Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortusz ellenesek miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusz ellenesek miért támadják annyira azokat, akik nem az ő véleményükön vannak? (bővebben)

Figyelt kérdés
16/L vagyok, és mindig használunk óvszert barátommal, de mint tudjuk semmilyen fogamzásgátló nem nyújt száz százalékos biztonságot. (Tablettát nem szedhetek mert hormonproblémáim vannak.) Mindenbe beüthet a gikszer, és ha nem veszik észre időben és már esemény utánival se korrigálható, akkor miért ne dönthetne úgy egy tizenéves lány, hogy nem szeretné megszülni a gyereket? Egyrészt óriási felelősség, lelkileg is megvisel, másrészt meg ha meg is szüli és örökbe adja lesz egy gyereke aki gyűlölni fogja amiért eldobta magától és 10-15 év múlva mikor már a nőnek saját családja lesz esetleg beállít hogy helló én is a gyereked vagyok. Most akkor ne szexeljek 27-28 éves koromig, mert addig nem szeretnék gyereket, vagy ezt hogy gondoljátok abortusz ellenzők? Oké lehet véleményetek de miért nem tartjátok tiszteletben másét?
2011. júl. 31. 21:48
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, tényleg félreérthető voltam. Nem volt abortuszom, és nagyon remélem, hogy nem is lesz soha, csak érdekelt, hogy egyesek miért nem képesek tiszteletben tartani mások véleményét ebben a témában.
2011. aug. 1. 08:49
 32/35 anonim ***** válasza:

Mindenkinek az eleteben van olyan dolog amire nem buszke, es ezalol senki sem kivetel szerintem. NE itelkezzetek masok folott. Talan a dontes nem is annyira felelotlen, mint amennyire ti elitelitek. En inkabb szulok egy gyereket akinek megtudom adni azt amire szuklsege van, minthogy apa nelkul vagy olyan korulmenyek kozott nojjon fel hogy "nincsen".

Szerintem igenis szuksege van egy csaladra(ami neha nem adatik meg), ugyanugy apara es anyara, valamint a biztos felnevelesre. Legtobben csaladi potlekokbol, s ugy ahogy lehet nevelik fel. Persze eszuk agaban sincs szules utan menni dolgozni, mert hat "nincsen munkahely".

Es utalom mikor ezzel jonnek egyesek, hogy ha szexelni kepes vagy akkor a gyereket is neveled fel. Hogy fer ossze a ketto? Nem kimondottan a helytelen vedekezes vezet ehez. Vagy veletek meg nem fordult elo olyasmi amit nem szerettetek volna? Titeket is igy tamadtak? Tudjatok mit....ha ti vadaskodtok, ti sem szorultok megertesre. Vagy talan a gyereketek megkellene ertsen akkor amikor ellovitek az eletet azzal, hogy nem mehet egyetemre? Ugyan oda jussanak ahova ti?

2011. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
18%
Igen pontosan ne szexelj addig, nem értem manapság miért olyan fontos 12-16 évesen szexelni,nem leszel tőle se felnőttebb,se több,ha már tizenévesen szétteszed a lábad vállald is a felelősséget,ha oylan nagynak érettnek felnőttnek érzed magad,hogy szexelj,akkor is legyél felnőtt ha teherbe esel,vállald a következményeket,könnyű itt magyarázni,hogy szűk látókörű meg ilyenek,de mit szóltál volna ha anyád ugyanúgy gondolkozik pl te nem lennél, ne hogy már a gyereked tehessen arról,hogy nem bírsz magaddal és szexelsz, a gyerekszerelem attól szép hogy nem a testiségről szól,és igenis 16 évesen egy kamasz gyerek vagy,ha nem vállalod a gyereket ha összejön ne szexelj, ennyi,hidd el szex nélkül is működhet tinikapcsolat,csak a mai tizenévesek azt hiszik a szexből áll az élet
2011. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
4%
utolsó vagyok hozzáteszem biztosan van olyan ok betegség stb amikor nem lehet megtartani,de akkor is felháborítók a tizenévesek, és kedves lány aki nem tartottad meg 21 évesen,nem bántani akarlak,megértem,hogy vannak olyan helyzetek amiért muszáj,ettől függetlenül,nem állok mellette, 20 évesen estem teherbe védekezés mellett megtartottam,főiskolásként,mellette tanulunk,dolgozunk a párommal,építjük az életünket,nem könnyű belátom,de majd jobb lesz,de semmipénzért nem tudtam volna megölni még akkor sem ha nehéz a gyereknevelés a tanulás a munka együtt, de ez én vagyok,viszont akkor is felháborítóak a tinik mert szajkózzák,hogy joguk van a szexhez meg az abortuszhoz,de a nagy részüknek esze és felelőssége az nincsen
2011. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy ki mi tart helyesnek valtozo. En senkit nem akarok meggyozni arrol, hogy ez helyes csak ne ilyen visszataszitoan irjanak. Ha ertelmeset nem tud, akkor ne irjon. Nem az ellen vagyok kiakadva, hogy ellenezitek az abortuszt hanem arra ahogyan megnyilvanultok.

En sem vagyok buszke arra hogy elvettem az eletet, nem egyik percrol a masikra dontottem. az is megfordult a fejemben mi lenne ha... De mi masfel eve vagyunk egyutt a parommal, s meg nem tartunk ott, hogy felneveljunk kozosen egy gyereket. egyedul meg nem szerettem volna vallani. Egyszer ugy gondolom, hogy ha eljuttok odaig, hogy kiismertetek egymast es egyutt tudtok maradni akkor en is talan maskeppen dontottem volna.

2011. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!