Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a spirálról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a spirálról?

Figyelt kérdés

A tabletta nem játszik, mivel a családban volt több myoma, vérrög, trombózis, agyvérzés. Nem is szeretném ezzelagam mérgezni, ráadásul PCOSem van.

Az óvszer megint nem jó nekem, mivel fájdalmas úgy az együttlét, pedig nem vagyok latex allergiás.


A választás így nekem a spirálra esett, viszont nincs semmi tapasztalatom vele. Szülni nem szeretnék. Így nincs sok esély, hogy orvos felhelyezi nekem? Magán rendelés által szeretném ezt megérdeklődni, hátha. A rákszűrésem is negatív, nemrég lett levéve.



Ősszel leszek 24 éves.



2023. ápr. 16. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

Amúgy senkit nem zavar hogy tanulunk? Hogy fizesse a felét? Kollégiumot kell fizetnie, havi több száz euró..


Ráadásul folyamatosan furikázik engem, mert másik országban él és oda nincs busz innen.

2023. ápr. 18. 07:57
 32/69 anonim ***** válasza:
8%
Akkor nem kell együtt lenni vagy el kell menni diák munkába.
2023. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
100%
32 decegy rosszindulatú vagy,fiatalok és legyen már szabad akarat.
2023. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
33%

21


Csodálatos biológiai ismeretek. :))))


"Ez egy T alakú eszköz ami elzárja a sperma utját,semmi megtermékenyítés nem lesz."


Dehogynem. Nagyon is meg lehet termékenyülni spirál mellett. A spirál úgy működik, hogy folyamatos gyulladásban tartja a méhnyálkahártyát és nem engedi a megtermékenyített petesejtet beágyazódni. (Persze nyilván lehet azt csinálni, hogy termékeny napokon másként védekezni vagy nem szexelni.)


Google első találat: "A spirál elnevezést annak köszönheti, hogy az eszközön olyan spirális rézszál helyezkedik el, amely erősíti a fogamzásgátlást. Érintkezve a méh belső felszínével, a spirál úgynevezett steril gyulladást hoz létre a méhen belül, ez az állapot pedig megakadályozza a megtermékenyült petesejt beágyazódását."


Nekem volt spirálom, 1 hét után le kellett venni, annyira véreztem és fájt a fejem.


Kérdező, van egy olyan oldal, hogy "hormonmentes", ott nézz körül!

[link]

2023. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
24%
Attól mert neked nem jó nem azt jelenti másnak sem.Van olyan,hogy semmi hormonos cucc nem jó,mert alvad a vére.
2023. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
17%

35


Nyuszka, én nem írtam azt, hogy másnak nem lehet jó. Leírtam, hogy én mit tapasztaltam. Ugyanis a gyakorikérdések oldal erre való.


A hormonos cuccot meg nem értem, én hormonMENTES oldalt javasoltam.


(Fuh, most tennék egy pár *fejemet ütögetem értetlenségemben* szmájlit, de gépről vagyok.)


34-es voltam

2023. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim válasza:
88%
32 És te kinek is képzeled magad pontosan, hogy megmond ki lehet együtt és ki nem?! Pofám leszakad egyeseken komolyan mondom. Majd ők eldöntik, hogy együtt lesznek-e vagy sem!
2023. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
3%
36 Nyuszika legyen szép napod,nem tudom mi a bajod,de magadban keresd a hibát.Élni és élni hagyni.
2023. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
23%

38


Picikém, a 21-es nem tudom, hogy te voltál-e, de totális tévedésben volt a válaszoló, ezt kijavítottam, továbbá megosztottam a saját tapasztalatom (ahogy ez a gyakorikérdések oldal profiljába vág) és javasoltam egy olyan oldalt, ahol lehet hormonmentes fogamzásgátlásról olvasni.


Hogy neked mi az ég a bajod, azt nem tudom, de elcsitulhatnál már, mert magadat égeted.

2023. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
4%
Modoroddal van baj te oktondi.
2023. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!