Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
6 évig szedtem egy fogamzásgátló gyógyszert, mire a nyáron abba hagytam egy fertőzés miatt...már 4.hónapja gyógyszermentes vagyok. De védekezünk más módon. Voltam dokinál is mert össze vissza jött meg, meg mindig késett. és a doki jól lekiabált hogy nem szabad szüneteltetni mert ha babát akarunk akkor elég előtte 1 hónappal abba hagyni... és most újra kiírta nekem a gyógyszert, de már 22 múltam és nem tudom hogy most újra akarom e szedni. véleményt légyszi! csak normálisak írjanak, köszi 22/L
2011. dec. 12. 13:03
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
ma voltam a nőgyógyásznál, most egy másik orvos volt ott. ismét megvizsgált és azt mondta nekem, hogy kiírja a gyógyszert mert szerinte szükséges. és hozzátette hogy picike a méhem, és a petefészkeim viszont nagyobbak az átlagosnál, és azért rendszertelen a mensim, mert kicsi a méhem. és szerinte a gyógyszert se szedhetem életem végéig. most feltette a nagy kérdést, azt tanácsolta hogy most szedjem be ezt a 3 havi adagot és döntsük el a párommal hogy mit szeretnénk a véleménye az hogy 1-2 éven belül vállaljunk kisbabát, hiszen ő lehet a megoldás a rendszertelen mensimre. és most így megfogadva a tanácsát elkezdem szedni, és ha döntést hoztunk akkor újra elmegyek és megbeszélem vele a következő lépéseket is. hozzátette még hogy tutira kell majd szednem ilyen magzat védő gyógyszert hogy ne legyen esetleges vetélésem vagy hozzá hasonlo probléma.
2011. dec. 16. 11:28
 52/55 anonim ***** válasza:

Hát én innentől kezdve nem szólok bele. Tudtommal fogamzásgátló mellett a méh nem fejlődik, tehát ha az átlagnál kisebb a méhed, akkor nem is kellene szedned.


"Tisztelt Doktor Úr!


A kérdésem a következő lenne. Ma voltam orvosnál, és egy eddig nem hallott dolgot közölt velem. 24 éves vagyok, 6 éve szedek fogamzásgátlót. Azt mondta, hogy jól gondoljam meg, hogy folytatom-e a szedését, mert kicsinek találja a méhem, és a fogamzásgátló szedése alatt az nem fejlődik, és probléma adódhat a későbbiekben, mikor babát szeretnék. (2-3 éven belül szeretnék) Ön mit gondol erről? Több nőgyógyásznál jártam már, de ezt még egyikük sem mondta, így nem tudom, mit kezdjek ezzel az információval. Nem tudom, hogy ártok-e magamnak, ha még 1-2 évig szedem.


Válaszát előre is köszönöm.


Vegye komolyan ezt az információt, mert ez az első orvos, aki jót akar Önnek."


Én elmondtam amit tudtam, írtam neked privátot is, mert orvost is megkérdeztem az esetedről, innentől kezdve tényleg a te dolgod eldönteni, hogy melyik orvosra hallgatsz és mit teszel.

2011. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:
köszi mindent.:D
2011. dec. 16. 12:21
 54/55 anonim ***** válasza:
de durva.. mi az h 1-2 éven belül vállaljatok gyereket?? és ha nem birtok? ez meg milyen tanács :D
2011. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:
hát igen 1-2 éven belül és hova meg mire? mert semmi alap. itthon lakok még a szüleimmel. ide biztos nem vállalok gyereket. az tuti... a durva hogy november elején menstruáltam és azóta se. kezdek aggódni. terhes nem vagyok mert ugye voltam vizsgálaton...
2012. jan. 3. 13:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!