Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért hiszik azt sokna, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt sokna, hogy az abortusz az egyetlen lehetőség, hogy megszabaduljanak egy gyerektől? ,

Figyelt kérdés

Hiszen sok más módon is meg lehetne tőlet "szabadulni" és nem egyből megölni. Vagy nem gondolkodtok, hogy ezzel az életeteket is tönkretehetitek? Egy rossz mozdulat és soha többet nem lehet terhes a lány. Mert lehet 15-16 évesen nem ajánlatos egy baba, de ha abortusz van akkor van rá esély, hogy később sem lehett(25-35éves korban).

Miért nem szól arról senki, hogy van örökbefogadás is, nevelőintézetek, családsegítők stb? Vagy olyan semmiség a mai világba megölni egy magzatot?


2011. ápr. 6. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Piszok jó lehet neki, hogy ott vagy neki te az árvaházban... Csak tudod élet és túlélés között fényéveknyi a különbség.

Érdekes egyébként, hogyha az állatunk szenved, akkor elalatatjuk. De az embert egyesek köhögés nélkül ítélik szenvedésre, csakmert az ő világnézetükbe az jobban beleillik. Ezen kéne elgondolkodni. Mert pontosan ugyanolyan rossz vagy, és el akarod dönteni, mi legyen mások sorsa, mint, akik abortuszt végeztetnek! Holott se jogod, se erkölcsi alapod nem lenne rá.

2011. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert az abortusszal megolnek egy beagyazodott spermat, arvahazban viszont a gyermek lelket.

A beagyazodott sperma persze lekicsinyitett tulzas, csak ereztetni akartam, hogy nem egy gyerek megoleserol van szo.

En ismerek olyant akinek 2 abortusza volt es most van egy egeszseges gyermeke.

Nem ertek egyet az abortusszal de jobb, mint az arvahaz.

2011. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen szomorú, hogy sok az abortusz, és szomorú hogy sok a nevelőintézetben felnőtt nem várt gyerek. Talán ha a szülők túllépnének azon a tévhiten, hogy a gyerek nem szexel ha nem mesélik el neki, hogy mi fán terem az együttlét és a gyerek fogantatása, és mire jó az óvszer, stb, akkor talán nem lenne ennyi tini terhes és nem lenne annyi hülye kérdés, hogy belém élvezett a párom akkor ugye nem lehetek terhes.

Ha egyszer s mindenkorra túl lehetne azon lépni, hogy a szex az tabu téma és mocskos undorító dolog, de azért jó csinálni, de erről beszélni gusztustalan, akkor nem lenne ennyi tudatlan tini, aki úton útfélen teherbe esik.

És ezek után talán csökkenne a nem várt terhességek száma.

Van aki támadja a sok abortuszt (megértem a problémájukat, de persze nem lehet befolyásolni a terhes "anyukák" döntését, ha el akarják vetetni a gyereküket) de arra senki nem jött még rá, hogy egy rendes felvilágosítás (igen már akár 11-12 éves korban is) megelőzne sok bajt? És itt most nem arra gondolok hogy a sok inkompetens biosz tanár félbevágott nőt és férfit mutogat, hogy így néz ki a női és férfi nemi szerv és ne szexeljetek, mert a szüzesség a legjobb dolog a világon, meg úgyse vagytok rá érettek, na nesztek két tampon meg egy betét, menjetek isten hírével (igen nekem ilyen volt, aztán anyu leült velem és elmondott mindent, amit tudnom kell).

2011. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

16.06-os. Nem akarom eldönteni senkinek, hogy mit tegyen a gyerekével. Azon háborodok fel, hogy mindenki csak ezt az egyet tanácsolja.

És igaza van az előttem szólónak. későn van a szexuális felvilágosítás. Ezért imádkozok, hogy nekem inkább fiam legyen és ne lányom. Persze ha lányom lesz az sem gond.

De akik ennyire az abortusz ellen vannak olvassák el azt a könyvet, hogy Gyere kicsim, gyere...

és ez a baj, hogy ilyen ember nincs a mai világban, mint ami abban a könyvben és mindenki az abortusz mellett van és igen kevesen vannak ellene.

De akik megtették és megteszik nem nekem kell elszámolniuk hanem a saját lelkiismeretükkel.

Akik meg ezt tanácsolják azokra meg kíváncsi vagyok hogy hasonló sorsra jutnának ezt csinálnák-e.

2011. ápr. 6. 17:44
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszik azt, hogy ez az egyetlen megoldás. De csak ezt találják járhatónak.

Ha vki 16 évesen teherbe esik, az nem csak gyermeket nem szeretne még, hanem kihordani és megszülni sem szeretné azt a gyereket.

De hozzáteszem, én inkább az abortusz ellen vagyok, mint mellette.

Vagy inkább közötte.

Vannak helyzetek, mikor szükséges lehet. De ha vki nem akar gyereket, akkor védekezzen. A megelőzésnek kellene az elsőnek lenni.

De sokan úgy gondolják, hogy "nembaj, kockáztatunk...ha véletlen megesik, akkor meg elvetetjük".

Szánalmas.

2011. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%

A probléma gyökere a felelőtlen szexelés, vagyis élvezkedéssé, szórakozássá alacsonyított nemi egyesülés.

Ha mindenki Isten akaratát követné a párkapcsolatokban (a házaséletben örök hűség és nyitottság a gyermekáldásra), akkor nemcsak az abortusz pusztító alternatívája lenne elképzelhetetlen, hanem az önzetlen szeretet és áldozatvállalás által minden téren nagyobb lenne az emberek boldogsága.

2011. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!