Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A terhesség esélye a menstruác...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A terhesség esélye a menstruáció előtti napokban ugyanolyan csekély, mint a menstruáció utáni napokon?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Csekélyebb. Mivel a petesjejt csak kb. 24 óráig megtermékenyíthető.

Ezzel szemben a hímivarsejtek szélsőséges esetben akár 5 napig is elvannak a nőben.

Mondjuk 28 napos ciklussal és 5 napos vérzéssel számolva:

Kb. 14. napon van peteérés. Az első 5 nap a vérzés,utána mondjuk 8. napon szex, és akkor már egész közel is vagyunk a peteéréshez.


De ha az ember nem akar gyereket, akkor nem így kellene védekezni. Vannak ma már eléggé megbízható, biztonságos módszerek, nem számolgatni kellene. Főleg nem úgy, hogy vki egyáltalán nincs tisztában az emberi test működésével.


Javaslom, hogy használj inkább kotont.

2011. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rendszeresen gumit használunk, ez az egy alkalom volt, ami kimaradt (konkrétan tegnap), szerdán (holnap) kell megjönnie... szóval mielőtt oltogatnál, inkább kérdezni kellene. Minden esetre köszönöm a válaszod :)
2011. dec. 13. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Cseszheted, hogy csak egyszer nem védekezel, ha pont abból az egy alkalomból jön össze a terhesség.

Ilyenkor szokták nagy hanggal mondani, hogy "de én felelősségteljes vagyok, védekeztem mindig, és csak úgy becsúszott a gyerek"


2. Ha kiírsz egy kérdést, benne van a pakliban, hogy olyan választ is kapni fogsz, ami esetleg nem tetszik.

Ha ezzel nem tudsz megbarátkozni, akkor nem kell itt kérdést kiírni.


3. Mindenesetre szívesen:)

2011. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam semmi olyasmit, hogy "de én felelősségteljes vagyok" stb. stb. Csupán arra próbáltam felhívni a figyelmed,hogy mielőtt kijelentesz valamit, inkább kérdezd meg,hogy valóban úgy van-e!
2011. dec. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!