Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassan a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
6 évig szedtem egy fogamzásgátló gyógyszert, mire a nyáron abba hagytam egy fertőzés miatt...már 4.hónapja gyógyszermentes vagyok. De védekezünk más módon. Voltam dokinál is mert össze vissza jött meg, meg mindig késett. és a doki jól lekiabált hogy nem szabad szüneteltetni mert ha babát akarunk akkor elég előtte 1 hónappal abba hagyni... és most újra kiírta nekem a gyógyszert, de már 22 múltam és nem tudom hogy most újra akarom e szedni. véleményt légyszi! csak normálisak írjanak, köszi 22/L
2011. dec. 12. 13:03
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
nem tudatlanság. de ez mesterséges megoldás, és nem jó ezzel " erőszakolni " a szervezetet. főleg, h a legtöbb orvos hasára csapva irja fel, aztán meg hümmög, ha az a panasza a lánynak, h fáj a feje tőle.. aztán meg kiderül, h akár stroke-ot is kaphat tőle.. ugyh erről ennyit, egy ideig szedtem, de soha többet.. mellesleg, miért nem hiszel az orvostanhallgatónak? netán te is az vagy? :D
2011. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már basszus. Kezd elegem lenni az egészből. Elhiheted, én is tudok több olyan írást linkelni, amiben NŐGYÓGYÁSZOK írják, hogy igen is kell szünet.


Értem én amit mondasz, de akkor, mikor belekötöttem az írásodba, akkor még nem ezt mondtad!!!!


"Én nem javasolom a szünetet, pláne, ha összevissza jön meg. "


Ezt írtad.

Utána meg jössz azzal, hogy "akinek a szervezete jól reagál rá, nincsenek mellékhatásai, az nyugodtan szedheti mindaddig amíg babát nem akar"


Összevissza beszélsz, és engem állítasz be hazugnak.


Fogd már fel végre, hogy a kérdezőnél NINCS minden rendben, NEM reagált rá jól, mert 4 hónap alatt nem rendeződött a vérzése!!!!


Én nem mondtam olyat, hogy a tabletta az ördög találmánya, olyat sem mondtam, hogy ne szedje senki, mert még egy feje nő tőle, én csak a KÉRDEZŐRE vonatkoztatva a kérdést azt javasoltam, hogy NE szedje újra, mert félő, hogy később még ilyen se lesz a vérzése!!!!

2011. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 LadyLee ***** válasza:

Egy csomó egészségvédő hatása is van. Persze nyilván vannak ellenjavallt helyzetek is, a vérnyomást megemelheti, nem tanácsos dohányozni mellette, stb.


De rendszeres orvosi vizsgálat mellett az, akinek a szervezete jól reagál rá (és ez tényleg egyéni kérdés) az nyugodtan szedheti.


Ez valami babonás félelem, amit pl. te is mutatsz, hogy ezzel "megerőszakolod" a természetet.


Az orvostanhallgatónak pedig azért nem hiszek, mert butaságokat ír. Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg, erre ténybeli tévedésekkel hemzsegő commenteket zúdít rám.


Megjegyzem a kérdésből az derül ki, hogy egy orvos javasolta a kérdezőnek, hogy szedje a tablettát, tehát ha önmagában a képesítésben, illetve papírban megnyilvánuló szaktudásnak hiszünk, azalapján sem az orvostanhallgató véleménye felé billen a mérleg nyelve.


Arról nem is beszélve, hogy tudom, hogy mit takar az, hogy orvostanhallgató. Ez kb. olyan, mintha egy első/ másodéves joghallgatót kérnél meg arra, hogy írjon egy keresetlevelet. Jó eséllyel jobban megírja az, akinek már volt néhány saját peres ügye, azaz tapasztaltabb és már utánajárt sok mindennek...

2011. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 LadyLee ***** válasza:

Kérem a linkeket.


És lehetőleg ne 20-30 éve kinyilvánított vélemények legyenek, hanem mondjuk az utóbbi 5 évből.

2011. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
" Megjegyzem a kérdésből az derül ki, hogy egy orvos javasolta a kérdezőnek, hogy szedje a tablettát, tehát ha önmagában a képesítésben, illetve papírban megnyilvánuló szaktudásnak hiszünk, azalapján sem az orvostanhallgató véleménye felé billen a mérleg nyelve. " - vannak rossz orvosok.. amikor az enyémnek elvittem a véreredményt, akkor hümmögött, h ez most minek.. tehát nem h ő küldött el, el se küldött, az előző.. ez már új orvos volt.. hanem én mentem el vérvételre, és az orvos nem értette h minek az.. szal erről ennyit..
2011. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 LadyLee ***** válasza:

Tudom, hogy vannak rossz orvosok. Ezért is javasoltam a kérdezőnek, hogy menjen el esetleg egy másikhoz is.


De ha vannak rossz orvosok, csak kell lenniük rossz orvostanhallgatóknak is. ;)

2011. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

"Egy csomó egészségvédő hatása is van. "

Nagyon jól tudom.

Csak hogy itt nem ez volt a kérdés. Volt egy konkrét eset, és én elmondtam a VÉLEMÉNYEM, és felhívtam a figyelmet arra, hogy baj van a logikáddal.


"akinek a szervezete jól reagál rá (és ez tényleg egyéni kérdés) az nyugodtan szedheti. "

Még egyszer, utoljára leírom, mert látom nem sikerült megértened.

A kérdezőnek 4 hónapja nem állt helyre a vérzése. Ez nálam azt jelenti, hogy nem jól reagált rá.


Igen, az is lehet, hogy tovább szedi, majd mikor abbahagyja, akkor fél év után simán rendbe jön a menzesze.

De az is lehet, hogy ha már 6 év után nem volt ennyi idő elég arra, hogy helyreálljon, akkor még pár év szedés után még ilyen ciklusa sem lesz.


"Az orvostanhallgatónak pedig azért nem hiszek, mert butaságokat ír." "ténybeli tévedésekkel hemzsegő commenteket zúdít rám"

Hol írtam butaságokat? Sehol. Csak kitekerted, kifacsartad azt, amit leírtam é megmagyaráztam.


"Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg"

Nem. Te azt mondtad, hogy szerinted ne tartson szünetet, mert neked akkor jött elő az endometriózis. Ez nem tapasztalat, hanem javaslat.


"Arról nem is beszélve, hogy tudom, hogy mit takar az, hogy orvostanhallgató. Ez kb. olyan, mintha egy első/ másodéves joghallgatót kérnél meg arra, hogy írjon egy keresetlevelet. Jó eséllyel jobban megírja az, akinek már volt néhány saját peres ügye, azaz tapasztaltabb és már utánajárt sok mindennek..."

Jah persze. Szóval ha nekem már fájt a fejem, akkor rögtön elmehetek fejfájás szakértőnek, ugye?

Vagy ha voltam már bíróságon, akkor rögtön jogszakértő vagyok mi?

2011. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

"Kérem a linkeket."


Orvostudakozo.hu oldalon Dr. Hamvas Ferenc kérdései között rengeteg erre irányuló kérdést találsz.


Vagy itt egy másik:

"8 évig szedtem fogamzásgátlót (Yadine). 1 hónapja hagytam abba, gondoltam egy kis "pihenő" nem árt a testemnek. Érdeklődni szeretnék, hogy folytathatom-e a gyógyszeres kezelést, vagy időközönként kell szünet?


Ha szünetre van szükség, akkor mennyi ideig?


Válaszát előre is köszönöm!


Erzsi


Soha nem akar már gyereket? Akkor szedje szünet nélkül. Ha viszont akar, akkor hagyja abba teljesen és most már védekezzenek másképpen (leginkább óvszerrel.)

"


Igaz, ezt az a doktornő írta, aki a másik általam bemásolt szöveget is, így gondolom neked ez nem felel meg.


Egyébként marhára nem erről szólt a vita. Csak kicsit elferdítetted a dolgot. Itt nem az volt téma, hogy kell-e a szünet vagy sem, hanem arról, hogy a kérdező szedje-e újra vagy sem.

2011. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 LadyLee ***** válasza:

Na figyelj, én megosztottam a véleményemet és a tapasztalatomat. Linkekkel is alátámasztottam.


Te meg nekem estél és összevissza vagdalkozol. Nem értem mit akarsz elérni. Az én véleményem és tapasztalatom nem lesz más, és úgy gondolom a kérdező azért tette fel a kérdést, mert kíváncsi volt mások véleményére / tapasztalatára.


Miért is baj, hogy megosztottam?


Nem én kötöttem beléd, hanem te estél nekem. Most meg ki vagy akadva, hogy igyekszem megvédeni a véleményem.


És a sok szakmai anyagot és linket csak nem látom, ami igazolná az álláspontodat...

2011. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

Nah jó, felejtsük el egymást. Komolyan mondom ez már nevetséges. Én vagdalkozok szerinted, holott te írtad folyamatosan, hogy nem értek hozzá, tudatlan vagyok, nem is járok orvosira, rossz orvostanhallgató vagyok, hülyeségeket beszélek.

Nézzél már magadba, vagy ha arra nem vagy képes, legalább olvasd vissza a kommenteket.


Egyébként amit másoltam legalább annyira hiteles, mint a te írásod. Ugyanis amit te linkeltél, az sem más, mint egy orvos véleménye.

Amit én másoltam, az is az.


De még egyszer mondanám, hogy nem arról szólt a vita, hogy kell-e szünet vagy sem, hanem arról, hogy a kérdező szedje-e vagy sem.

Ez az, amit te képtelen vagy felfogni. Vagy azért, mert nem akarod, vagy azért, mert képtelen vagy értelmezni a leírtakat.


Én soha, egyetlen kommentemben se sértegettelek téged, de te engem folyamatosan.

Kicsit vegyél vissza, mert nem te szartad a spanyol viaszt.

2011. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!