Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki mit gondol a vazektómiáról?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit gondol a vazektómiáról? Ki az aki ellenzi, ki az aki nem?

Figyelt kérdés
Amúgy vazektómai= sterilizálás. Mindenki véleménye érdekel.
2009. júl. 21. 14:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

A vazektómia nem teljesen azonos a sterilizálással, mert az ondóvezetékek újra összeköthetők, és - bár csökkenhet a spermiumok száma - sok esetben visszatér a nemzőképesség, ellentétben a nők sterilizációjával.

Ennek ellenére feleslegesen naturalisztikus megoldásnak tartom, mert nagyon sok szelídebb fogamzásgátló módszer létezik.

Fontos, hogy ha mégis vazektómiával próbálkozna valaki, várja meg, amíg a spermiumok kiürülnek, és már nincsenek jelen az ondóban (kb. 10 nap).

2009. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
Aki azt írt, hogy népirtás, attól megkérdezném, hogy védekezik--e valamilyen módon. Azzal, hogy sterilizáltatja magát valaki, nem oltja ki emberek életét. Amúgy ilyen alapon az óvszer és minden egyéb védekezési mód népirtás lenne. Nem tartom ezt a dolgot hülyeségnek, mert nem hinném, hogy 40-45-50 évesen valaki még gyereket vállalna. Van ismerősöm aki évek óta klimaxolt már, és mégis terhes lett. Tehát a klimax sem 100%.
2009. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
itt vki az abortuszt fikázta....igen , kedves válaszoló, szted aztkéne csinálni h mindenki megszüli a gyerekét? még a 16 éves kislány is, aki a megszakításra azthitte h védekezés? higyjétek már el egyes embriók jobban járnak, ha sosem születnek meg. szép kis világ lenne itt, ha mindenki megtartotta volna a gyerekét aki ecceris teherbe esett
2009. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Az abortuszról csak annyit, hogy az tényleg népírtás, és a 16 éves meg ne a szexel foglalkozzon, vannak fontosabb dolgai is, és 18 évesen sem késik le semmiről se. Talán érettebb fejjel nem esik teherbe, és nem kell abortusz.

A vazektómiáról meg csak annyit, hogyha egy házaspár már nem akar több gyereket, akkor nem rossz megoldás, ha a férfi szereti a feleségét és a családját, akkor már mástól nem akar gyereket, nem igaz?

2009. júl. 22. 06:25
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

Így van. 16 évesen ne szexeljen, ráér később is. Pl: Ha gyereket akar. Szex nem játékra lett "kitalálva", hanem szaporodásra. Minden beavatkozás aminek következménye a nemzőképtelenség, elveszi a szex VALÓDI értelmét. Az értelme pedig nem a mai szexközpontú világban keresendő.


Megjegyzés:

Lehet, hogy a felelőtlen 16 éves kölöknek tényleg nem kell gyerek, viszont van rengeteg olyan akinek nem lehet mégis szeretnének. Az ő szemszögükből szomorú lehet látni, hogy bármennyire is szeretnének gyereket nevelni, nem lehetséges, a 16 éves meg kikapartatja a gyereket, mert az esti buli rosszul sikerült. Szülje meg és adja oda.

2009. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

23:34: valamelyik előttem lévő válaszoló jól megírta helyettem is. Egyesek mindent megadnának egy gyerekért, de nem jön, míg mások sorra hajigálják ki a nemkívánt magzataikat a méhükből... Most, amikor mindenki számára elérhető és MEGFIZETHETŐ a fogamzásgátlás. Ha nem fogamzásgátlásra használnák az abortuszt, hanem tényleg csak akkor, amikor túl beteg/életképtelen lenne a pici, vagy életveszélybe/egészségkárosodásba sodorná az anyját a kihordása, vagy nemi erőszakból van. és akkor a mostani évi 40.000 abortusz helyett lenne mondjuk évi 500.


"higyjétek már el egyes embriók jobban járnak, ha sosem születnek meg" Nem hiszem el. Nekik az lenne a jó, ha az anyjuk felelősségteéljesebb lett volna. ha vállat avolna a szex MINDEN következményét, beleértve a gyereket is!!! Az lett volna a jó, ha az anyjuk védekezett volna, és nem fogantak volna meg, nem pedig az, hogy fájdalmasan darabokra cincálják őket, előbb az egyik karját, aztán a másikat... Láttad te a Néma sikoly című filmet? Egyetlen magzatot sem ítélnék olyan kínhalálra.


A kérdezőnek: vaszektómiát én ugyanolyan fogamzásgátlásnak tartom, mint a többit, azzal a különbséggel, hogy azt nemigen lehet visszacsinálni. Igen, próbálkoznak a visszafordíthatóságával, de nagyon drága, bonyolult műtét, hegesedésekkel jár, és az esetek többségében sikertelen. Erkölcsileg nem tartom másnak, mint a többi féle fogamzásgátlást, hiszen itt is, ott is arra törekszenek, hogy gyermekáldás esélye nélkül élvezzék a szex örömeit.


A saját testével mindenki azt csinál, amit akar. Ha a falba veri a fejét, ha elissza az agyát, ha levágja az ujját, ahhoz is joga van. (Csak az háborít fel, amikor a magzatot is az anya testének részeként értelmezik, amikor egyértelműen nem az, még a genetikai állománya sem azonos vele - néha még a vércsoportja sem).

2009. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
szerintem teljesen rendben van!
2009. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%

Ha 45 evesen teszi ezt magaval valaki, akkor nem itelem el. Meg van minden joga hozza, foleg, ha van mar gyerekei.

De peldaul, azt a lanyt elitelem, aki 20 evesen elso szulese utan elkotette magat! (a kis varosunkban tortent)

2009. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

nem tudom h írta e már vki, de a kommentezés elején láttam egy téves tényt.

A sterilizálás (2006-tól azt hiszem.. vagy 2007-től) a 18.életévét betöltöttek is elvégeztethetik. Erre pl, apukám barátnője akinek egy gyermeke van, és 26 éves... és megcsinálták neki.

Azért tartom butaságnak, mert vannak jobb dolgok is, mert ha ne adj isten az akkori pároddal akivel ezt elhatároztad szakítasz, elválsz, és új társat találsz, nem biztos hogy jó néven veszi, hogy más gyerekét kell nevelnie, mert nem tudsz neki szülni, mert annó úgy gondltad jó ötlet. Persze ezt mindenki maga dönti el, de a törvényhozók szempontjából sztem butaság volt a 18-as alsó határ.. egy fiatal nem tud még ilyenkor felesősen dönteni, sztem.

Lex/L/17!

2009. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%

Most nem azért, de nem csak felelőtlenségből lehet gyerek. Nagyon ellenzitek az abortuszt, persze én is ellenzem, de valaki nem tehet arról hogy terhes lesz. Véletlenül is közbe jöhet. Azt meg hülyeség mondani hogy a 16-17 éves lány ne szexeljen, mert a szexet szaporodásra találták ki nem "hobbinak". Kiváncsi lennék annak a válaszára aki leírta ezt, hogy ő vajon csak akkor szexel amikor gyereket akar? Csakis akkor?



Amikor a szexet csak akkor csinálták amikor gyereket akartak az már elmúlt, több évszázaddal vagy akár évezreddel ezelött volt ez. Az emberiség fejlődik ebben a témában, ugyanúgy ahogy a többiben is.


Ami a kérdést illeti: Én jó ötletnek tartom, de csakis akkor amikor már tényleg nem akar gyereket.

2009. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!