Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes spirállal kapcsol...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes spirállal kapcsolatban érdekel MINDEN pozitív és negatív tapasztalat. Leginkább a következők: A tablettához képest mennyire biztonságos? (Szerintetek? ) Akinek valamilyen okból kifolyólag szülés előtt helyezték fel, összejött-e a baba?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert bár csak 22 éves vagyok és nem szültem, betegség miatt nem szedhetek fogamzásgátlót és semmilyen hormontartalmú dologgal nem próbálkozhatok. (Raynaudos vagyok, autoimmun betegség)

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Idióták kíméljenek.



2013. ápr. 26. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Szülés előtt nem helyeznek fel spirált!
2013. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Tényleg nem raknak fel nem szült nőknek sem hormontartalmú, sem hormonmentes spirált.

Ha nem szedhetsz tablettát és Nuvaringet sem alkalmazhatsz, akkor is vannak még egyéb megbízható opciók, tudom, mert én sem bírom a hormonokat és 10 éve élek aktív szexuális életet:)

2013. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak neked spirált feltenni ha még nem szültél, igaza van az előttem lévő hozzászólóknak!

Nekem volt, a második gyerekem után, 4 hónapig bírtam, állandó hüvelyi folyás, gombásodásra nem győztem kúpot használni, iszonyú volt. Égett, fájt, viszketett. Alig múlt el, máris előjött újból és újból, ráadásul iszonyúan görcsöltem, véreztem. Sajna semmi pozitívumot nem tudok róla írni.

2013. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
az a veszélye (és emiatt nem lehet nemszülteknek), hogy könnyen megtapad rajta a baktérium és ez gyulladást okoz.. és egy esetleges gyulladás hegeket hagyhat a petevezetéken, és ezáltal meddővé teheti a nőt
2013. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is kérdeztem nőgyógyászomtól, azt mondta, Magyarországon még nem lehet nem szült nőnek. Érdekes amúgy, mert mindenhol azt írják, hogy lehet, ha indokolt.

Nem hormonmentes egyéb módszerek miért nem?

2013. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Ezt honnan szedted hogy te használhatsz ilyet? A dokid mondta? Mert akkor sürgősen váltsd le!

Nekem 10 éve, 19 éves koromban sikerült találnom egy dokit aki kis "zsebpénz" ellenében feltette és megesketett rá hogy soha senkinek nem árulom el hogy ő tette fel. (Igen, olyan hülye voltam hogy azt gondoltam, ez az egyetlen jó módszer - a hormonok nálam is kilőve).

Az az egyik hogy tökre fájt mikor feltette, de az még hagyján. 1 hónap után magától kijött, durva gyulladást, vérzést és komoly alhasi görcsöket okozott, a kórházban szinte vallattak hogy ki volt az a barom aki felhelyezte, de hát ugye nem árulhattam el.. Utána sokáig nem lehettem terhes, sőt meddőnek nyilvánítottak és lombikbabával is próbálkoztunk, de semmi.. Majd tavaly egy Isteni szerencse folytán teherbe estem, de elvetéltem.. Aztán megint teherbe estem, őt sikerült kihordanom, most 2 hónapos.

Szóval NE tetess fel spirált ha még nem szültél, tényleg van más védekezési módszer is a tablettán kívül!

2013. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De igen, indokolt esetben felhelyezik. Nyilván elmegyek máshoz is. De ugye nem az volt a kérdés, hogy felhelyezik-e. :)
2013. ápr. 26. 21:20
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Normális orvos továbbra sem helyezi fel csak azért, mert nem szedhetsz tablettát.

Ez hivatalosan nem állja meg a helyét!

2013. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"A spirál a méhűrben gyulladásos reakciót vált ki, mely alkalmas lehet olyan feltételezésekre, hogy az alkalmazása meddőséget okozhat. Ezért Magyarországon a szülészek megállapodtak, hogy nem szült nőknek nem raknak fel spirált." Ergo aki neked felrakja, bűncselekményt követ el. Ne akard magad tönkretenni 22 évesen ilyenekkel!


forrás: www.webbeteg.hu

2013. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na jó. Itt nem megyek semmire. Egyszerűen nem a kérdésre válaszoltok.
2013. ápr. 26. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!