Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Szerintetek tényleg igaz,...

Szerintetek tényleg igaz, hogy ha valakinek azt mondják, hogy szép, akkor annak az arcára értik, ha azt, hogy csinos, akkor meg ruha, alak, smink? Mert szerintem a pasik ezt a két szót inkább szinonimaként használják.

Figyelt kérdés
Ezt nagyon sok helyen olvastam, ehhez képest, nekem van pár ismerősöm, akik mindig azt mondják rám, hogy csinos vagyok, pedig egyszerűen öltözködöm (általában farmer, pulcsi kombó), nem sminkelek, egyszerűen hordom a hajam is, nincs műkörmöm. Akkor ebből most mi az igazság? Mert szerontem a pasik abszolút nem tesznek különbséget. És hozzáteszem, nem én kérdezem, hogy mi a vélemyük rólam,
2015. márc. 31. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
*szerintem
2015. márc. 31. 17:15
 2/7 A kérdező kommentje:
Senki? :( Pedig jó lett volna minél több kommentet olvasni, tényleg kíváncsi lettem volna...
2015. márc. 31. 17:26
 3/7 anonim válasza:
Szerinte az összahngot nézik. Hogyha tényleg szép az arcod és nem vagy kövér, akkor simán lehetsz szép. kép nélkül elég nehéz eldönteni, esetleg küldhetsz privátban. Meg egy farmer és egy pulcsi is lehet divatos. Remélem valamennyit segítettem.
2015. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 17:15 -> Senki?

Nagyon türelmetlen vagy…


Ha azt mondom valakire, hogy csinos, akkor általában a ruhájára értem, meg arra ahogy "előkészítette magát" (tehát smink, haj, körmök, stb.). De azért szívesebben mondom ezt olyasvalakire, aki tényleg szép (arcban, testalkatban is).

A szép szót ritkábban használom, komolyabb helyzetben, leginkább csak barátnőnek, vagy ha másnak mondom, hogy ez a lány/nő szép, közvetlenül akárkinek nem nagyon mondom. A szép az a teljes külsőre vonatkozik ilyenkor vagy az adottságokra, amit nem befolyásol, hogy épp milyen ruha van rajta.

Egyébként szoktam még csak 1-1 részt dicsérni, az hitelesebben is hangzik szerintem (pl. szép hajad/szemed/arcod van, jól áll ez a ruha).

2015. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kisboltos ***** válasza:

Én a szép szót csak akkor használom, ha ki akarom fejezni a tetszésemet a lány felé. Nálam az már olyan kezdeményező.

A csinosat pedig ismerősökre, barátokra szoktam mondani, ha tetszik az adott ruha vagy az összkép.

2015. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Jöhetnének még...:)
2015. márc. 31. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:

A "szép" kifehezést használom arcra is, de általában szép alatt az egész lányt szoktam érteni belevéve az arcát haját, az alakját a ruháját.


A csinost szintén összhatásként szoktam használni ami azt jelenti h lehet, hogy nekem kifejezetten nem tetszik, de ugyanakkor igényes és jól van felöltözve foglalkozik magával, ápolt hasonló, ami azt is jelentheti, hogy a többi másik 100 pasinak tetszik.


A csinos = dicséret.

A szép, meg h kifejezetten nekem nagyon tetszik.


Van persze egy 3. része is dolognak, hogy szimplán csak kedvességből mondja az ember ha el akar érni valami, ha mondjuk nem az 1 hete ott álló szalámiból akarok kapni hanem a maiból.

2015. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!