Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy is van akkor ez az Abortusz dolog?
semmit nem kell könyörögni... bemész és elveszik 1 papirt kitöltesz és ennyi..
senkire nem kényszerítenek gyereket hála istennek
Szép is lenne, ha ilyenekre kényszerítené az ilyen okos ebereket.
Kislányom fogalmazz rendesen.
Miért ki más kérné hogy kaparjanak ki? A nagymamád?
Az a baj hogy az írásodból le lehet szűrni, hogy nem vagy egy észkombájn.
Persze, hogy nem fogod érteni, ha egy fogamzásgátlót sem tudtok ezek szerint rendesen alkalmazni.
Most akkor érthetően fogalmazd meg...
Mit is szeretnétek?
Hogyan lett állapotos, ha "szedi" a gyógyszert?
8#-as és ezt tudod miért mondják?
Azért mert nem tudják, hogy mikor nem hat a tabletta.
Az emberi hülyeségért, nem fog egy gyógyszargyártó sem 100%-os garanciát mondani.
Mi okozhatja, hogy "hatásukat vesztik" a fogamzásgátlók?
Gyakran az előírt fogamzásgátló tabletta alkalmazási szabályainak be nem tartása (bevétel elfelejtése, rendszertelen időközönként való bevétel) a nem kívánt terhesség oka. A hányással, hasmenéssel járó megbetegedések ahhoz vezethetnek, hogy a bevett tabletta valamilyen módon idő előtt távozik a szervezetből. Ilyen esetekben a tabletta további, rendszeres szedése melletti egyéb, kiegészítő védekezésről - például óvszer használatáról - kell gondoskodni. Egyes bélcsatornában kialakult felszívódási zavarok következtében is előfordulhat, hogy a fogamzásgátló hatóanyaga nem kerül be kellő mennyiségben a szervezetbe. Számos antibiotikum - például ampicillin, doxiciklin - is csökkenti a fogamzásgátlók hatását.
Na azért nem fogja senki 100%-osra mondani.
Tetszik érteni?
Előbb tájékozódj aztán sértegess.
Egyes vírusellenes szerek, szájon át szedett gombaölő hatóanyagok, epilepszia kezelésére szolgáló gyógyszerek is jelentősen csökkentik a fogamzásgátlók hatását, akár fel is függeszthetik azt. Éppen ezért minden esetben meg kell kérdezni a kezelőorvost vagy a gyógyszerészt, hogy a fogamzásgátlóval együtt szedett egyéb gyógyszerek befolyásolhatják-e a teherbeeséstől való védelmet.
A gyógyszerek mellett egyes gyógynövények teái és készítményei is kölcsönhatásba léphetnek a hormonális fogamzásgátló gyógyszerekkel.
A dohányzás pedig a fogamzásgátlók hormon-hatóanyagainak gyorsabb lebomlásához vezethet. Hormonális fogamzásgátlók szedése mellett ezért a dohányzás abbahagyása javasolt. A drasztikus divatdiéták, egyoldalú táplálkozás, tartós éhezés a hormonokat átalakító metabolikus enzimrendszer befolyásolása révén vezethetnek a fogamzásgátlók hatásvesztéséhez. A fogamzásgátlót szedő nőknek egészséges, változatos étrendet kell követni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!