Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg ennyire egészségtelene...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire egészségtelenek a hormonos fogamzásgátló eszközök?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye a fogamzásgátló tablettáról, hüvelygyűrűről, implantátumról, injekcióról, tapaszokról?


Ezek mind hormon tartalmazó készítmények, és az ismert és hatékony módszerek nagy része ilyen.


Sajnos egyre több nő kezd rájönni, viszont túl későn, a lerakásuk pillanatában, hogy ezek milyen mellékhatással vannak a testükre.


Érdekelne, hogy mit gondoltok, ezek valójában ilyen károsak? Akkor miért szedi ennyi nő? Miért adják az orvosok 14 éves kortól minden kislánynak, akár bőrproblémákra is. Vagy esetleg csak pár ezer nő reagálja túl és ráfog mindent a “tabira”?



2020. okt. 12. 08:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Pont emiatt érthetetlen számomra, hogy hol vannak a férfi fogamzásgátlók, hiszen többen megerősítik, hogy jóval kevesebb és kevésbé káros mellékhatása van ezeknek a kísérleti tablettáknak/szuriknak, mint a női megfelelőjüknek... Valamiért sajnos mindegyik elbukik egy ponton, a piacra dobásnál.

Nyugaton pedig a vazektómia lesz egyre felkapottabb a családalapítás után. Talán kevésbé lenne “kegyetlen és végleges” egy férfi fogamzásgátló. Illetve úgy néz ki, hogy egyre többen hajlandók lennének kipróbálni ezeket. Talán az is egy fél megoldás lehet, ha pár évig az egyik, pár évig a másik fél szedné a tablettáját, hiszen 10-20éven keresztül érzékeli most sok nő szervezete azt, hogy terhes...

Én egyelőre nagyon mérlegelek, de szerintem köszönöm szépen megleszek az óvszerrel ezek után is.

2020. okt. 13. 09:59
 12/19 anonim válasza:
100%

Én 1,5 évig szedtem a legkisebb hormontartalmút, de muszáj volt abbahagynom. Egyszerűen annyira rosszul voltam tőle időszakonként, nagyon fájt a fejem, sírógörcsösen. Azt hittem mástól van, időjárast érzem vagy migrén, de mikor már olyan durva lett, hogy elájultam, utána pedig csak egy hányás után maradt abba a fájdalom, abbahagytam. Azután sokáig nem volt menstruációm, már lassan két éve hagytam abba, de még mindig rendszertelen. Mondjuk tegyük hozzá, hogy előtte sem volt tökéletes. Meg is híztam az abbahagyása után egy picit. De ami a legnagyobb fájdalom volt számomra, hogy nagyon, nagyon tönkre tette a bőrömet, rengeteg striám lett, pedig még fiatal vagyok.

Egyébként youtubeon van egy csatorna, ahol többek között a fogamzásgátló káros hatásairól beszél egy csaj, tök érdekes, azt hiszem Hormonmentes a csatorna neve.

2020. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: megkérdezhetem, hogy mire váltottad le a tabit? És azzal mennyire vagy megelégedve?
2020. okt. 16. 07:20
 14/19 anonim válasza:

Próbálkoztam pharmatex huvelytablettaval, de az nagyon csípett. Aztán szakítottunk a barátommal,szóval nem kellett rajta törnöm a fejem.

Most óvszert használok, egyébként szerintem még mindig ez a legbiztonságosabb, mert,ha esetleg nem működik rögtön észreveszed.

Míg a kúpnál, tablettánál már csak, amikor gond van :/

2020. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon ismerős. Mi is óvszert használunk jelenleg, és az, hogy rögtön látjuk, hogyha baj van nagy előny.
2020. okt. 16. 08:55
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem rossz tapasztalataim vannak a gyógyszerrel.
2020. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Milyen tapasztalataid? Akár privátban is jöhet. Minden vélemény érdekel és segítség!:) köszi, ha válaszolsz
2020. nov. 11. 10:41
 18/19 anonim ***** válasza:

Férfi fogamzásgátlókkal a legnagyobb baj, hogy a hatásosságuk nem éri el a megszakított közösülés Pearl indexét sem. A női verzióé meg a legjobb.

És a mellékhatása is sokkal több, mint a több mint ötven éve folyamatosan fejlesztett női verzióké.

Egyébként, mivel ez az egyik legnagyobb volumenben szedett gyógyszer, természetesen a több lesz a negatív vélemény is. Annak meg ugye nincs hírértéke, hogy a vonat időben érkezett, a gyógyszer hatott, a nap felkelt, stb.

A mindenkinek beadott védőoltástól is lettek emberek rosszul, arról vannak Facebook posztok, meg biztos gyakori is találnál sok okoskodót.

Arról mikor olvastál utoljára hírt, hogy ma sem halt meg nyolcszáz ember feketehimlőben?

A gyógyszercégek pénzből élnek, nagy profittal, és nagy bukásokkal is, ha egy termékük rossz.

2020. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nincs piacon férfi fogamzásgátló készítmény, de tesztelik, jóval kevesebb mellékhatással..
2020. nov. 11. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!