Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Iszonyat hülye kérdés! A...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iszonyat hülye kérdés! A fogamzásgátló felíratása doktorral kortól függő?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Van egy barátom, fél éve vagyunk együtt és szexelünk. Védekezésként gumit használunk. Nem rég gondok adódtak és arra gondoltam gyógyszert szednék. Anyukám azt mondta gyereknőgyógyászhoz kell menni, megvizsgálnak és elvileg írnak gyógyszert. Ez tényleg így van v túl fiatalnak fognak tartani és nem írnak gyógyszert?

És a fogamzásgátló szedése esetén ha nem használunk gumit akkor 50%-nál több az esély h nem esek teherbe?

Elnézést a hülye kérdésért, kérem h normális válaszokat írjatok, nem azért jöttem ide h kiröhögtessem magam.

Előre is köszönöm


2010. nov. 17. 17:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson 15 évesen gyógyszert íratni. Majd 18 körül inkább. Ugyanis egy fejlődő szervezetnek marhára nem tesz jót.


Tessék, itt van pár válasz egy nőgyógyász szakorvostól:

"Tisztelt Doktor Úr!


Van egy lányom,aki decemberben lesz 15 éves.Néhány hónapja együtt jár egy fiúval aki 18 éves.Szeretném elvinni nőgyógyászhoz,hogy vizsgálja meg,beszéljenek a fogamzásgátlás fontosságáról és a számára legalkalmasabb fogamzásgátlót írja fel neki.Beszéltünk mi is itthon ezekről a dolgokról,vásároltam nekik gumióvszert is,de szeretném teljes biztonságban tudni.Az a kérdésem,hogy őt még gyermeknőgyógyászatra kell-e vinnem,vagy mehet már felnőtt nőgyógyászatra?Tudom,hogy manapság már nagyon alacsony hormontartalmú készítmények is vannak,de mégsem vagyok teljesen nyugodt. Ön szerint ártalmas-e ebben a korban a fogamzásgátló használata?Ön mit tanácsolna neki-és nekem?

Köszönöm előre is válaszát!

Üdvözlettel: Liza



Kedves Liza! Én még a saját tini lányaimnak sem írtam tablettát, mert ebben a korban időnként többet lehet velük ártani, mint egy terhességmegszakítással. Az óvszer védőképesssége 98%-os, ami nem számít rossznak, és mellékhatása nincs. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


"Tisztelt Dr. Úr.


Lehet hogy volt már erről szó de én azért mégis megkérdezem.


16éves vagyok és szeretnék feliratni fogamzásgátlót.

Ha elmegyek egyedül, szülő nélkül akkor felfogja irni?

És milyen kérdésekre vagy vizsgálatra számitsak?

És ha lesz vizsgálat azért kell valamit fizetni?


Előre is köszönöm.


Az egyetlen lényeges kérdést sajnos nem tetted fel: honnan tudhatod, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e a fogamzásgátló tabletta szedésére, hogy van-e jóminőségű peteérésed? Szerintem 16 évesen a szexhez is túl fiatal vagy /ez magánvélemény!/, de a tabletta szedéséhez egészen biztosan! Ha nem akarsz Magadnak a későbbiekre halmozott, esetleg még a termékenységedet is esetleg tartósan negatívan befolyásoló hormonális zavart, akkor ezt a tervedet t kellene értékelned. Szeretettel üdvözöl Hamvas Ferenc"


"Tisztelt Doktor Úr!

Lányom 16 éves,és 5 hónapja szedi a gestomix fogamzásgátlót!A vérzése jelentősen csökkent,és a fájdalmai is.Viszont az utolsó mensese inkább barnás színű volt.Időre megjött,és ugyanúgy pár napig tartott.Ami inkább zavaró,az a színe,és az étvágyingadozása valamint a hangulatingadozása!Lehetséges,hogy teherbe esett?Vagy esetleg valami más oka lehet? Mit tegyek? Válaszát előre is köszönöm!

Szilvia


Kedves Szilvia! Én biztosan nem írnék fel egy 16 éves lánynak fogamzásgátlót, akármennyire is fejlett is. Úgy gondolom, hogy nem kellene terhességre gyanakodni, egyszerűen csak a hormonális elnyomást nem tolerálja igazán jól. Hüvelyi pesszárium használatát javasolnám, az én tini lányaim is azt használják tökéletes megelégedettséggel. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"

2010. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Azért ez kicsit lesúlytott hogy egy orvosnak tanuló egyetért azzal hogy 15 éves lány hormonozza magát...


Én is inkább a hüvelykrémet és a megszakítást ajánlanám, ha a gumi kizárva,szerintem az is van olyan biztonságos, és még a szervezetét sem cseszi szét. Azért ez nem egy utolsó szempont a fogamzásgátló eszköz megválasztásánál. Igaz én nem vagyok szakmabeli, de azt tudom hogy ennyi idősen azért nem szabad szedni, mert megállítja a szervezetet a fejlődésben, de nyugodtan javíts ki kedves utolsó ha nem így van. Ha így van, és te tukmálod egy kislányra a gyógyszert, akkor szerintem hivatást tévesztettél (és ezt minden rossz szándék nélkül mondom).


Kérdező, nem értelek komolyan. Miért nem jó a gumi? Ennyi idősen a szex gondolata sem fordult meg bennem, te meg már ott tartasz, hogy unod a gumit. Mikor vesztetted el a szüzességed? 12 évesen? CSak mert emlékszem hogy mikor én elvesztettem, még több évig gumival védekeztünk, és sosem éreztem késztetést rá, hogy gumi nélkül csináljam. Valahogy van egy olyan megérzésem, hogy a pasid találta ki ezt az egészet, mert neki nem tetszik a gumi. De ezt nem tudhatom persze. Csak ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy ennyire öreg lennék..... így 22 évesen.

2010. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó előtti vagyok. Én is pont akartam írni, hogy az előttem szóló orvostanhallgató elgondolkodhatna azon, hogy tényleg a gyógyszer-e a legmegfelelőbb védekezés egy 15 éves számára.

Ha eddig is megfelelt az óvszer, akkor szerintem nem kellene lecserélni. Ebben a korban az teljesen megfelelő, ha rendeltetésszerűen használják.

Vagy esetleg spermicid+pesszárium.


(egy másik orvostanhallgató)

2010. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én vagyok az orvosnak tanuló. Eszemben sincs rátukmálni a gyógyszert, írtam is, hogy vannak mellékhatásai. Nem véletlen kérdeztem tőle, hogy hány évesen kezdett el menstruálni. A fogamzásgátló felírásának is van protokollja. Pl. fel lehet írni 16 évesnek (vagy fiatalabbnak bár ők általában nem felelnek meg), ha teljesen kifejlődött a méhe, petefészkei, és több éve szabályos ciklusai vannak. Ezen kívül nézni kell vérképet, és ha a veszélyeztetettek közé esik, akkor még más hormonvizsgálatot is. CSAK EZEK UTÁN írják fel. Persze nem egészséges (lévén gyógyszer), de ha a kérdező nem akar óvszert használni, akkor ez a legbiztonságosabb megoldás a teherbeesés elkerülésére. A spermicidre pl. nagyon sokan allergiásak, és nem is annyira megbízható. Ha választani kéne, hogy egy nem biztos módszer miatt teherbe essen, vagy szedjen hormont, akkor az utolsó szerintem jobb megoldás. A legjobb az ő korában az óvszer lenne, de ha ő nem azzal akar védekezni, akkor meg kell adni neki az esélyt, hogy biztonságban legyen...
2010. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

De akkor inkább el kellene neki magyarázni, hogy baromira nem egészséges a gyógyszer ilyen korban, és inkább maradjon az óvszernél.

Nyilván ha a megszakítás és a gyógyszer mellett kellene dönteni, én is a gyógyszert mondanám.

De sok tini azt hiszi, hogy semmi baja nem lehet a gyógyszertől...

2010. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az a másik véglet, aki azt hiszi, hogy semmi baja nem lehet a gyógyszertől. Nem cukorka, sajnos rengeteg mellékhatása lehet. De annyi tini-terhességmegszakítással találkoztam a gyakorlatok alatt (volt köztük megszakítástól kúpig mindenféle), hogy inkább támogatom a gyógyszert, csak védekezzenek. De természetesen újra elmondom ebben a korban a legjobb megoldás az óvszer!
2010. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

az h ki mikor veszíti el a szüzességét, saját döntése. 15 éves vagyok április 21-e óta, augusztus óta pedig már nem vagyok szűz. óvszert azért nem szeretnék használni, mert problémáim vannak vele (nem szeretném részletezni) és mivel a fogamzásgátló gyógyszer az, amiről a legtöbbet hallok, gondoltam mért ne. de mivel nem voltam teljesen tisztában ennek használatával és egyéb tulajdonságaival, feljöttem erre a honlapra és megkérdeztem pár dolgot. elítélni azt, aki már nem szűz 15 évesen, és rákiabálni h "mennyi voltál első szexnél,12?" sztem nem igazán jogos. Nem azzal a kérdéssel jöttem h terhes vagyok-e, hanem váltani szeretnék gumiról egyéni okok miatt, és érdekelt a fogamzásgátló gyógyszer...

köszönöm az eddig válaszolóknak, h szántak rám és a kérdésemre időt

2010. nov. 17. 19:41
 18/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyugi, legalább védekeztek, ez pozitív dolog a mai világban :D Én azt tanácsolom, hogy menj el egy nőgyógyászhoz (én a helyedben már nem gyerekhez mennék, de egyéni döntés kérdése), és kérj pontos felvilágosítást, hogy ő mit ajánl, ami teljesen neked való. A leszidó válaszokkal ne törődj, a biztonságod a legfontosabb!
2010. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem kiabáltam rád.... nem tudom ezt honnan szedted. Egy egyszerű kérdés volt. És nem azzal volt a problémám hogy 15 évesen szexelsz, hanem azzal hogy ennyi idősen miért nem jó a gumi.

Te dolgod igazából hogy mit csinálsz, de attól még gyerek vagy a gyógyszerhez. Ennyi idősen hidd el nem sokan szednek gyógyszert. Az egy dolog hogy sok 18 év körül szedi, de ez teljesen más. Ilyen esetben 1 év is sokat számít, és 15 év marhára kevés. Elnézést ha kicsit nyers voltam, egyszerűen csak le akarlak beszélni egy hülyeségről, amit később szerintem megbánnál.

2010. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, igazad van. Menj el a nőgyógyászatra. Hogy felírják-e a tablettát, a méhed fejlettségétől függ. Bárki bármit mond, sokkal jobb, mint az abortusz. Nem csak a testi következményeit kell nézni, hanem a lelkieket is.
2010. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!