Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
6 évig szedtem egy fogamzásgátló gyógyszert, mire a nyáron abba hagytam egy fertőzés miatt...már 4.hónapja gyógyszermentes vagyok. De védekezünk más módon. Voltam dokinál is mert össze vissza jött meg, meg mindig késett. és a doki jól lekiabált hogy nem szabad szüneteltetni mert ha babát akarunk akkor elég előtte 1 hónappal abba hagyni... és most újra kiírta nekem a gyógyszert, de már 22 múltam és nem tudom hogy most újra akarom e szedni. véleményt légyszi! csak normálisak írjanak, köszi 22/L
2011. dec. 12. 13:03
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
Mi erről nem tudunk véleményt mondani, Neked kell tudnod, hogy akarsz e gyereket!
2011. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 LadyLee ***** válasza:
Én nem javasolom a szünetet, pláne, ha összevissza jön meg. Nekem nagyjából a te korodban jött ki az endometriózis és azért, mert én is úgy gondoltam, hogy jobb, ha tartok egy kis szünetet. De igazából nincs rá szükség, teljesen felesleges, sőt, ahogy nálam is, még káros hatása is lehet. Szóval én a helyedben, ha még nem akartok babát, akkor nem tartanék szünetet. De ezt persze alapvetően neked kell eldöntened.
2011. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:

Az orvosod idióta, már ne is haragudj. 4 hónapja abbahagytad, és még mindig összevissza jön meg. Szerinted mit jelent ez? Azt, hogy a szervezetednek baromira nem tetszett az, hogy 6 évig mesterségesen elnyomtad a peteérésed.

A gyógyszert csak akkor szabad újrakezdeni, ha pár hónap alatt visszaáll a normális ciklus. Ha nem állt vissza, akkor az intő jel. Ha tovább szeded még pár évig, lehet utána még ilyen se lesz a ciklusod...

Akkor meg aztán majd lehet sírni, ha nem jön a baba...

2011. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:

LadyLee:

Már többször is láttam az írásod. Megérthetnéd, hogy az endometriózisod nem a szünet miatt lett. Már alapból volt egy betegséged, amit a tabletta elnyomott és mikor abbahagytad, kijött.

Nyilván endometriózisnál szükséges a tabletta, de ez egy speciális eset.


Normális esetben ha az ember össze-vissza menstruál, akkor TILOS lenne tablettát szedni. Mert az akadozó peteérést s szépen elnyomja, és sok éves szedés után a végén semmilyen ciklusa nem lesz az illetőnek.


Iszonyat nagy butaság és hazugság az, hogy több évig szedett tabletta nem okozhat gondot.

Igen is okozhat, főleg, ha az embernek alapból nincs rendben a ciklusa.


Tessék, ezt egy doktornő írta:

""Rendszertelenül menstruáló nőknek fogamzásgátlót adni MŰHIBA" - jelentette ki a nőgyógyász szakmai kollégium 33 évvel ezelőtt. Ez most is így van. A fogamzásgátló nem a ciklusokat hozza rendbe, hanem becsapja a pacienset: olyan ütemben hoz létre megvonásos vérzést, amilyen ütemben szedi a fogamzásgátló. Ha 2 hétig szedné + 1 hét szünet, akkor 3 hetes "ciklusa" lenne, ha 4 hétig szedi + 1 hét szünet, akkor 5 hetes "ciklusa, ha 3 hétig szedi és 1 hét szünet, akkor 4 hetes "ciklusa". Mert ennyi időnként okoz megvonásos vérzést. Ugyanakkor a szabálytalanul működő saját hormonrendszerét teljesen legátolja, megszünteti. Eredmény: amikor szeretne gyereket, nem tud terhes lenni, valószínűleg még a sok százezer forintba kerülő "lombik" eljárással se! "

2011. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
úr isten ez durva ... köszönöm kedves illető hogy ilyen bőséges választ adtál nekem. Kicsit meglepődtem a dokin, mert hallottam már olyat hogy valaki abba hagyta és annak már 6 éve és még mindig nem esett teherbe és már mindent kipróbált...:/ én félek ettől mert babát szeretnénk a közel jövőben és éppen ezért döntöttem így. nem volt gondom a gyógyszerrel. mert mellette rendszeres volt a vérzésem de most hogy nincs a gyógyszer így rossz mert mindig meglep a dolog...
2011. dec. 12. 13:29
 6/55 anonim ***** válasza:
A dokid marhaságokat beszélt, én biztos leváltanék egy olyan orvost, aki le merészel kiabálni, csak mert hozok egy döntést, miszerint leteszem a fogamzásgátlót. Egyébként a konkrétan a kérdésedre válaszolva én a te helyedben nem szednék egyáltalán fogamzásgátlót a későbbiekben, ha ennyire rendszertelenül jön meg. Tévedés, hogy ez ilyenkor "normális", mert nem az. Én 4 éve szedtem először gyógyszert 2 évig, majd mikor abbahagytam szakítás miatt, napra pontosan megjött és később sem késett egyáltalán. Majd lett egy újabb kapcsolatom, itt is 2 évig szedtem, majd újra abbahagytam és megint szépen, pontosan megjött, már lassan fél éve. Ám féltem attól, hogy úgy járok mint te és megfogadtam, hogyha rendetlenkedik a ciklusom, akkor soha többet nem szedek hormonális foggátlót.
2011. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
ha össze-vissza jön meg, akkor nem szabad ujrakezdeni.. várd meg h fellélegezzen a szervezet, hiszen 6 évig bombáztad ezzel a sz.rral..
2011. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
köszönöm tényleg mindenkinek. Igazából ha nem jön ez a fertőzés és nem kell abba hagynom akkor tuti nem hagytam volna abba... de így muszály volt. kicsit rossz mert mindig késik de hát majd beáll egyszer. remélem. meg a családban van olyan akiknél 5 év próbálkozás után jött össze az első baba, aki ma már 6 éves és már 4 éve szeretnének neki tesót de sajna nem jön össze. én nem szeretnék így járni így inkább mellőzöm. óvszerrel védekezünk ami nem szimpatikus de hát legalább nem hormonális.
2011. dec. 12. 13:46
 9/55 LadyLee ***** válasza:

"Már alapból volt egy betegséged, amit a tabletta elnyomott és mikor abbahagytad, kijött.

Nyilván endometriózisnál szükséges a tabletta, de ez egy speciális eset."


Annyira nem speciális - a nők kb. 105-át érinti.


Sosem állítottam, hogy attól "lett", de attól jött ki, ha nem hagyok szünetet, semmi bajom nem lett volna. És szerintem 10% nem kevés, szóval önmagában emiatt igenis érdemes rajta elgondolkodni.


De egyébként sem azt mondtam, hogy örök és általános igazság lenne, amit írtam, csak azt, hogy nekem ez a véleményem és a TAPASZTALATOM.


Gondolom itt azért tesz fel az ember kérdéseket, mert kíváncsi mások véleményére, és azokat összességében mérlegelve segítséget kap a döntéséhez.


Miért baj az, hogy én, ráadásul tapasztalat alapján más véleményen vagyok, mint te? Aki ráadásul egyfolytában csak máshonnan hallott dolgokat szajkózol, semmi valódi tudásról, tapasztalatról nem adsz számot.


Gondolhatod, hogy ha nekem voltak nőgyógyászati gondjaim, mint ahogy voltak, eléggé jól utána jártam a dolgoknak. És ezalapján közöltem, az én VÉLEMÉNYEM.


A tiéd sem több, mint az enyém, csak egy VÉLEMÉNY - ami a te esetedben ráadásul csak hallomásból táplálkozik...

2011. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:

pharmatex+megszakitás is tökéletes :) nekunk már lassan fél éve bejön :) amúgy én se szeretem a hormonális cuccokat.. igy természetesebb :) és nem is mérgezem magam.. amúgy a muszáj-t írd j-vel :D köszii



egy leendő magyartanárnő

2011. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!