Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
6 évig szedtem egy fogamzásgátló gyógyszert, mire a nyáron abba hagytam egy fertőzés miatt...már 4.hónapja gyógyszermentes vagyok. De védekezünk más módon. Voltam dokinál is mert össze vissza jött meg, meg mindig késett. és a doki jól lekiabált hogy nem szabad szüneteltetni mert ha babát akarunk akkor elég előtte 1 hónappal abba hagyni... és most újra kiírta nekem a gyógyszert, de már 22 múltam és nem tudom hogy most újra akarom e szedni. véleményt légyszi! csak normálisak írjanak, köszi 22/L
2011. dec. 12. 13:03
1 2 3 4 5 6
 11/55 LadyLee ***** válasza:
Az 105 természetesen 10%
2011. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 LadyLee ***** válasza:

A rendszertelen menzeszről egy kis cikk:


[link]


Érdekes, itt sem azt írják, hogy erre az a megoldás, ha nem teszünk semmit illetve hogy a tabletta ártana. És ez nem egy 33 éves ős régi, orvosilag meghaladott cikk és vélemény.


De még mielőtt nekem esnétek, hogy miért akarom rábeszélni: NEM akarom, mindenki magának döntse el, hogy mit szeretne. Az enyém is csak egy vélemény. Csak szemben a tiétekkel, az tapasztalaton és tudományos tényeken alapszik, nem beteges félelmen a hormonális fogamzásgátlóktól és tudatlanságon...


Nem beszélve arról, hogy érdekes mód, a dokijának is az a véleménye, hogy szednie kellene.


De persze ezt neki kell eldöntenie, nincs azzal semmi gond, ha valaki viszolyog tőle és inkább más módszert választ.


De nekem se kelljen már mentegetőznöm azért, mert egy kérdésre elmondom az én véleményem, tapasztalatom.

2011. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:

LadyLee:

Elhiheted nekem is van elég tapasztalatom nőgyógyászati betegségekkel kapcsolatban. Mellékesen megjegyzem, hogy orvostanhallgató vagyok és nagyon érdekel a szülészet-nőgyógyászat.


Ne haragudj, de akkor is butaság amit mondasz. Ennyi erővel akkor mindenki szedjen gyógyszert és soha ne tartson szünetet, mert még a végén kiderül, hogy endometriózisa van?


Egyrészt az sem éppen hátrány, ha kiderül egy lappangó betegség. Mert legalább tudsz róla, és tudod kezelni.


Másrészt pár év után igen is a legtöbb esetben szükséges lenne szünetet tartani. Mert igen is baromi gyakran előfordul az, hogy a nő szedi több éven keresztül a tablettát, aztán abbahagyás után meg nem indul újra a peteérése.

Pont ezért nem árt néhány év után megnézni, hogy hogyan reagál a szervezet. Ha 6 év szedés után nem állt helyre 4 hónap alatt a ciklus, az azt jeleni, hogy a szervezetnek nem tetszik az, hogy több éven keresztül gátolva volt a normális működése.

Persze, meg van az esélye, hogy előjön egy lappangó endometriózis, de ebben az esetben még mindig lehet kezelni, pl. újrakezdeni a gyógyszert.

Viszont ha nem tart szünetet, akkor meg annak van esélye, hogy mikor gyereket akar majd, nem fog összejönni.


Az meg, hogy olyan dolgokat szajkózok, amiket mások mondanak...

Nem gondolod, hogy azért van, mert igyekszem alátámasztani az állításomat hiteles, megbízható forrásokkal?

Pont azért másoltam be azt, amit, mert talán egy olyan ember szava hihetőbb, aki jó pár évet lehúzott nőgyógyászként és igen csak sok esetet látott már.

2011. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

LadyLee:

1. Bocs, de attól, hogy vmi régi, még nem azt jelenti, hogy szar is.

A mostani tabletták ugyanúgy működnek, mint a 33 évvel ezelőttiek. Ugyanaz a hatásmechanizmusuk: leállítják a peteérést.


"Csak szemben a tiétekkel, az tapasztalaton és tudományos tényeken alapszik, nem beteges félelmen a hormonális fogamzásgátlóktól és tudatlanságon..."


1. Az én véleményem is tudományos tapasztalatokon, tényeken alapszik.

2. Nincsen beteges félelmem a fogamzásgátlóktól, csak én ismerem a hátrányait is az előnyei mellett.

3. Kicsit felháborítónak tartom, hogy tudatlannak nevezel, miután leírtam, hogy orvostanhallgató vagyok.


Itt egy konkrét estről van szó. Méghozzá arról, hogy a kérdez 6 évig gyógyszert szedett és mióta abbahagyta (4 hónapja!!!!) nem rendszereződött a vérzése.


Ha arról lenne szó, hogy simán visszaállt a ciklusa, csak szeretné vmiért újrakezdeni a tablettát, nem beszélném le róla, mert a rendszeres vérzés azt jelentené, hogy jól tűri a szervezete a tablettát.


De jelen esetben NEM erről volt szó.

2011. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 LadyLee ***** válasza:

"Egyrészt az sem éppen hátrány, ha kiderül egy lappangó betegség. Mert legalább tudsz róla, és tudod kezelni."


Ha tényleg orvostanhallgató vagy, akkor nagyon eltanácsolnálak a nőgyógyászati pályáról, mert ténybeli tévedésben szenvedsz.


Az endometriózis gyakorlatilag egy állapot, nem olyan betegség, mint az influenza és nem lehet meggyógyítani. Pusztán csak a tüneteket, illetve a ciszták kialakulását lehet megelőzni, kezelni, és arra pont tökéletes a tabletta. Ha nem hagyom abba, nem alakultak volna ki a ciszták. Egyáltalán nem. Nem arról van szó, hogy a tabletta elnyomott volna valamilyen tünetet, amit így nem tudtak időben kezelni. Pont arról van szó, hogy gyakorlatilag megelőzte a betegséget. Az egyébként, hogy a lánynak rendszertelen a menzesze, szintén arra utal, hogy lehet valami hasonló baja. De ezt az orvosnak kellene megvizsgálni. Meg persze nagy kérdés, hogy mielőtt elkezdte szedni rendszeres volt-e, mert ha nem, akkor valószínűleg most sem a tabletta okozza. Ha igen, akkor esetleg.


De nem is azt mondtam, hogy emiatt szedje mindenki, csak azt, hogy az én véleményem az, hogy én anno hasonló helyzetben kipróbáltam a szünetet és megbántam. Ennyi. Ez az én véleményem, a tiéd meg más. Ezzel semmi baj nem lenne, ha szimplán csak megírtad volna, hogy szerinted meg tartson szünetet. De te nem azt tetted, hanem mások tapasztalaton alapuló véleményét próbáltad meg hülyeségként beállítani és azt hiszed, hogy a te VÉLEMÉNYED örök igazság. Hányok az ilyen emberektől.


Maradjunk annyiban, hogy nekem ez a véleményed, neked az. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, mint a másik, mindkettő csak 1-1 vélemény. A lány meg majd eldönti, hogy neki mi a szimpatikusabb. Nyilván a szünet mellett fog dönteni. Ezzel semmi baj. Ez mindenkinek a saját döntése. Csak rohadtul idegesítő, hogy egyesek, ahelyett, hogy szimplán csak megosztanák a saját véleményüket, mások véleményének a minősítésével vannak elfoglalva. Tapasztalatom szerint pont a buta emberek azok, akiknek szent meggyőződésük, hogy az ő véleményük az egyedüli üdvözítő igazság...


Egyébként meg kétlem, hogy orvostanhallgató lennél, de ha mégis, menj inkább tanulni.

2011. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

Azért ez már kicsit túlmegy a határokon.


"Ha tényleg orvostanhallgató vagy, akkor nagyon eltanácsolnálak a nőgyógyászati pályáról"


Nem te fogsz megakadályozni abban, hogy a nőgyógyászatot válasszam.


Az endometriózisról, mint betegségről most nem kezdenék el vitatkozni, mivel a mai napig nem tisztázott, hogy mi a betegség oka.

De azért ezt kiemelném:

"A gyógyszeres kezelések célja az ectopiás endometrium atrophiája hormonális úton (- kivéve a non steroid gyul-ladáscsökkentőket). Valószínűleg nem befolyásolják a betegség kialakulásában szerepet játszó alapvető biológiai folyamatokat."

Főként a második mondatra hívnám fel a figyelmet.


Az meg, hogy megelőzte a betegség kialakulását....jó, vegyük így, megakadályozta. És? Nem lehet örök életen keresztül fogamzásgátlót szedni. Vmikor így is úgy is abba kellett volna hagynod, és akkor ugyanúgy előjött volna a betegség. Csak nem most, hanem pl. akkor mikor babát szerettél volna.


"Az egyébként, hogy a lánynak rendszertelen a menzesze, szintén arra utal, hogy lehet valami hasonló baja. De ezt az orvosnak kellene megvizsgálni."

Igen, lehet vmi baja, amit az orvosnak kellene kivizsgálnia. De tudod az nem kivizsgálás, hogy leordítja a pácienst és megmondja, hogy szedje tovább a tablettát.


"Ezzel semmi baj nem lenne, ha szimplán csak megírtad volna, hogy szerinted meg tartson szünetet. De te nem azt tetted, hanem mások tapasztalaton alapuló véleményét próbáltad meg hülyeségként beállítani és azt hiszed, hogy a te VÉLEMÉNYED örök igazság."


Egyszerűen csak megmondtam, hogy szerintem nincsen igazad, és hibás a logikai meneted. Ha te ezen megsértődsz, az már a te bajod.

Nem mondtam, hogy az én véleményem örök igazság.

És tudod, te kezdted el a másik lehülyézését. Te kezdted el írogatni, hogy baromság amit mondok, nem értek hozzá, tudatlan vagyok.


"Hányok az ilyen emberektől."

Majd küldök egy tálat.


"Egyébként meg kétlem, hogy orvostanhallgató lennél, de ha mégis, menj inkább tanulni."

Hát akkor kételkedj. Ha nem gond, nem fogom bescannelni csak miattad az indexem, és az etr kódom sem fogom megmondani.

Mellékesen tanulok is, de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

2011. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 LadyLee ***** válasza:

"Nem lehet örök életen keresztül fogamzásgátlót szedni. Vmikor így is úgy is abba kellett volna hagynod, és akkor ugyanúgy előjött volna a betegség. Csak nem most, hanem pl. akkor mikor babát szerettél volna."


De, lehet. Mi fog tőle történni? Kinő még egy fejed? Annak, akinél működik - és még véletlenül sem szeretném azt úgy beállítani, hogy ez mindenki lenne, nyilván vannak, akiknek nem jött be - de akinek a szervezete jól reagál rá, nincsenek mellékhatásai, az nyugodtan szedheti mindaddig amíg babát nem akar, akár 15-20 évis is, sőt. Nekem pl. kell is, de az valóban egy egyéni helyzet (bár kb. a nők 10%-át érinti, tehát nem annyira ritka, mint ahogy te megpróbálod beállítani).


Nyilván amikor babát akarok akkor nem, meg nyilván ha beüt a menopauza, akkor sem. De ha lövésed lenne arról, hogy mi az endometriózis, akkor azt is tudnád, hogy a terhesség is egy eléggé jó "gyógymód" rá, a menopauza pedig az, ami gyakorlatilag véglegesen tünetmentessé tesz. Ezen időszakokon kívül pedig nyugodtan lehet szedni a tablettát - és nekem pl. kell is, de persze ez egyéni kérdés. Látszik ismét, hogy baromira értesz a témához...


Viszont a rendszertelen menstruációra bizony a tablettát szokták javasolni, illetve egyéb hormonkészítményt. Mit gondolsz, mivel billentik helyre a szervezetet, kézrátétellel? Ha magától nem áll be, akkor úgyis gyógyszert fog kapni.


Az orvos viselkedésével, meg a leüvöltéssel pedig nyilván én sem értek egyet.


Szerintem egyébként esetleg fel kellene keresnie a kérdezőnek egy másik dokit is, hátha úgy megalapozottabban tud döntést hozni.


És még egyszer hangsúlyoznám, hogy a világért sem az volt a célom a commenteimmel, hogy "rábeszéljem" a kérdezőt valamire, csak hogy megosszam a saját tapasztalatom, ami segítségével talán kiegyensúlyozottabb és szélesebb körű információk alapján tudja meghozni saját döntését.

2011. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

"Annak, akinél működik - és még véletlenül sem szeretném azt úgy beállítani, hogy ez mindenki lenne, nyilván vannak, akiknek nem jött be - de akinek a szervezete jól reagál rá, nincsenek mellékhatásai, az nyugodtan szedheti mindaddig amíg babát nem akar"


És mégis mit nem sikerült azon felfogni, hogy a kérdező szedte 6 évig, és most nem állt helyre a menstruációja?

Te is leírtad, hogy "akinek a szervezete jól reagál rá".

A kérdezőé nem jól reagált, ezért nem javaslom neki a további szedést.


"Mi fog tőle történni? Kinő még egy fejed? "

Nem, nem még egy fejed fog nőni. Csak mondjuk aki nem jól reagál rá, annak megszűnik a peteérése véglegesen.


"nem annyira ritka, mint ahogy te megpróbálod beállítani"

Soha nem mondtam azt, hogy ritka. Azt mondtam, hogy az endometriózis egy speciális eset a fogamzásgátló szedésének vonatkozásában.

Sikerül most már értelmezned?


"De ha lövésed lenne arról, hogy mi az endometriózis, akkor azt is tudnád, hogy a terhesség is egy eléggé jó "gyógymód" rá"

Képzeld el, van lövésem róla.

A terhesség gyógymód rá, erről is tudok.

De nem értem, hogy ez mégis hogy jön ide. Én csak annyit mondtam, hogy ha nem tartottál volna szünetet, csak akkor, mikor gyereket akartál volna, akkor is ugyanúgy előjöhetett volna a betegség.


"Viszont a rendszertelen menstruációra bizony a tablettát szokták javasolni, illetve egyéb hormonkészítményt. "

Nem mondtam olyat hogy nem adna rá tablettát.

Attól még igazam van abban, hogy a tabletta nem meggyógyítja a rendszertelen vérzést.

Tudod te egyáltalán, hogy hogyan működik?


Leállítja a peteérést és az egész ciklust, majd létrehoz egy mesterségeset. Nem a páciens saját hormonháztartását teszi rendbe, hanem elfedi a tüneteket.

Ha nem 21 napig szedné, hanem mondjuk 18 napig vagy 28 napig, akkor annyival rövidebb vagy hosszabb lenne a "ciklusa".

Semmi köze a sajátjához. Ha vkinek rendszertelen, akkor abbahagyás után ugyan olyan lesz, sőt, sok esetben még rosszabb, mert éppen a szarul működő hormonháztartásába szól bele, az akadozó peteérést gátolja le.

Akár tetszik neked, akár nem, ez így van.


Attól még tisztában vagyok azzal, hogy sok esetben ez írják fel ilyen esetben. Tök helytelenül. Mert szépen elodázza a problémát, és addig nem kell vele foglalkozni, míg az illető gyereket nem akar.

Addig szépen eléldegél abban a hitben, hogy őt aztán tökéletesen meggyógyította a gyógyszer, hiszen rendszeresen van vérzése.


(Mellékesen megjegyzem, hogy tényleg van olyan, hogy fogamzásgátlóval "billentik" helyre a rendszertelen vérzést, de ez rövid (kb. 3 hónapig tartó) kezelés, nem pedig több éves szedés.)

2011. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
nem egészséges egész életedben fogamzasgatlot szedni.. :S
2011. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 LadyLee ***** válasza:

Na, megint egy hozzáértő.


[link]


Persze természetesen nem azt akarom mondani, hogy szedje mindenki, nyakló nélkül. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. De normális esetben nyugodtan szedhető mindaddig, amíg az ember babát nem akar. (Nekem meg speciel muszáj is - ahogy velem együtt a nők kb. 10%-ának is mindenképpen tanácsos lenne).


Hihetetlen, hogy micsoda tudatlanság uralkodik e kérdésben...

2011. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!