Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát kiírnak anyai kísérettel egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Nem kell a rizsa, hogy csak 14 éves. Ezt megbeszéltük, hogy inkább szedjen tablettát, minthogy gyereke legyen és ha megtiltanám neki azzal nem érnék el semmit. Korához képest fejlett és felelősség teljes.
2013. aug. 8. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem még anyai kíséret nélkül is kiírnak neki fogamzásgátlót.
2013. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Hány éves korában jött meg neki, mikor állt be rendszeresre? Felelősségteljes doki meg fogja nézni a méh/petefészek érettségét, és kiírja hormonvérvételre (na, ezt nagyon ritkán szokták). De még így sem fogja kiírni, szülői kíséret ide vagy oda. 14 évesen még borzasztóan fiatal hozzá, egy életre tönkre teheti a hormonrendszerét! Saját tapasztalatból beszélek, 16 évesen kezdtem el szedni, ekkor már 6 éve menstruáltam, így azt hitték, nem lesz gond... Most itt állok 22 évesen, meddőséggel küzdve, amit a tabletta okozott :( Ha jót akarsz neki, ne engedd ilyen fiatalon!


Üdv: egy egészségügyis

2013. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak a tabletta lenne. Ott a gumi, tökéletes, véd mindentől, és ha kiszakad még 72 órásat is be lehet venni. De ha egy szemet kihagy a fogamzásgátlóból, már teherbe eshet, és nem tud ellene tenni. Szóval a gumi ezerszer biztonságosabb. Amúgy meg egy anyuka nem ír olyat, hogy "nem kell a rizsa". :)
2013. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
9 éves kora óta és 10 éves korában már beállt neki. Fejlett, okos és azt mondta, hogy Ő már vágyik a párjára és én bízok benne. Megtilthatnám neki, de ha meg titokban csinálják (ami nem valószínű) az sem jobb. Megpróbáltam lebeszélni és még mindig próbálkozok vele. Már másfél éve van együtt a 17 és fél éves (szintén okos, tisztességteljes) barátjával. Erre nem a fiú kényszeríti, mert tiszteletben tartja. Remélem rátudom beszélni még, hogy kicsit várjanak vele.:(
2013. aug. 8. 11:36
 5/11 A kérdező kommentje:
És te ezt honnan veszed? Attól, hogy 36 éves vagyok már nem használhatok 'szlenges' szavakat?
2013. aug. 8. 11:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt a gumi dolgot is megbeszéljük majd, de előtte inkább lebeszélem róla legalább még 1 évet.
2013. aug. 8. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a szeretkezésről kell lebeszélni (bár az is korai), hanem kifejezetten az ilyen korai fogamzásgátlóról! A gumi tökéletes nekik, véd nem csak a terhességtől, hanem a nemi betegségektől is, ráadásul nem veri szét a hormonrendszerét!
2013. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 14 éves, de semmiképp nem íratnék neki tablettát! Nagyon korai, én sem szedek és nem is fogok inkább más megoldást kerestünk. 14 éves szervezetet hormonokkal bombázni hát elég veszélyes! Gondolj a lányod egészségére!
2013. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha már 5 éve menstruál és rendesen beállt neki, nem hiszem, hogy gond lenne... Miért jobb az, ha valaki 13 évesen kezd el menstruálni és ugyanúgy 5 év múlva, 18 évesen szedi a gyógyszert? Nem feltétlenül életkor kérdése, hogy kinek válik be és kinek nem. El kell mondani ezeket a nőgyógyásznak, és ő majd eldönti, szabad vagy nem... Én 18 éves koromban jöttem össze az első barátommal, vele és a következővel végig gumiztunk, eszembe nem jutott volna, hogy gyógyszert szedjek, mondjuk ezeket még nem is tartottam komoly kapcsolatnak, a heti 2-3szori találkához, 1-2 együttalváshoz bőven megfelelt. A mostani páromnál viszont pár hónap után belevágtunk a tablettaszedésbe. Valahol tudat alatt éreztem szerintem, hogy vele komolyabb lesz. És az is lett, 2 éve vagyunk együtt:) Te látod, mennyire számít komoly kapcsolatnak a lányodéké, ebben a korban szerintem ritka, de nyilván vannak kivételek.

L/23

2013. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp a gumira próbálnám rábeszélni a lányom ebben a helyzetben. Rendben, a terhességtől véd, de itt vége is történetnek. Mi lesz az ilyen-olyan betegségekkel. Ha 14, biztosan nem ez lesz az utolsó kapcsolata. Nem örülnék neki, ha az rögzülne benne, hogy nem lehet semmi gond, mert szedem a tabit… Most nem úgy gondolom, hogy egy kis ribi lesz majd biztosan aki mindenkivel…. Sajnos elég eggyel is, ha neki valami baja van…. Lehet, hogy a lányod felelősségteljes, de nem biztos, hogy a leendő partnerei is azok lesznek. Sajnos nem nehéz mellényúlni…

27/N

2013. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!