Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok mennyi az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok mennyi az esélye a teherbe esésnek? (Fontos! )

Figyelt kérdés
7éve szedek fogamzásgátlót,viszont két hónapig nem szedtem.8napja kezdtem el újra szedni.Tegnap szexeltem és a gyógyszer mellett használtunk gumit is...viszont az elszakadt....:/ Lehetek terhes?8 nap után véd valamennyit a tabi?Köszi a válaszokat!

2013. aug. 30. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az első szemtől szokott védeni.. de inkább az a baj h 2hónapot hagytál csak ki, ez hatalmas rúgás a petefészkeidnek, méhednek. én is csináltam ilyet anno, és jól le is szidott az orvos..
2013. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmmm...köszi!Bízom benne hogy 2 hónap alatt nem ürült ki...félek nagyon!
2013. aug. 30. 16:13
 3/11 anonim ***** válasza:
milyen fogamzásgátlót használsz?
2013. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Novynettet
2013. aug. 30. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
A 2 hónap alatt nem ürülhetett ki.... ahhoz 5-6 hónapra van szükség, vagy minimum 3-ra.
2013. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Kezdek megnyugodni...legalábbis megpróbálok....hihetetlen h.az ember vigyázna,erre kiszakad a gumi :@
2013. aug. 30. 18:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Első alkalommal történő szedés

- Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid). Az első tablettát a menstruációs vérzés első napján kell bevenni.

- Ha már elkezdődött a ciklus, akkor elkezdhető a tabletta szedése a menstruációs ciklus 2-5. napján is, függetlenül attól, hogy még tart-e a vérzés vagy már nem. Ebben az esetben az első ciklusban, a tablettaszedés első 7 napján más fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni.

- Ha már 5 napja elkezdődött a menstruációs ciklus, akkor várni kell a következő ciklus kezdetéig. Addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata. A tabletta szedését a következő menstruáció első napján lehet elkezdeni.


Szóval a 8. naptól már nem kell más fogamzás gátló módszert alkalmazni. Tehát ha elolvastad volna a betegtájékoztatót akkor ezt te is tudtad volna és a gumi sem szakad el és nem is aggódsz.

2013. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi,megnyugtattál! :)
2013. aug. 30. 20:27
 9/11 anonim ***** válasza:

"A 2 hónap alatt nem ürülhetett ki."


EGY NAP alatt kiürül!

Amivel kevered az az, hogy sokaknak hónapokba telik, mire a tablettaszedés után visszaáll a normális ciklusuk.

DE nem azért, mert nem ürül ki, hanem mert a tabletta leállítja a peteérést és van, hogy képtelen a szervezet magától helyrerázódni.

2013. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most van félnivalóm??
2013. aug. 31. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!