Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a spirálról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a spirálról?

Figyelt kérdés

A tabletta nem játszik, mivel a családban volt több myoma, vérrög, trombózis, agyvérzés. Nem is szeretném ezzelagam mérgezni, ráadásul PCOSem van.

Az óvszer megint nem jó nekem, mivel fájdalmas úgy az együttlét, pedig nem vagyok latex allergiás.


A választás így nekem a spirálra esett, viszont nincs semmi tapasztalatom vele. Szülni nem szeretnék. Így nincs sok esély, hogy orvos felhelyezi nekem? Magán rendelés által szeretném ezt megérdeklődni, hátha. A rákszűrésem is negatív, nemrég lett levéve.



Ősszel leszek 24 éves.



2023. ápr. 16. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
33%

Én azt hiszem, hogy kezd eljönni a világ vége...


Elmagyarázom, hogy hogyan működik a spirál, hogy van egy olyan oldal (ami NEM az enyém és nem reklámozom és nem kapok semmit azért, hogy felhívom rá a figyelmet), ahol HORMONMENTES fogamzásgátló eszközöket lehet kapni (pesszárium ill. méhszájsapka). Ezek az eszközök kb. 10 ezer forint körüli összegbe kerülnek, helyes használat mellett 98-99 százalékos biztonsággal működnek és ÉVEKIG használhatóak. (Most még számoljam is ki, hogy akkor ez napi, heti, havi vagy évi szinten mennyibe kerülnek?)


Egyébként meg van a wikin magyarul és angolul is oldal, ahol fel vannak sorolva a különböző fog.gátlási módszerek és hatékonyságuk (ún. Pearl-index).


[link]


[link]


Ezek után nem hagyom ki, hogy a kérdezőnek esze ágában nem volt megköszönni a válaszom ill. elképzelni sem tudom, hogy milyen biológiai ismeretekkel rendelkezhetnek nőtársaim, ha azt gondolják, hogy egy T alakú eszköz meg tudja akadályozni a már méhbe jutott spermiumok útját a petesejthez. A fogamzás általában a petevezetékekben történik, onnan száll le a méhbe a megtermékenyült petesejt és csak akkor lesz terhesség, ha be tud ágyazódni, márpedig a spirál steril gyulladásban tartja a méhnyálkahártyát, tehát nem lesz beágyazódás. A T alakú eszköz hogy zárná el a millió és millió spermium útját? A spermiumok nagyon kicsik!! Kizárólag a méhszáj ELÉ helyezett eszköz képes mechanikai védelemre (lásd fent: méhszájsapka és pesszárium).


Hát akkor megköszönöm saját magamnak: köszönöm szépen.

2023. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
67%
* hogy akkor ezek
2023. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 A kérdező kommentje:

61. Ha egyből nem rohanok megköszönni, akkor azt hiszed nem köszönöm?


Köszönöm, de ilyeneket nem igen tudnék használni.


1. Ki mutatja meg hogyan kell helyesen alkalmazni ?

2. Honnan tudom hogy jó helyen van és nem csúszik el, tettem rosszul fel?

3. Honnan tudom hogy én fel tudom-e tenni magamnak és bizotsan védeni fog?

4. Van olyan orvos, aki megmutatja hogyan működik? Ugyan már..



A másik, van egy szakmai ismerősöm (nőgyógyász segéd volt és műtő segéd) egy pillanatra nem említette hogy gyulladásban tartaná-e a méhet vagy bármit. De majd akkor ma utána kérdezek, mert látom egy orvos is válaszolt nekem, úgy tűnik. :)


De köszönöm szépen.

2023. ápr. 19. 09:10
 64/69 anonim ***** válasza:
100%

63


Szívesen. :)


Nézd, 70-80 éves nénik és bácsik megtanulnak szgépet meg okostelót használni, te is meg tudnád tanulni ezeknek a helyes használatát.


Egyébként én nagyon régóta olvasok a témában (nyilván minden nagyjából egészséges, termékeny korban levő nőnek kérdés a fog.gátlás, ha nem a férfi védekezik óvszerrel) és hidd el, úgy van, ahogy mondtam. Spirál = steril gyulladás.


Keress rá akár a gyakorin olyan kérdésekre, hogy spirál mellett hányan estek teherbe (és szülték is meg a babát). Sokan.

2023. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:

64. PCOS-el ez igazi csoda lenne.


Nem hinném hogy fogamzó képes vagyok, de ha ez nagyon nem válik be, akkor inkább kérek valami hormon szurit, én nem fogok szórakozni. Igazából az sem zavarna ha nem lehetne babám, én magamnak nem akarok, a testem nem akarom tönkre tenni és a leendő életét sem, mivel nincs semmilyen anyagi háttér erre. Sem több millió hogy egy gyereket felneveljünk.


Ráadásul a párom életét sem szeretném tönkretenni, szeretnék vele lenni és szeretném ha ő is elérni egy szintet a karrierjében miután végzett. :)

2023. ápr. 19. 09:19
 66/69 anonim ***** válasza:
100%

65


Szerintem olvass sokat a témában és ha már nagyjából képben vagy, kérd egy olyan orvos véleményét, akiben megbízol.


Egyébként van hormonos spirál is, azt hittem, hogy a hormonos dolog teljesen kiesik nálad. Az egészen minimális hormont tartalmaz, mert kábé helyileg fejti ki a hatását. Jó drága, de sok évig fent maradhat. Általában a vérzés el is marad mellette.


Minden jót!

2023. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:

66. Még meggondolom, mert sajnos a hormon hizlal. Viszont ennyit megérne a dolog, egyébként is sokat sportolok.


Köszi. :)

2023. ápr. 19. 09:31
 68/69 anonim ***** válasza:
0%
Évekig is űríthet a kérdezőbe. S ezután családot alapít egy másik nővel. Totál megéri..
2023. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:
68. Nincs egy pipád sem és itt bunkózol? Juj juj, valaki nagyon feszült. :)
2023. ápr. 19. 16:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!