Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Iszonyat hülye kérdés! A...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iszonyat hülye kérdés! A fogamzásgátló felíratása doktorral kortól függő?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Van egy barátom, fél éve vagyunk együtt és szexelünk. Védekezésként gumit használunk. Nem rég gondok adódtak és arra gondoltam gyógyszert szednék. Anyukám azt mondta gyereknőgyógyászhoz kell menni, megvizsgálnak és elvileg írnak gyógyszert. Ez tényleg így van v túl fiatalnak fognak tartani és nem írnak gyógyszert?

És a fogamzásgátló szedése esetén ha nem használunk gumit akkor 50%-nál több az esély h nem esek teherbe?

Elnézést a hülye kérdésért, kérem h normális válaszokat írjatok, nem azért jöttem ide h kiröhögtessem magam.

Előre is köszönöm


2010. nov. 17. 17:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem korfüggő. Fel fog írni neked 15 évesen is fogamzásgátlót.
2010. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
felírják, de van olyan, hogy hormonmentes hüvelykúp, abszolút vetekszik a gyógyszerrel, patikában simán vehetsz
2010. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ja igen, ez az 50% nem tudom honnan jött, a fogamzásgátlóknál a terhesség esélye ezrelékekben mérhető.
2010. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
az 50% csak képletes, annyi a lényeg h teljes biztonságot nyújt-e ?
2010. nov. 17. 17:58
 5/22 anonim ***** válasza:

nézd, teljes biztonság csak akkor van, ha nem élsz nemi életet.

De az azért már majdnem 100 % biztos, ha mindkettő:)

2010. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mióta menstruálsz. Ha nincs még 2 éve, hogy rendszeres, akkor nem fogják felírni, de ha már több, mint két éve beállt, akkor nem lesz probléma. Viszont ne időhöz menj, mert azok általában nem szeretik felírni ilyen fiatalon, meg bosszankodnak azon, hogy minek ilyen korán szeretkezni. Ha rendeltetésszerűen szeded a tablettát, akkor a gumi mellette felesleges pénzkidobás, de ha nagyon félnél, akkor csináljátok a tabletta mellett megszakítással. Ilyen gyógyszertárban kaphatós hüvelykúpot ne vegyél, mert nagyon megbízhatatlanok, és a Pearl-indexe sem a legjobb.
2010. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

:D igaz

de a gumit elszeretnénk hagyni és csak gyógyszert használnék

köszönöm a válaszokat :)

2010. nov. 17. 18:13
 8/22 A kérdező kommentje:

18:12

köszi, amúgy már 10 éves korom óta menstruálok, igaz szokott néha késni, de kitudom számolni melyik hétre kell megjönnie és ha minden oké akkor meg is jön

2010. nov. 17. 18:15
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

18.12-es

te használsz kúpot?

mert akkor mire alapozod a megbízhatatlanságát?

Én évek óta csak azt, és semmi probléma nincs vele, ha előírást betartva használod, már bocs.... és nem hormonokat veszel be....

2010. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

18.12-es

te használsz kúpot?

mert akkor mire alapozod a megbízhatatlanságát?

Én évek óta csak azt, és semmi probléma nincs vele, ha előírást betartva használod, már bocs.... és nem hormonokat veszel be....


A Pearl-indexére alapozom, valamint a professzorom szavaira, ugyanis orvosis vagyok. Rendeltetésszerű használat mellett is legalább 100-ból 15-20 nő esik mellette teherbe, tehát nem mondható túl biztonságosnak. Hogy te szerencsés vagy, az egy dolog, de kijelenteni, hogy ugyanolyan megbízható, mint a tabletta, nagy felelőtlenség. A tabletta hormon, igen (megjegyzem olyan hormon, ami a testünkben termelődik is), de nyilván a kérdező is tisztában van vele, hogy nem cukorka, lehetnek, sőt vannak mellékhatásai, de ebben a korban magasan a legbiztonságosabb védekezési módszer. Nyilván nem akar a kérdező 15 évesen teherbe esni.

2010. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!