Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lefeküdtünk a barátommal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manócska778 kérdése:

Lefeküdtünk a barátommal vasárnap este,5. napja szedtem a fogamzásgátlót, és óvszer nélkül feküdtünk le a barátommal. A barátom állítása szerint azután élvezett el miután kivette. Vélemény?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 15:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha olyan a tablettád, amit ha a vérzés első napjától kezdve szedsz és véd, akkor gond nincs, védve vagy.

Viszont ha nem olyan a tabletta, illetve ha olyan, de nem a vérzésed első napján kezdted el szedni, akkor még nem hatott. Vagyis az olyan, mintha nem is szednél gyógyszert és úgy csináltátok volna.

Fogamzásgátló szedése mellett pedig nem lehet esemény utáni tablettát bevenni.

2013. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Én a második napján szedtem be,mikor már nem barna folyásom volt hanem rendes menstruációm.Voltam gyógyszertárban,ott azt mondták,hogy megvehetem,de nem kéne hogy baj legyen..

nemtudom mit tegyek,nem jönne jól egy terhesség..

2013. júl. 8. 15:49
 13/19 anonim ***** válasza:

Pontosan a múltkor olvastam egy cikket erről a barnázós, rendes piros véres dologról. Ott azt írták, hogy az számít a ciklus első napjának, amikor nem ez a barnás alvadt vér távozik a szervezetedből, hanem az élénkpiros, rendes vér.

Ettől függetlenül szerintem várhattatok volna még, ugyanis nem kizárt a terhesség. Értem én, hogy nem hiányozna a terhesség, de akkor miért nem tudtad elolvasni a betegtájékoztatót az elejétől a végéig? Hiszen pont az ilyen esetekre találták ki...

Én nem vennék be eseményutáni tablettát, egy normálisabb orvos fel sem írja, ha közlöd vele, hogy fogamzásgátlót szedsz.

Annyi szerencséd lehet, hogy még a ciklusod elején voltál és a barátod (állítása szerint) nem élvezett beléd.

2013. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Értem.Azaz én az élénkpiros naptól kezdve szedtem a tablit,szóval onnantól védve vagyok,mivel első nap,azaz annak az esélye hogy terhes lennék 1:100-hoz,nem?
2013. júl. 8. 15:55
 15/19 anonim ***** válasza:
Nézd... Fogalmam sincs, hogy az a cikk igaz volt-e, avagy sem. Erről az orvosok véleménye is megoszlik, hogy akkor melyik is a ciklus első napja. Az viszont biztos, hogy mindent összevetve elég kevés esélyed van a teherbeesésre (szedted a gyógyszert, a ciklusod elején jártál, valamint nem élvezett beléd a barátod). Szerintem azért a biztonság kedvéért 10-14 nap múlva végezz el egy terhességi tesztet, addig pedig marad az imádkozás. :)
2013. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
:) az már a menstruációs ciklusom utolsó előtti napja volt.Azt írja,hogy aki a második naptól szedi annak legalább kell 1 hét,hogy hasson,a holnapi nap(mivel holnap lesz 1 hete)az meg benne van a 72órában,vagyis ameddig él a sperma,ha netán lenne bennem,de annak az esélye hogy lett volna semennyi,mert akkor a takaróra is ment volna,de nem,mivel utána ment el.Vélemény?
2013. júl. 8. 16:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Te nagyon komoly fogalmi problémákkal küzdessz Drágám. Tudod mi az a menstruációs ciklus? Nem az a(z) 5-7 nap, amíg véres a betét, vagy a tampon. A ciklus a menstruáció első napjától számított időszak, amely a következő menstruáció első napján ér véget. Ez általában, normál esetben késés nélkül 28 nap szokott lenni. Az pedig, amit leírtál, számomra értelmezhetetlen. Egyébként is eleget segítettem már neked és koptattam az ujjaimat a számodra. Ha te nem érted meg, az már a te dolgod.
2013. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd abba a fogamzásgátlót, mert a kérdéseid alapján rohadt sok bajod van vele.
2013. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egy hetet nyugodtan várhattál volna.

Én most kezdtem alkalmazni a hüvelygyűrűt, aminek a tájékoztatójában le volt írva, ha az első 7 napon szexelnék, használjak mindenképp más fogamzásgátló módszert is, mint pl. óvszert.

Én megvártam és bár nem élvezett belém sem a barátom, így is félek...nem is értem, hogy tudsz ilyen nyugodt maradni.

2013. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!