, de most hirtelen nem jut eszembe semmi érdekes" És utána persze beszéltünk egy csomót miután valamilyen szinten feloldódtam. Ha csak simán élőszóban beszélgetünk már nincs ilyen szintű izgalom bennem, valamelyik nap 5 óra hosszát beszélgettünk végig. Alig volt csend. És nem tudom mit tehetnék ez ellen. Azt mondta nem zavarja kifejezetten, elfogad izgulósan is, de nem esik neki jól, hogy ennyyi idő után sem tudok feloldódni teljesen. És hogy miért félek tőle, mitől félek. És én sem tudom. De szeretnék rajta változtatni, de nagyon! Nem tudom mit tehetnék az ügy érdekében...


És találkozni még nem találkoztunk, de nagyon szeretnénk. A gond csak a szüleim. Mert nem engednek el. Csak akkor engedik a találkozót, ha ő jön el hozzánk... De elmondásai szerint 13,5 órát kellene utaznia... Ezt nem várhatom el! És azt mondja, hogy ha két ember találkozni akar, akkor fognak is... Hát én bízom benne, hogy ez sem lesz kivétel!


Szóval szerintetek mit tehetnék, hogy jó legyen a viszonyunk tovabbra is? Vagy esetleg talán majd jobb...

És lenne értelme ha úgy alakulna?



2015. márc. 25. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a baj a netes szerelmekkel, főleg fiatalok esetében. ha neten ismersz meg valakit, fontos, hogy azelőtt tudjatok életben találkozni, mielőtt kialakul róla egy idealizált kép és abba beleszeretsz. Mert az életben nagyon más.
2015. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Külsőleg lehet másabb... Az nem érdekel.

Vagy gondolod egyes, hogy viselkedni is máshogyan fog?

2015. márc. 25. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 támogatom.
2015. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek semmi értelme?


Mert igazából ezen én is gondolkoztam. Csak már tényleg nem látok tisztán. Minden helyzetre megírom a mesebeli forgatókönyvet...

2015. márc. 25. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok: persze, hogy máshogy fog viselkedni! Akkor is, ha nem akarja.

Én is majdnem belecsúsztam ebbe a hibába úgy, hogy egy hét múlva találkoztunk először. Nagyon kell netes ismerkedésnél vigyázni, mert könnyen fájdalmas csalódás lesz belőle. Vagy ha még jól is menne, mégis hogy tudnátok megoldani úgy, hogy az ország két felében éltek?

Csak azt tudom tanácsolni, hogy bármilyen cukiaranyosjófej és úristen totál ugyanúgy jár az agyatok, ilyen beszélgetést ne kezdj el, csak akkor ha találkozást is meg tudtok könnyen oldani.

2015. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyes!

Hát megfogadom a tanácsodat, köszönöm szépen a normális választ.

Soha többet nem kezdek el senkivel neten beszélgetni. Nekem Úgyis ő az "úristen" és ha csalódás lesz a vége, egy darabig úgysem fog más érdekelni. És ha csalódás lesz, az is megerősíti a amit mondtál.

Viszont vele emiatt nem fogom befejezni a beszélgetést. Úgysem bírnám ki.

Meg kell csalódni is az életben...

Na de nem ragozom túl. Tapasztalat hogy itt sokan nem kiváncsiak az ilyen maradjak véleményére, mint én. De a választ megkaptam a kérdésemre és Mégegyszer nagyon szépen köszönöm :)

2015. márc. 25. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt hasonló bár ott csak két hetet beszélgettünk,így neten... Utána hazajött külföldről és találkoztunk...Hát őszinte leszek elvesztegettem két hetet az életemből XD persze nem azt mondom hogy mindenki így kell h járjon,de szerintem csak óvatosan :) ugyanis nálam az volt a baj,hogy kialakítottam róla egy képet,amit sokszor hibásan építettem fel (ez nem az ő hibája,nem mutatta magát másnak) csak én máshogy egészítettem ki azokat a dolgokat amiket nem tudtam róla,és így mivel csak később derültek ki,hogy milyenek is azok a tulajdonságai valójában,ezért más emberbe "szerettem bele" :D úgyhogy azért próbáljatok meg esetleg félúton találkozni :)
2015. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fogunk találkozni. Nem lesz egyszerű de fogunk.

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :)

Tényleg kivétel nélkül hasznosakat kaptam. :)

2015. márc. 25. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!