Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Házasság előtti önmegtartóztat...

Házasság előtti önmegtartóztatás egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Egyik volt expasim katolikus és házasság előtt nem létesít szexuális kapcsolatot (nem ezért szakítottunk, hanem mert anyuék más városban kaptak munkát). Most készül egyetemre és aggódok érte, mert azóta is tartjuk a (baráti) kapcsolatot. Nem fogják kinézni emiatt Pesten? Gólyatáborban vagy bárhol? Nagyon cuki, kedves, aranyos, jó humorú, társaságban könnyen oldódik, nem az a tipikus szektás pasi, tök normális meg minden, csak hisz ebben. Féltem őt. Ti mit gondoltok?
2011. júl. 11. 23:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem mondom hogy elítélendő de kimarad az élet fő részéből sőt már ki is maradt. Katolikus vagyok meg vagyok keresztelve volt első áldozásom bérmálkozásom is de annyira azért nem kell belemerülni kell hogy legyen egy határ a vallás és az élet/magánélet közt. Én sajnálom őt mert az időt már nem lehet visszatekerni mint egy filmet azokat az éveket már senki nem adja vissza neki. És valahogy gy érzem te is emiatt hagytad el. Ezt csak én mondom :D
2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ahogy előttem is mondta valaki, gondolom nem fogja mindenkinek az orrára kötni. főleg ha egyébként nem egy szektás fajta, hanem normális, közvetlen, akkor senki sem fog rákérdezni h te haver szűz vagy még v mi? max ha lesz kapcsolata akkor a csajnak el kell majd döntenie h vállalja-e ezt v nem. de ez megint csak nem a nagyobb társaság dolga.
2011. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kövesse Jézust. Ő dönti el.

Nincs hátránya. Ennek nincs. Ha ki is néznék emiatt, akkor se fogja tragédiának megélni, mert döntött Jézus mellett. Ez, hidd el, ő már tudja, mindent megér.

Nem kell féltened. Jézus vele lesz mindig.

2011. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:00

Bocsi, privátba nem tudtam megírni


"de kimarad az élet fő részéből sőt már ki is maradt."

"nem kell belemerülni kell hogy legyen egy határ a vallás és az élet/magánélet közt."

Szerintem meg nem maradt ki semmiből.

De bele kell merülni és jól is teszi.

Nem tudja visszatekerni, de majd ha elgondolkodik az életén szerintem emiatt nem is akarja majd... Hidd el! :D

:D

2011. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Házasság előtti önmegtartóztatás egyetemistaként?"

Miért csak egyetem előtt lehet házasság előtti önmegtartóztatásról beszélni? Egyetemmel véget ér?

2011. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

válasz: ma 09:35


Nem, attól félek félreértetted a kérdést; bocsi, lehet, hogy félreérthetően tettem fel (°~°). "Házasság előtti önmegtartóztatás egyetemistaként?", azaz mit gondolsz arról, ha valaki egyetemi évei alatt sem szegi meg a leendő felesége felé tett ígéretét. Ha nem reklámozza, nem térít és emellett teljesen normális, akkor kinézik-e?

2011. júl. 23. 13:20
 17/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, hagyd már ezt az egészet pihenni. Én még egy egyetemistát sem láttam öt egyetemi évem alatt "szűz vagyok a házasságig" felirattal lófrálni a nyakában.

Plusz normális embert, akinek van Saját élete, hidd el, hogy nem a másik szexuális aktivitása foglalkoztat első sorban.

2011. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mi ez a hülyeség, hogy "kinézik-e"? Ezt úgy írod, mintha a szüzesség egy negatív tulajdonság, vagy abszolút rossz dolog lenne.
2011. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Jó, igazatok van, hülye vagyok meg minden :S Tudom, hogy nincs szüksége rá, csak féltem meg minden, de nem tehetek róla, sztem még mindig szeretem
2011. júl. 23. 15:34
 20/21 anonim ***** válasza:

Amúgy egy kérdés, ötlet, javaslat, stb:

ha szeretitek egymást, gondoljátok végig ezt a szakítás dolgot! AZÉRT szakítottatok, mert más városban éltek??? Mi feleségemmel 6 év házasságban a munkánk miatt több mint fél éve külön élünk, havonta egy hetet vagyunk együtt, és szeretjük egymást, és várjuk, hogy újra rendesen együtt élhessünk. Miért gond az, hogy messze vagytok egymástól? Akár kéthetente mehet hozzád, ha a szüleihez megy minden második héten az egyetemről, nyáron együtt lehettek, és ha te is olyan szakra mész, ami van az ő egyetemi városában, akkor egy-kéz múlva év közben is találkozhattok. (Ha jól értettem, te 17 vagy.) Akkor mi a gond, vagy nem emiatt szakítottatok?

33F

2011. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!