Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
6 évig szedtem egy fogamzásgátló gyógyszert, mire a nyáron abba hagytam egy fertőzés miatt...már 4.hónapja gyógyszermentes vagyok. De védekezünk más módon. Voltam dokinál is mert össze vissza jött meg, meg mindig késett. és a doki jól lekiabált hogy nem szabad szüneteltetni mert ha babát akarunk akkor elég előtte 1 hónappal abba hagyni... és most újra kiírta nekem a gyógyszert, de már 22 múltam és nem tudom hogy most újra akarom e szedni. véleményt légyszi! csak normálisak írjanak, köszi 22/L
2011. dec. 12. 13:03
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Én Lady Lee-hez csak annyit tudok hozzászólni,h egy tudatlan vagy,akinek valaki bebeszélte,h a fog.gátló milyen f*sza,és ezt hangoztatod,a későbbi szakembernek meg nem hiszel,csak szajkózod a hülyeséget.Mindenki látja,h ő az aki logikus érvekkel bizonyítja,h igenis kell szünet,másképp meddő is lehet valaki.Úgy hogy szerintem Lady Lee maradj csendben, és szedd a fogamzásgátlódat,ha olyan hülye vagy,h azt hiszed,h ez csak jót tud tenni egy nővel.

És előre mondom nem vitának szánom ezt a hozzászólást,szóval nem vagyok kíváncsi a további hülyeségedre,és szerintem nem vagyok egyedül.Össze vissza beszélsz,csak,h bizonygasd igenis neked van igazad.

2011. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim válasza:
Én édesanyám tapasztalatából indulok ki, előttem nem szedett tablettát, "simán" összejött elsőre a gyerek (én). Tesóm és köztem szedte 5 évig, majd lett egy vetélése, utána jött tesóm, akivel a terhessége alatt 6 hétig kellett kórházban feküdni, mert gáz volt. Nem mondom azt, hogy a fogamzás gátlótól. Én is egészségügyi szakember vagyok, és az anatómia professzorom (Prof. Dr. Tarsoly Emil - talán az egészségügyiseknek mondd valamit a neve) azt mondta, hogy a fogamzásgátló úgy hat a női hormonháztartásra, mintha egy kristálypoharat úgy akarnánk arrébb tenni, hogy jól belerúgunk. Ettől szemléletesebb példa szerintem nem kell. Én is a szünet vagy a végleges abbahagyás mellett vagyok, menj orvoshoz, készíttess pesszáriumot, és kombináld pharmatexszel vagy patentexszel.
2011. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 LadyLee ***** válasza:

Az utóbbi 10 évben kb. 15 nőgyógyásznál voltam, ebből 14 orvos azon a véleményen van, hogy normális esetben nem KELL szünetet tartani. Ennyi. És csak leírtam a saját tapasztalatom, mert én is úgy gondoltam 21-22 évesen, hogy kell egy kis szünet, tartottam is és baromira ráfáztam. Ennyit akartam csak megosztani. Ez az oldal arról szól, hogy az emberek megbeszéljék a véleményüket és elmondják a tapasztalatukat. Nem én kezdtem a másba való belekötést.


Mindenki magának döntse el, hogy mit akar, ha valaki fél, akkor tartson szünetet. Nem áll szándékomban erről lebeszélni és kioktatni senkit sem. Nem is ezt tettem. Csak megosztottam a tapasztalatom.


Arra pedig, hogy valaki először könnyen teherbe esett, majd évekkel később nehezen: tudod az emberi szervezet öregszik ám, ha semmit sem szedsz, akkor is nagyobb eséllyel vannak komplikációk egy későbbi terhesség során.


Számtalan példát tudok mondani az ismerősi körömből, ahol meg abszolút simán teherbe estek sok-sok év tabletta után.


De nem is ez a lényeg. Én csak a véleményem és a tapasztalatom mondtam el és nem én kötöttem bele máséba, csak az ostoba támadások ellen "merészeltem" védekezni.


Az első commentemben is azt hangsúlyoztam, hogy azt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit szed be és mit nem. A tabletta lényege, hogy az ember gondtalanul és aggodalmak nélkül lehessen együtt a párjával, ne kelljen aggódni a nem kívánt terhesség miatt. De ha valaki cserébe az egészsége miatt aggódik, ha tablettát szed - tök mindegy, hogy ez az aggodalom mennyire megalapozott - nyilván nem éri meg, mert csak csöbörből vödörbe kerül. Szóval ez mindenkinek a saját döntése, neki kell érezni, hogy mi fér bele és mi nem - no meg persze egy, vagy akár több orvossal is konzultálni kell.


De nehogy már engem meg keresztre feszítsetek a véleményem, illetve konkrétan a tapasztalatom miatt...


Ez az oldal pont arra szolgál, hogy ezeket megosszuk.

2011. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

Szerintem zárjuk le.

Az utolsó kommentedre is tudnék reagálni, de akkor sosem les vége ennek a vitának.


A te véleményed az, hogy felesleges a szünet és a kérdező se tartson.


Az én véleményem és a legjószándékúbb tanácsom a kérdezőnek az, hogy ne kezdje el újra a gyógyszert.

Főleg akkor n, ha a közeljövőben szeretne babát.

2011. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:

Lady Lee,az a baj veled,h te nem véleményt közölsz,hanem tényeket állítassz arról,h nem kell szünet.És szerintem te is tudod jól,h kell az a szünet.Az,h te amúgy is beteg voltál,és a szünet hozta elő,az nem bizonyítja,h nem kell szünetet tartani.Egyértelműen orbitális baromságot beszélsz,akárhány rokonodból indulsz ki.És nyugodt lehetsz,h ha 10 évig egyfolytába szeded,nem lesz gyereked soha.

Szóval senkit se bíztass semmire,amíg nem tudod azt igazolni normális tényekkel,mert a te butaságod miatt másoknak is kárt okozol.

2011. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 LadyLee ***** válasza:

Csak nevetni tudok már rajtad.


Szar lehet olyan embernek lenni, akinek ennyire fáj, hogy másnak is van véleménye.


Egyébként ha visszaolvasod az első commenteket, pont a tiéd az, amiből lerí, hogy a bazi nagy "igazságot" próbálod kinyilvánítani.


Én kapásból azt írtam, hogy neki kell eldöntenie a dolgot. Ezen kívül tényként csak a saját tapasztalatomat írtam le.


Mindegy hagyjuk, nem vagy méltó vitára.

2011. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

Idézlek:

"De igazából nincs rá szükség, teljesen felesleges, sőt, ahogy nálam is, még káros hatása is lehet."


Ezt írtad. Ezt én úgy értelmezem és szerintem mindenki más is), hogy: annak semmi káros hatása nem lehet, ha nem tartasz szünetet, de annak igen, ha tartasz.


Te vagy itt az, akivel nem lehet értelmesen vitatkozni. Összevissza beszélsz és folyamatosan torzítasz. Ha írok vmit, amibe nem tudsz belekötni, akkor pedig tereled a témát és áttérsz vmi teljesen másra, amiről eredetileg szó sem volt, vagy csak szimplán hülyének titulálsz.

2011. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 LadyLee ***** válasza:

"Normális esetben ha az ember össze-vissza menstruál, akkor TILOS lenne tablettát szedni. Mert az akadozó peteérést s szépen elnyomja, és sok éves szedés után a végén semmilyen ciklusa nem lesz az illetőnek."


Ez meg a te írásodban volt. Szintén tényállítás.


De nem fair kiragadni 1-2 mondatot annak kontextusából. Én úgy zártam soraimat, hogy ezt neki kell eldöntenie.


Ezzel azt hiszem egyértelműen jeleztem, hogy nem tekintettem örök érvényű igazságkinyilatkoztatásnak mondanivalómat.


Ha valakinek averziói vannak a tablettával kapcsolatban, akkor nem érdemes szednie, mert csak parázik miatta.

2011. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez kicsit "tényállításnak" hangzik, felőlem nevezheted is annak. Ez a véleményem (és az orvosomé is, akiben megbízok), amin nem fogsz tudni változtatni.

Ahogy én sem tudom a te véleményedet megváltoztatni.


Olvasd el még egyszer a 34-es kommentemet és ITT zárjuk le a dolgot.

2011. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

Lady Lee,azért mert itt fellengzősen fogalmazol attól még nem lesz igazad,és okosabb se leszel tőle.

F*szságokat pofázol,fogdd már fel.....

2011. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!