Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Aki nem demiszexuális annál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem demiszexuális annál mégis hogy működik?

Figyelt kérdés
Csak leültök egy akár vadidegen mellé, és ha bejön a külseje, és egy-két percen belül elborul az agyatok és rámásznátok?
2023. márc. 23. 01:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

"A demiszexuális (demisexual) olyan szexuális irányultságot jelent, melyben valaki csak az iránt képes szexuális vonzalmat érezni, akihez már érzelmi szál is fűzi. "


Forrás: [link]


A magam részéről kifejezetten butaságnak tartom ezt a kifejezést. Számomra eddig is nyilvánvaló volt, hogy ahhoz, hogy egy nő lefeküdjön velem, érzelemre van szükség.

Számomra inkább az a kérdés, hogy "tényleg léteznek nők, akik teljesen érzelemmentesen tudnak szexelni egy pasival?"

A szexmunkásokat most ne számoljuk ide, mert azok a pénz miatt csinálják.


Számomra tehát magától értetődő, hogy a nőknek érzelem kell a szexhez, tehát ez nem olyan jelenség, amit külön szexuális irányultságnak kellene nevezni.

Arra kellene egy külön kifejezést találni, amikor valaki képes full érzelemmentesen szexelni, mert ilyen nőkből kevés van. Mondjuk ha ez az érzelemmentesség az élet más területein is megnyilatkozik, akkor már van is rá egy külön szó...

2023. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%

"A magam részéről kifejezetten butaságnak tartom ezt a kifejezést. Számomra eddig is nyilvánvaló volt, hogy ahhoz, hogy egy nő lefeküdjön velem, érzelemre van szükség."

Én meg azt tartom kifejezetten butaságnak, hogy valakit zavar az, ha egy dologra van egy szó. Akkor is, ha az a dolog számára természetes. Ennyi erővel a lélegzésre se kéne szó, mert az is teljesen természetes, hanem csak a fuldoklásra.


Ok, hogy nem használja mindenki ezt a szót minden esetben, de ha meg akarják különböztetni, valamiért őket, akkor igenis szükség van rá.

És igen, van, hogy nem "hivatásos" nők is szeretnek szexelni érzelmek és elköteleződés nélkül. Bizonyára hallottál már egyéjszakás kalandokról; szerinted ott minden nő át van vágva, és esküvőről, párkapcsolatról álmodozik?


Tudod van arra is szó, hogy monogám, ami gondolom, szerinted szintén butaság, aztán ott a poligám szó is.


Nagyon is jó az, ha a szókincs nagy, mert akkor lehet valamiről beszélni.


A szó, ami azokra jellemző, akik inkább csak olyanok iránt éreznek szexuális vonzalmat, akikhez érzelmileg nem kötődnek, frayszexuálisnak hívják.

2023. márc. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek pedig itt a válasz:

[link]

2023. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

#12


"Én meg azt tartom kifejezetten butaságnak, hogy valakit zavar az, ha egy dologra van egy szó."


>Igazából nem zavar, csak feleslegesnek, és meglepőnek tartom. Mint említettem, számomra eddig is egyértelmű, hogy a nőknek (legalábbis a nagytöbbségnek) érzelem kell a szexhez, de akár még a pettinghez is. Most is olyan barátnőm van, akihez csak azért érhetek hozzá "úgy", mert komoly érzelmei vannak irántam.

Ezért butaság ezt külön szexuális irányultságnak bemutatni, de ez persze szubjektív vélemény.


"Ennyi erővel a lélegzésre se kéne szó, mert az is teljesen természetes, hanem csak a fuldoklásra."


>Nyilván a dolgokra vannak szavaink, a légzés egy biológiai folyamat, ezért valahogy le kell írni.

Igazából nem is kifejezetten a demiszexuális szóval van a baj, hanem azzal, hogy szexuális irányultságot csináltak/csinálnak belőle. Így pontosabb a megfogalmazásom.


"Ok, hogy nem használja mindenki ezt a szót minden esetben, de ha meg akarják különböztetni, valamiért őket, akkor igenis szükség van rá."


>Meglehet, hogy így van, de szerintem inkább akkor kellene erre külön szó, ha túl kevesen lennének. Ha meg kitalálunk egy szót erre a jelenségre, akkor legyen egy hétköznapi szó, ne szexuális irányultságot jelezzen.

Szexuális irányultság pl. a homoszexualitás, a biszexualitás. Az, hogy valakinek érzelem kell a szexhez nem az. Márpedig a demiszexuális szó ezt sejteti.


"Bizonyára hallottál már egyéjszakás kalandokról; szerinted ott minden nő át van vágva, és esküvőről, párkapcsolatról álmodozik?"


>Azt gondolom, hogy a nők többsége olyan pasival fekszik le egyéjszakás kalandban, akit hosszú távon is el tudna képzelni. Illetve, szex után többet is akarna.


"Tudod van arra is szó, hogy monogám, ami gondolom, szerinted szintén butaság, aztán ott a poligám szó is."


>Nem az, de ezzel nem szexuális irányultságot fejeznek ki.

2023. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

"Számomra tehát magától értetődő, hogy a nőknek érzelem kell a szexhez, tehát ez nem olyan jelenség, amit külön szexuális irányultságnak kellene nevezni."

Mert nem ezt jelenti. Nyilván sokaknak nagyfokú bizalom kell a szexhez.

Ahogy a többi szexuális irányultságnál, úgy ennél is maga a szexuális vonzalom jelenléte és jellege számít, nem az, hogy a tényleges szexuális tevékenységhez milyen további feltételek szükségesek.

A demiszexuális, az gyakorlatilag aszexuális, KIVÉVE esetleg ha szoros érzelmi viszony fűzi valakihez. Nincs további kivétel. Nincs olyan, hogy egy szuper szimpatikus, szuper vonzó emberrel elsőre (vagy felszínesebb ismeretség után) beindul a kémia. Csakis szoros, erős érzelmi viszony esetén ébredhet szexuális vonzalom (ami elég nagy szívás amúgy, hisz kiderülhet az is, hogy mégsincs kémia).

Nem véletlen szokták az aszexualitással együtt tárgyalni.

2023. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#15 Jól írod.

Az is fogalomzavar van már, hogy a nőkre húzzák rá a demiszexuálisat (ha nem, akkor "vagy titkon remél", vagy rib-anc ;) )

A demiszexualitás nemtől független. Ahogy az aszexualitás is.


Egyébként szerintem azért zavar téged, hogy így meg van határozva, mert elsőre ez is úgy tűnt mint valami perverz szexuális beállítottság, amit elítéltél elsőre, aztán kiderült, hogy az a te véleményed szerint normális, a te értékrendednek megfelelő.


A különbség mégis az, hogy te talán lehet, hogy valaki iránt el kezdesz vonzódni, még ha nem kezdeményezel, nem lépsz, stb. mert valami visszatart, pl. hűség, vagy tényleg valami másra is vágysz, de a demiszexuális semmilyen nemi vágy nem ébred fel addig, ameddig nincs komoly érzelmi kötődés, tehát addig kb. olyan, mintha egy hetero férfi egy hetero férfival van, hiába egy dögös csaj...

2023. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

4

"Aki tehát nem ilyen, az valóban egy vonzó nővel simán lefeküdne akkor is, ha nem szerelmes belé. Azért az túlzás, hogy rögtön egy idegenre rámászna az ember. Maximum fűzni kezdené, amiből akár közös együttlét is lehet."


Mondjuk én ezt se bírom megérteni, hogy hogy létezhet szexuális vonzalom szerelem nélkül.


9

Pont ez nem megy egy demiszexuálisnál. Amit flörtölt veled a férjed ott, szerintem egy demiszexuális mind zaklatásnak vette volna. Bár nem lehet tudni, hogy azelőtt mennyire ismerkedtetek össze. Én például, (szerintem ilyen demiszexuálisként) egy ilyen társkeresős randizós helyzetet biztos nem tudnék kezelni, mert egyszerűen kiábrándítónak érezném ezt a típusú face-to-face információcserét magunkról, amit egyértelműen "valami" érdekében folytatunk. Szerintem, amit leírsz, tényleg pont az "átlag", normál szexualitás, és semmiképpen se azért, hogy megkérdőjelezzem a saját érzéseidet, inkább csak, hogy az én nézőpontom mennyire más, szerintem viszont tényleg érzelmek nélkül, vadidegennel bújtál ágyba és többnyire elég volt, hogy jól nézett ki.

2023. márc. 23. 18:29
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"A demiszexuális, az gyakorlatilag aszexuális, KIVÉVE esetleg ha szoros érzelmi viszony fűzi valakihez."


Tehát a demiszexuálisnak NINCS szexuális vágya az év 365 napján sose, kivéve akkor, ha szerelmes?

2023. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#17

Most írhatom azt fellengzősen, hogy szerelem volt első látásra. :)

De nem teszem, mert a fellángolás, a kezdeti pillangós, rózsaszín ködös szerelem nekem nem azonos "A Szerelemmel", ami sokkal mélyebb.

Lehet, hogy te ezt az első lépést kihagyod, mintha immunis lennél erre a hormonviharra. Te egyből ott "kezdesz", vagy hogy mondjam, hogy megismerted, összecsiszolódtok, és már sokkal mélyebbek az érzelmek, miközben a heves szexuális vágy már csillapodott. Amire én azt írtam fent, hogy az A Szerelem.

2023. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#18 Olyan ember iránt lehet, akivel közeli (baráti) érzelmi viszonyban áll.

Ezen felül viszont ja, maximum szexuális kielégülés iránti vágya lehet, de senki emberhez (se létezőhöz, se elképzelthez) nem kötődik a dolog, csak mondjuk jól esik magának fizikai ingerlést okozni - szóval innentől kvázi mint az aszexuális.

2023. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!