Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Az exem leendő férje eltiltott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exem leendő férje eltiltott tőle, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én 21L ők 28F(ex) és 27F.

A sráccal régen jártunk, majd pár év szünet után barátok lettünk (ő többet akart), és mikor a párommal (azóta szintén ex) megromlott a kapcsolatom, a szeretőm lett.

Mikor a barátom lett, nem sokra rá összejöttem egy pasival, ekkor rá pár hónapra elfogadott egy külföldi meló ajánlatot, azóta is kint dolgozik, évi 2-4 alkalommal jár haza (4,5 éve), olyankor mindig találkozunk. De közben kint összejött egy férfival. Először úgy volt nem komoly, a másik nem is akarta felvállalni, hogy meleg (bi), most meg már eljegyezte, engem pedig fenyeget, hogy takarodjak az exem&legjobb barátom (lelki társam, szeretőm...) életéből, pedig ővele is haverok voltunk valaha. Nem tudom mivel haragíthattam magamra, a legvalószínűbb, hogy féltékeny.

Nem tudom mit tehetnék, nem akarom teljesen elveszíteni. De azt sem akarom, hogy miattam összevesszenek, hiszen végre boldog. Olyan vészes volna, ha kb. 2-3 hetente beszélünk, és évi 2-3x találkozunk? Akár a vőlegényét is nagyon szívesen látom (ha nem ugrik a torkomnak). Én volnék rosszul összerakva, ha ez rosszul esik (még ha már-már jogos is, de azért nem ilyen szinten)?

Nem tudom mit tehetnék.



2016. febr. 19. 01:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Beszélnem kéne Márkkal, de nem tudom mit mondjak. Johnal is, de neki még kevésbé tudom.
2016. febr. 19. 03:42
 12/26 A kérdező kommentje:
Beszélnem kéne Márkkal, de nem tudom mit mondjak neki. Johnnal is, de neki pláne.
2016. febr. 19. 03:48
 13/26 A kérdező kommentje:
Át is mehetnék mert hazalátogattak, de egyértelmű, hogy John nem akar engem látni, pedig én vártam és szerettem volna. Gratulálni akartam, de úgy tűnik lehetnek még ott érzelmek... Talán mondhatott is Márk Johnnak valamit, hiszen mindig is tudott mindenről köztünk.
2016. febr. 19. 03:58
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom megbántani az érzéseidet, de nekem alapvetően az jön le, hogy te magad sem voltál, illetve vagy tisztában a saját érzéseiddel, azzal, hogy mit is akarsz ettől a Márk nevű férfitól.


Ilyen előzmények után neked nem egy szimpla barát, meg lelki társ, ahogy írod, teljesen függetlenül attól, hogy épp egyedülálló vagy vagy kapcsolatban élsz, és ezt John is tudja, mivel képben van arról, hogy Márk szeretője voltál abban az időszakban, amikor Attila menyasszonya voltál.


Miért feltételezné, hogy ha ti ketten nem szakadtok el végleg egymástól, akkor Márk nem folytat veled ugyanúgy szexuális viszonyt, mikor évente párszor hazalátogat Magyarországra, mint korábban, meg nem vágyódik utánad úgy, hogy közben vele él? Vagy ne legyen rád féltékeny egy biszexuális férfi párjaként (mára vőlegényeként), mert ő férfi, te meg nő vagy?


Felfoghatod úgy, ahogy fogalmaztál: "a pozícióját félti" tőled, de felfoghatod úgy is, hogy ha valóban szereti Márkot, és látja, hogy ő nem dolgozta fel érzelmileg a veled való szakítást, olyan szinten nem tud vagy nem akar szinten továbblépni, annak ellenére, hogy te egy éve - ha a tavalyi Valentin napról írtad, amit írtál - menyasszony vagy (oké, hogy már nem, de mint írtad, az ő tudomása szerint még Attilával vagy), hogy kétszer öngyilkosságot kísérel meg, akkor John nem, vagy nem kizárólag a "pozícióját" félti, hanem Márk nyugalmát, lelki békéjét, pszichés egészséget, illetve sajnos ha pszichésen ennyire labilis, akkor akár az életét.


Nyilván van valami komoly oka, hogy te és Márk valamiért nem vállaltátok fel, hogy többet jelentetek egymásnak, mint barátok (haver értelemben), annak ellenére, hogy leírod, hogy "de én hülye voltam és ragaszkodtam Attilához".


Marha nehéz elképzelni, hogy valaha ilyen élethelyzetben lennék, de ha igen, akkor belátnám, hogy nem kéne mások érzéseivel játszani, ha egy férfi szeret, szerelmes belém, többet jelentek neki barátnál, de én vagy nem tudom viszonozni az érzéseit, vagy nem akarom felvállalni a kapcsolatunkat, vagy belátnám a korábbi tapasztalataim alapján, hogy sajnos nem lenne hosszú távon működőképes a kapcsolatunk, akkor nem kéne erőltetni ezt a "legyünk csak barátok", meg "nem akarom elveszíteni a lelki társamat" dolgot, főleg nem egy olyan emberrel, aki lelkileg, pszichésen nincsen rendben.


Neki szerintem egy jó pszichológusra lenne szüksége, mielőtt még egyszer beborul, esetleg még súlyosabb, netalán tragikus következményekkel, neked meg arra, hogy először a saját fejedben tegyél rendet, saját magaddal tisztázd, hogy ki iránt mit érzel, és ne csak azt nézd, hogy te mit akarsz egy férfitól, hanem azt is, hogy tudod-e neki azt adni, amire vágyik tőled.


Ha nem, akkor érdemes lenne átgondolnod, hogy nem lenne-e bölcsebb, nagyobb érzelmi intelligenciáról tanúskodó dolog végleg elengedni őt a saját érdekében, hogy tényleg el tudjon távolodni, szakadni tőled, le tudja zárni a múltat, és továbblépjen végre, hogy ő is a saját életét élje.

2016. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Igaz, nem tudom eldönteni mit érzek pontosan iránta, csak azt, hogy önző módon szükségem van rá. Talán szerelem volt, sőt, biztos, csak egy tragédia miatt ellöktem magamtól, mert folyton emlékeztettük rá egymást. Miután sikerült feldolgoznom, rájöttem, ez butaság volt, de addigra már egy másik férfi karjaiba menekültem. (Egyébként még tiniként jártam vele, és 2012-ben volt az eljegyzésem 17 évesen, mit mondjak, korán érő vagyok)

John tudom, hogy szereti Márkot, és félti is. És igaza van. De egyben ismer engem, közvetlenül és közvetetten, így tudnia kéne, hogy azért maradtam (részben, olyan) sokáig Attilával,hogy könnyebb legyen túllépnie rajtam, és elfelejtenie. Hiszen ezért is ment el. Én megpróbáltam elengedni, de mikor akár 2-3 hónapig "elfelejtettem" beszélni vele, ő akkor is újra és újra keresett. Én pedig elgyengültem, megadtam magam, mert iszonyatosan hiányzott. Próbáltam a nyílt beszédet, észérveket is, de nem hatottak. Ha a szemembe nézett, tudta, hogy bármilyen makacs is legyek, szeretem. Eltávolodott tőlem, próbálkoztam én is, de mégis, ma is azt várja, hogy este átmenjek. Johnért belemennék, hogy csak akkor találkozhassak Márkkal, mikor ő is ott van, de ő ehelyett rögtön el akar tiltani tőle, nem akarja, hogy ezt megpróbáljuk. Pedig valaha jó heverom volt John, és fáj, hogy ez a helyzet vele is tönkreteszi a jó kapcsolatomat. Ennyire nem bízhat a szerelmében, hogy nálam próbálkozik.De most komolyan, mondjak le mindkettőjük barátságáról egy olyan kapcsolatért, ahol nem bíznak egymásban?? Ez így sem jobb egy fokkal sem.

2016. febr. 19. 10:29
 16/26 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam hívni, de John vette föl.
2016. febr. 19. 16:41
 17/26 A kérdező kommentje:
Szerintetek tényleg engednem kéne neki?
2016. febr. 19. 17:48
 18/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem akarsz írni egy regényt ebből a sztoriból? xd
2016. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Úgy érted, ha már egy gagyi szappanoperára hajaz a magánéletem, legalább keressek vele pénzt? De igen, ha volna hozzá pofám, írnék.
2016. febr. 19. 19:34
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyire nem bízhat a szerelmében, hogy nálam próbálkozik. De most komolyan, mondjak le mindkettőjük barátságáról egy olyan kapcsolatért, ahol nem bíznak egymásban??"


Szép, hogy fontosnak tartod a bizalmat egy párkapcsolatban, de azért gondolj bele, hogy te leírtad itt őszintén, hogy az eljegyzésed után csaltad a vőlegényedet Márkkal, amit azért nem volt túl nehéz titokban tartani, mert távkapcsolatban éltetek.


Megbízott benned a vőlegényed? Feltételezem, hogy igen.


Vele ellentétben John tudott arról, hogy menyasszonyként titokban viszonyod volt Márkkal 3 éven keresztül. Ezek után mennyire jogos szerinted azt várnod, hogy szavazzon neked, illetve nektek bizalmat, és higgyen abban, hogy ti ketten ezentúl pusztán baráti kapcsolatot tartanátok fenn egymással?


De a lényeget szerintem jól összefoglaltad abban a mondatban , hogy "Igaz, nem tudom eldönteni mit érzek pontosan iránta, csak azt, hogy önző módon szükségem van rá."

2016. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!